Jak ubrać sukienkę maxi na wesele

Przeczytaj dwa czynniki, jak ubrać sukienkę maxi na wesele, aby upewnić się, że będziesz odpowiednia na tę okazję. Na początek dowiesz się również, czy sukienki maxi są dozwolone na weselach.

Czy masz prostą sukienkę, która może nie pasować na taką okazję jak ślub? Następnie możesz przeczytać te wskazówki, jak ubrać zwykłą sukienkę na wesele jako alternatywę dla sukienki maxi.

Jak ubrać sukienkę maxi na wesele

Jak stylizować sukienkę maxi na wesele

Poznaj kod ubioru

Przede wszystkim sprawdź dress code wskazany na zaproszeniu na ślub. Pomoże Ci to ubrać sukienkę maxi zgodnie z preferowaną przez parę formalnością na ich ślub.

Na przykład możesz sprawdzić, czy ogólny styl sukienki maxi jest formalny, półformalny lub swobodny, aby dowiedzieć się, czy powinnaś przerobić ją na wesele. Załóż sukienkę maxi z połyskującymi dodatkami i szykowną kopertówką na formalne wesele.

Jednak ślub może odbyć się w miejscu, które wymaga większego zakrycia, więc załóż szal lub bolerko, jeśli sukienka maxi ma odsłaniającą górę. Z drugiej strony na półformalny ślub połącz sukienkę maxi z nieco szerokim paskiem, prostą parą szpilek, a nawet botkami w tym samym kolorze do torebki.

A co z ślubami na co dzień? Sukienki maxi są najlepszym wyborem na wesela na plaży z nieformalnymi zasadami ubioru, a w tym stylu możesz rozpuścić włosy i sparować sukienkę maxi z mieszkaniami, sandałami, niektórymi akcesoriami boho i torbą.

Rozważ sezon

Kolejną kwestią jest pora roku w dniu ślubu. Sukienki maxi są stosunkowo uniwersalne, więc powinno być łatwo je ubrać na każdą pogodę.

Jeśli wybierasz się na letnie lub wiosenne wesele, na którym może być ciepło, wybierz pastelową lub drukowaną sukienkę maxi z szyfonu lub dowolnego lejącego materiału, a następnie połącz ją z butami na płaskim obcasie lub obcasami na koturnie, aby zapewnić wygodę. Większość letnich i wiosennych wesel odbywa się na świeżym powietrzu lub na plaży, więc chcesz się wygodnie poruszać.

Na jesienne lub zimowe wesele, gdzie potrzebujesz ciepła, zabierz ze sobą szal, marynarkę, bolerko lub sweter, zwłaszcza na wesela, które odbędą się wieczorem. Możesz również wybrać ciemną sukienkę maxi i nosić pod nią legginsy z obcasami z zamkniętymi palcami, aby dodać klasy bez poświęcania komfortu.

Ale oczywiście nie zapomnij zastanowić się, gdzie odbędzie się ślub. Jeśli jest na zewnątrz, potrzebujesz czegoś, co ochroni Cię przed żywiołami, takimi jak słońce lub wiatr.

A ponieważ sukienka maxi i tak chowa buty, możesz myśleć o całkowitym zgubieniu obcasów. Oto jak nosić płaskie buty na wesele na piasku, trawie, a nawet na łodziach.

Czy możesz założyć sukienkę maxi na ślub?

Możesz założyć sukienkę maxi na wesele i jest to nawet jedna z najlepszych sukienek do rozważenia podczas udziału w weselu. Długość sukienki maxi zapewnia krycie, więc powinna pasować do konserwatywnych kultur.

Tutaj możesz sprawdzić kolor, styl i materiał sukienki maxi, jeśli jest odpowiednia na konkretny ślub, w którym bierzesz udział. Na przykład satynowe i koronkowe sukienki maxi pasują do formalnych wesel, półformalne wesela mogą mieć zwiewne sukienki maxi, a wesela na co dzień zazwyczaj pozwalają na sukienki maxi bez rękawów.

Następnie upewnij się, że sukienka maxi nie odsłania zbyt wiele i nie stylizujesz jej tak, by wyglądała jak panna młoda. Na przykład unikaj bieli i pokrewnych kolorów, a następnie stylizuj sukienkę maxi z pewnym zakryciem, zwłaszcza jeśli jest bez pleców lub ma głęboki dekolt.

Co założyć na sukienkę maxi na wesele

Jeśli wybierasz się na jesienny lub zimowy ślub, musisz ubrać się w sukienkę maxi, aby zapewnić sobie ciepło. Możesz również potrzebować pokrycia ramion i klatki piersiowej, jeśli kościół organizuje ślub.

Niektóre opcje, które możesz założyć na sukienkę maxi, w zależności od warstwy i pokrycia, jakie chcesz, obejmują szal, bolerko, kardigan, marynarkę, a nawet kimono. Możesz nawet nosić dopasowany długi rękaw pod sukienkę maxi, jeśli pasuje do stylu i ubioru ślubu.

Konieczny jest nacisk na to, aby nie wyglądać zbyt swobodnie, ale nie chcesz też pasować do przyjęcia weselnego.

Jakie buty nosisz z sukienką maxi na wesele?

Miejsce i motyw ślubu ostatecznie wpływa na buty, które musisz założyć na wesele. Nawet jeśli sukienka maxi jest długa, nie należy nosić pod nią klapek ani gumowych butów.

Zastanów się nad parą szykownych butów na płaskim obcasie, jeśli ślub docelowy będzie niewygodny na szpilkach. Ale jeśli chodzi o szpilki, nigdy nie możesz się pomylić z szpilkami, szpilkami, koturnami, szpilkami z paskami, a nawet butami do kostek z sukienką maxi.

Wypróbuj buty z sukienką maxi i sprawdź w lustrze, czy pasuje do stroju ślubnego i lokalizacji. Powinno być łatwo ubrać lub zdjąć cały wygląd z tego miejsca.

Wniosek

Czy ten artykuł był pomocny? Właśnie dowiedzieliśmy się, jak ubrać sukienkę maxi na wesele, sprawdzając dress code i biorąc pod uwagę porę roku.

Możesz ułożyć sukienkę maxi w zależności od zakrycia lub ciepła, którego potrzebujesz, a następnie wybierz buty, które pasują do miejsca ślubu dla wygody. Daj nam znać w komentarzach, jak stylizowałaś swoją sukienkę maxi.