Jak opróżnić podgrzewacz wody Rheem? 4 proste kroki!

Chcesz wiedzieć, jak opróżnić podgrzewacz wody Rheem? Jeśli właśnie przyniosłeś swój podgrzewacz wody Rheem, znajdziesz artykuły prostsze do zrozumienia niż instrukcja obsługi, zwłaszcza jeśli chcesz, aby na twoje pytanie udzielono bezpośredniej odpowiedzi. Czy jesteś gotowy, aby zacząć? W takim razie zajmijmy się!

Przyjechałeś do domu z wakacji? Cóż, może byłeś poza domem przez kilka dni i chcesz wziąć ciepły prysznic, ale poczekaj, najpierw musisz spuścić całą wodę pozostałą w zbiorniku. Jeśli masz podgrzewacz wody Rheem i nie masz pojęcia lub zapomniałeś, jak spuścić wodę, nie martw się, poradzisz sobie z tym szybko i wrócisz pod prysznic w mgnieniu oka. Większość właścicieli domów zwykle sama spuszcza wodę ze zbiornika i na pewno też sobie z tym poradzisz.

Jak opróżnić podgrzewacz wody Rheem? 4 proste kroki!

Dlaczego odprowadzanie wody jest ważne w podgrzewaczu wody?

Jeśli po raz pierwszy spuszczasz podgrzewacz wody, konieczne jest, aby podgrzewacze wody spuszczały wodę, ponieważ na dnie podgrzewacza mogą gromadzić się osady. Osady szybko się odkładają, jeśli woda jest twarda. Jeśli tak, musisz częściej spuszczać wodę. Osady zmniejszą wydajność twojego podgrzewacza wody, co może również zwiększyć zużycie energii, a oba mogą być wyczerpujące i powoli wpływać na ciebie. Aby temu zapobiec, musisz nauczyć się, jak utrzymywać wydajność podgrzewacza wody i jak opróżniać podgrzewacz wody Rheem.

Kroki opróżniania Rheem Podgrzewacz wody

Obecnie w sklepach AGD dostępnych jest kilka marek i modeli podgrzewaczy wody. Niektóre marki różnią się od siebie, podczas gdy inne są podobne do innych marek. Musisz więc określić części i zlokalizować szczegóły swoich podgrzewaczy wody, aby pomóc ci w zagmatwaniu, a bardziej niezawodne jest przeczytanie instrukcji podgrzewacza wody, aby go zlokalizować i zrozumieć jego funkcje. Po przeczytaniu i zlokalizowaniu każdej części, szybciej będzie można sobie z nią poradzić. Jeśli jesteś gotowy, nauczmy się opróżniać podgrzewacz wody Rheem:

Krok 1. Wyłącz dopływ energii

Oba podgrzewacze wody Rheem oferują dwa rodzaje energii: gazową lub propanową i elektryczną. Określ, jakie jest źródło zasilania Twojego grzejnika. Jeśli jest to urządzenie elektryczne, zlokalizuj osobny wyłącznik obwodu podgrzewacza wody i wyłącz go. Ale jeśli twój podgrzewacz wody nie obsługuje tego rodzaju wyłącznika, przejdź do głównego wyłącznika elektrycznego i wyłącz go. Tymczasem wyłącz zawór zasilający, jeśli podgrzewacz wody Rheem jest zasilany gazem lub propanem. Po wyłączeniu dopływu energii wyłącz podgrzewacz wody.

Krok 2. Zwolnij ciśnienie gorącej wody i powietrza

Teraz, gdy wyłączysz podgrzewacz wody, musisz wypuścić gorącą wodę ze zbiornika. Otwórz najbliższy kran z gorącą wodą i pozostaw go otwarty. Jeśli kran wypuszcza zimną wodę, oznacza to, że wypłukałeś gorącą wodę. Zamknij kran i zakręć dopływ wody. Zamknięcie go pozwoli kontrolować przedostawanie się wody do zbiornika. Otwórz zawór nadmiarowy, aby uwolnić ciśnienie powietrza w zbiorniku, f. Z drugiej strony, jeśli podgrzewacz wody nie obsługuje nadciśnienia, nadal można je usunąć, otwierając kran z gorącą wodą i pozostawiając go otwarty. Powietrze wyjdzie z kranu jako brama ciśnienia. Możesz również chcieć wiedzieć, jak zapalić podgrzewacz ciepłej wody za pomocą zapalarki.

Krok 3. Spuść wodę

Ponieważ z kranu wypłynęło trochę gorącej wody, w zaworze spustowym będzie mało wody do usunięcia. Możesz więc wybrać, czy wolisz podłączyć wąż ogrodowy do zaworu spustowego i wysunąć wąż na zewnątrz, gdzie możesz spuścić wodę lub umieścić pod nim pusty pojemnik. Otwórz zawór spustowy i spuść całą wodę. Kilka wskazówek pomoże ci zauważyć, że zawór spustowy jest zatkany, na przykład niestabilna woda wypływająca z zaworu i spuszczanie wody zajmuje więcej czasu. Jeśli to zauważysz, możesz go odblokować, wkładając sztywny drut do otwierającego się zaworu i poruszając się po okręgu, aby wypchnąć osady. Następnie przepłucz go octem jeszcze raz, aby wyczyścić zbiornik podgrzewacza wody i usunąć osady.

Krok 4. Odłącz węże i napełnij zbiornik wodą

Po dokładnym opróżnieniu zbiornika, mocno zamknij zawór spustowy i odłącz wąż ogrodowy lub używany pojemnik. Zamknij niedawno otwarty zawór nadmiarowy lub kran z gorącą wodą. Proszę włączyć dopływ wody i napełnić zbiornik wodą aż do zakończenia. Otwórz wszystkie krany z gorącą wodą, aby usunąć pozostałe powietrze. Pozwól, aby zimna woda popłynęła przez kilka chwil, aż z kranu nie będzie wypływać powietrze. Przełącz zasilanie lub dopływ gazu i włącz podgrzewacz wody. Ciepła woda będzie gotowa przez kilka minut.

To okładka!

Altówka! Czy nie jest tak łatwo nauczyć się opróżniać podgrzewacz wody Rheem? Są prawdopodobnie identyczne z innymi markami. Teraz w końcu wiesz, jak samodzielnie spuścić wodę. Opróżnianie podgrzewacza wody jest jedną z czynności, które właściciele domów powinni zrozumieć, ponieważ profesjonalni technicy czasami mają napięty harmonogram i potrzebują czasu, aby dotrzeć. Jest więc znacznie bardziej wydajny, jeśli masz pomysły na konserwację podgrzewacza wody. Wydłużyłeś żywotność grzejnika, zaoszczędziłeś czas i zapobiegłeś kupowaniu zamienników lub większemu zużyciu energii elektrycznej lub gazu.

Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiem, dlaczego mój podgrzewacz ciepłej wody ciągle się wyłącza i jak czyścić podgrzewacz ciepłej wody.