Jak odmienić pokój na wesele?

Bardzo łatwo jest się nauczyć, jak odmienić pokój na wesele, biorąc pod uwagę cztery wskazówki dotyczące dekoracji. Podamy sugestie i przykłady, które możesz wykorzystać w różnych miejscach i sprawimy, że zamienimy je w eleganckie przyjęcie weselne.

Zachęcamy również do przeglądania naszego bloga w celu znalezienia innych miejsc weselnych i sposobów ich przekształcania. Na przykład, czy wiesz, jak udekorować kościół na wesele?

Jak odmienić pokój na wesele?

Jak zamienić pokój na miejsce weselne z klasą

Ułóż przestrzeń z punktem centralnym

Pokój będzie wyglądał jak recepcja tylko wtedy, gdy zorganizujesz centralny punkt w okolicy. Na przykład na tradycyjnym weselu para jest punktem centralnym, więc chcesz wybrać, gdzie umieścić stół dla ukochanych lub stół główny.

Główny stół oznacza, że ​​para będzie miała z nimi również swoje przyjęcie weselne. Dlatego weź pod uwagę rozmiar stołu, aby pokój nie wyglądał wszędzie.

Następnie, z głównym stołem z przodu, możesz ustawić parkiet na środku pokoju. W zależności od wielkości przyjęcia, które zarezerwowałeś, ustaw stoły i krzesła wokół obszaru i nie zapomnij o miejscu z boku dla DJ-a weselnego.

Używaj zasłon w pokoju

Zasłony to łatwy i niedrogi sposób na przekształcenie dowolnego pomieszczenia w wesele. Zasłony z tkaniny mogą być tłem, które sprawi, że obszar będzie wyglądał bardziej weselnie i elegancko.

Możesz go umieścić za stołem głowy lub stołem z ciastami, ale zasłony mogą również ukryć część pokoju, którą nieco ukryłeś, zwłaszcza na zdjęciach ślubnych. Jeśli przestrzeń jest ogromna, zasłony z tkaniny mogą również pełnić funkcję przegrody w pomieszczeniu.

Możesz wykorzystać jeden obszar jako sekcję na jedzenie, a drugi na imprezy. Oto jaki materiał jest używany do drapowania ślubnego, aby dowiedzieć się więcej i wybrać materiał, który chcesz zastosować w motywie ślubnym.

Zmień miejsce weselne kwiatami

Nic nie mówi o weselach tak wyraźnie, jak kwiaty wokół pokoju. Przeglądając różne pomysły na wesele, przekonasz się, że ich wspólnym elementem są kwiaty.

Umieść girlandy kwiatowe na suficie, łuku, a nawet jako ogromne elementy w całym lokalu. Nie zapomnij również użyć kwiecistych dekoracji na stołach weselnych.

I oczywiście kultową kombinacją dekorów, która sprawi, że od razu pomyślisz o ślubie, jest biały tiul i kwiaty. Sprawdź, ile kwiatów na wesele, aby wiedzieć, ile zamówić.

Wypróbuj różne pomysły na dekoracje ślubne z oświetleniem

Zaplanowanie systemu oświetlenia to ostatnia wskazówka dotycząca dekoracji, która pozwoli przekształcić pomieszczenie w przyjęcie weselne. Poza głównymi światłami, które oświetlają recepcję, możesz strategicznie rozmieścić w całym pomieszczeniu inne ozdobne światła i osłony LED.

Światła mogą wprowadzać nastrój w pomieszczeniu, dzięki czemu niektóre części można celowo przyciemnić, aby uzyskać bardziej intymny nastrój. Następnie rozważ łańcuchy świetlne, latarnie i pojedynczy żyrandol, aby pokój wyglądał elegancko i bardziej weselnie.

Przeczytaj, czym jest uplighting wesele, aby dowiedzieć się więcej o używaniu świateł w celu ulepszenia pokoju. Możesz użyć tego konkretnego systemu oświetlenia do podkreślenia niektórych dekorów ślubnych.

Jak przekształcić miejsce?

 • Zmiękcz pokój drapowaniem z szyfonu, satyny lub tiulu
 • Pokryj ściany drapowaniem lub dowiedz się, jak zrobić tło na przyjęcie weselne
 • Przykryj stoły i krzesła tkaninami i udekoruj kwiatami zgodnie z motywem ślubu
 • Połącz dekoracje ślubne, takie jak koronki, perły lub białe bukiety w całym lokalu
 • Używaj ozdobnych znaków ślubnych i wizytówek
 • Użyj formalnego układu poszycia
 • Eksperymentuj z oświetleniem
 • Użyj romantycznych mebli, aby wypełnić przestrzeń w lokalu
 • Użyj swoich ślubnych upominków jako dekorów
 • Ustaw łuk ślubny lub kilka kolumn na miejscu
 • Ładnie wyeksponuj weselne jedzenie
 • Upewnij się, że w pokoju jest wystarczająco dużo miejsca na ruchy gości

Jeśli korzystasz z siłowni, przeczytaj, jak udekorować siłownię na wesele, aby uzyskać bardziej szczegółowy przewodnik.

Jak zrobić tanie wesele?

Aby zaoszczędzić na kosztach przyjęcia weselnego, rozważ małe wesele z kilkoma gośćmi. Im krótsza lista gości, tym mniejsze miejsce będziesz potrzebować, aby nie wydawać tak dużo.

Mniejsze miejsce oznacza również, że używasz mniej dekoracji i wynajmujesz mniej krzeseł i stołów, dzięki czemu dodatkowo oszczędzasz na wydatkach. Co więcej, dlaczego nie zorganizować przyjęcia weselnego gdzieś za darmo?

Małe wesela zazwyczaj odbywają się na podwórku. Dlatego nie musisz martwić się o stawkę za godzinę odbioru, skoro już posiadasz lokal.

Jak uprościć wesele?

 • Zaproś tylko poniżej 20 gości
 • Rozważ przyjęcie weselne na świeżym powietrzu, które nie wymaga tak dużo dekoracji
 • Wybierz prosty motyw weselny, taki jak romantyczny lub klasyczny, ponieważ nie będzie on wymagał tak wielu kolorów i tekstur, jak inne motywy, takie jak boho lub retro
 • Miej półformalny lub szykowny casual dress code na przyjęcie
 • Skróć program przyjęcia

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedzieliśmy się, jak przekształcić pokój na przyjęcie weselne, mając centralny punkt, używając zasłon, dekorując kwiatami i wykańczając przestrzeń różnymi światłami.

Pamiętaj o motywie ślubnym, aby sala miała spójny wygląd. A jeśli masz budżet, rozważ posiadanie dekoratora ślubnego.