Co to jest materac California King: czy jest dla Ciebie?

Odpowiedzią na to, czym jest materac California King, jest to, że jest to nieco dłuższe łóżko w porównaniu do króla. Jego wymiary omówimy bardziej szczegółowo poniżej, a Ty powinieneś być gotowy, aby zdecydować, czy jest to idealny rozmiar dla Ciebie. Ten artykuł zawiera również wady i zalety tego rozmiaru materaca.

Czy jesteś zainteresowany poznaniem najlepszych łóżek Cal king na rynku? Następnie odkryj cztery najlepsze marki, jeśli ten artykuł przekonuje Cię do zakupu tego rozmiaru materaca.

Co to jest materac California King: czy jest dla Ciebie?

Wszystko, co należy wiedzieć o materacach California King

Co to jest materac California King?

Materac Cal king to rozmiar, który jest nieco dłuższy niż standardowe łóżko typu king-size, ale także nieco węższy niż on. Dlatego wymiary materaca California King mają 84 cale długości i 72 cale szerokości w porównaniu do 80-calowy długi i 76-calowy szeroki materac typu king. Liczby te oznaczają również, że król Cal ma nieco mniejszą powierzchnię tylko 6048 cali kwadratowych niż zwykłe łóżko typu king size o powierzchni 6080 cali kwadratowych.

Obecnie Cal king można znaleźć wśród standardowych rozmiarów oferowanych przez marki materacy. Jest on zazwyczaj oferowany wraz z łóżkiem typu king-size w tej samej cenie. Prosimy jednak o sprawdzenie wymiarów materaca bez względu na to, czy przy zamówieniu otrzymacie Państwo oczekiwany rozmiar.

Dlaczego nazywa się to materacem króla Kalifornii?

Według LA Times, sprzedawca materacy z Los Angeles zdał sobie sprawę, że domy w Kalifornii są wystarczająco duże, aby pomieścić więcej ponadwymiarowych materacy. Zbudował więc materac o wymiarach 6 na 7 stóp, który, jak wierzy, spełnia również potrzeby i styl życia mieszkańców Kalifornii. Ten wynalazek materaca po II wojnie światowej jest tym, co teraz postrzegamy jako króla Kalifornii.

Profesjonalne materace California King

  • Długość 80-calowego materaca California King wygodnie pomieści wysokie osoby. Jeśli ty i twój partner jesteście wysocy, a szerokość króla Cala nadal zapewnia wystarczającą ilość miejsca, warto zaopatrzyć się w ten materac . Ale nawet jeśli jesteś wysoki, możesz również pozwolić swoim zwierzakom spać w łóżku, a dodatkowa długość pomieści je u Twoich stóp.
  • Każdy chciałby mieć łóżko wielkości króla, ale ich pokój może być zbyt ograniczony. Jeśli tak jest,węższy kalifornijski król stanowi doskonały wybór do mniejszych pomieszczeń. Co więcej, ten rozmiar materaca jest wystarczająco duży do sypialni, które mogą mieć zbyt dużo negatywnej przestrzeni.
  • Chociaż łóżko typu king-size w Kalifornii z pewnością nie jest najbardziej dostępnym łóżkiem do przenoszenia i transportu, zaoszczędzisz masę na szerokości i ułatwisz wejście w ciasne przestrzenie, ponieważ jest węższe niż tradycyjne łóżko typu king-size materac. Możesz również złożyć niektóre materiały materaca, aby ruch był znacznie wygodniejszy. Niemniej jednak przed zakupem łóżka należy zmierzyć ścieżki w domu lub zdecydować się na materace typu „łóżko w pudełku”, aby zapewnić wygodniejszy transport.

Wady króla Kalifornii

  • Nawet jeśli materac California king staje się coraz bardziej popularny wśród standardowych rozmiarów, takich jak twin, king i queen, może nie być tak łatwo dostępny, jeśli potrzebujesz określonych rodzajów materacy.
  • Mniejsza dostępność łóżek Cal king może również utrudnić znalezienie akcesoriów i pościeli. Będziesz potrzebować odpowiedniego rozmiaru pościeli, podkładu i innych akcesoriów, aby uniknąć ustawienia niewygodnego łóżka. Jednak często zdarza się, że akcesoria króla Cal są tak drogie jak łóżko królewskie, nawet jeśli są mniejsze.
  • Osoby, które dzielą łóżko i rodziny z dziećmi, mogą czuć się ograniczone, korzystając z szerokiego na 72 cale łóżka typu king-size w Kalifornii. Ale jeśli chcesz zmienić materac z rozmiaru queen-size, który pomieści większość par, to Cal king to dobra inwestycja. A jeśli masz dużą sypialnię, na początek zainwestuj w materac typu king, aby przestrzeń wyglądała bardziej spójnie.

Co jest odpowiednikiem kalifornijskiego łóżka typu king-size?

Materac, który jest odpowiednikiem łóżka California King, to materac dzielony Cal king. Otrzymasz dokładne wymiary, ale to dlatego, że łączysz dwa materace obok siebie. Każdy z nich ma 36 cali szerokości i 84 cale długości, więc połączenie ich razem tworzy tradycyjne kalifornijskie łóżko typu king.

Przewaga dzielonego króla kalifornijskiego nad kalifornijskim jest związana z transportem i dzieleniem materaca. Spanie na łóżku z demarkacją pośrodku może wydawać się niezręczne, ale jeśli dzielisz je, ty i twój partner możecie uzyskać idealny materac po obu stronach. Co więcej, możesz zdekonstruować podzielonego króla Kalifornii podczas przenoszenia lub transportu łóżka.

Czy prześcieradła King zmieszczą się na łóżku King King w Kalifornii?

Nie możesz używać prześcieradeł materaca king na łóżku Cal king, ponieważ jest ono krótsze i szersze. Nie dostaniesz odpowiedniego dopasowania, co może być denerwujące, ponieważ będzie się poruszać w nocy. Jest to również ten sam powód, dla którego nie można użyć nakładki, a nawet ramy przeznaczonej na łóżko typu king size do materaca California King.

Jeśli chcesz bardziej szczegółowo porównać oba rozmiary łóżek, oto artykuł dotyczący materaca California king vs king.

Wniosek

Czy ten artykuł był pomocny? Odpowiedzieliśmy, co to jest materac królewski w Kalifornii, i jest to łóżko dłuższe, ale węższe niż standardowy król. Jest idealny do wąskich pomieszczeń, wysokich osób sypialnych lub osób dzielących łóżko ze swoimi pupilami.

Jeśli masz więcej pytań dotyczących tego rozmiaru, zostaw je poniżej.