Co to jest dysza turbo do myjki ciśnieniowej? Przewodnik, który trzeba przeczytać!

Zastanawiasz się, co to jest turbosprężarka do myjki ciśnieniowej? Przestań się zastanawiać i przygotuj się do przeczytania tego artykułu. Dysza turbo łączy się z lancami myjącymi myjki ciśnieniowej i tworzy myjkę ciśnieniową w kształcie stożka, obracając strumień w linii prostej.

Kieruje ciśnienie wody w kierunku czyszczonego obszaru, zapewniając dodatkową moc mycia w celu usunięcia uporczywych zabrudzeń. Dysza turbo ma tę zaletę, że można ją wyjąć zawsze, gdy konieczne jest regularne czyszczenie, gdy jest używana rzadko.

Co to jest dysza turbo do myjki ciśnieniowej? Przewodnik

Jeśli chodzi o regularne, intensywne czyszczenie, użytkownicy mogą korzystać z przepływu rzeki, który jest zarówno silny, jak i dokładny. Tutaj przydaje się turbo dysza do myjki ciśnieniowej. Każdy może usunąć zaschnięte błoto, olej, smar i wiele innych rzeczy za pomocą turbo dyszy myjki ciśnieniowej, która zamienia wodę w silny strumień. Przygotowaliśmy listę naszych ulubionych dysz turbo do myjek ciśnieniowych. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Dysza Turbo, jak używać?

Jak założyć odpowiednią dyszę po jej wybraniu? Po wybraniu odpowiedniego mocowania, które zwykle jest szybkim połączeniem 1/4 cala, które łączy się z lancą w kilka chwil, przymocowanie go musi być proste. Jeśli masz relację szybkiego łączenia i musisz wymienić końcówki, po prostu podnieś część trzymającą, dodaj nową dyszę, a następnie opuść retencję, aby utrzymać ją na miejscu.

Uruchom myjkę ciśnieniową & Rozpocznij rozpylanie w kierunku celu, gdy tylko zostanie zamontowana dysza turbo. Mierząc ciśnienie i monitorując wyniki, stopniowo zbliżaj się do celu. Szybko przyzwyczaisz się do techniki czyszczenia cyklicznego, dzięki czemu będziesz mógł zwiększyć tempo czyszczenia.

Uruchomienie myjki ciśnieniowej bez uprzedniego naciśnięcia spustu może uszkodzić pompę lub spowodować jej przegrzanie. Ponieważ dysza turbo jakoś nie działa jako zawór odciążający, zapobiegaj uszkodzeniom i bądź gotowy do wyłączenia myjki ciśnieniowej natychmiast, gdy przestaniesz myć. Po zakończeniu korzystania z dyszy turbo i jej odłączeniu, przed każdym użyciem wytrzyj dyszę i wszystkie końcówki szpilką.

Większość dysz turbo zawiera ceramika, stop, aluminium, stal nierdzewna, brąz lub plastik. Dysze Turbo zostały stworzone, aby zwiększyć i zmaksymalizować ciśnienie, które można uzyskać z myjki ciśnieniowej, a jednocześnie czyścić obszary szybciej i przy mniejszym wysiłku. Chociaż dysze turbo są generalnie trwałe, niewłaściwe dobranie może uszkodzić wewnętrzny rdzeń ceramiczny, czyniąc je bezwartościowymi. Dlatego odpowiedni rozmiar ma kluczowe znaczenie.

Zasada działania dyszy turbo

Czym więc jest turbo dysza do myjki ciśnieniowej? Przy 3500 obrotach na minutę obrotowa dysza turbo obraca dyszę rozpylającą o zerowym stopniu w okręgu o średnicy 5-8 cali. Obrotowy strumień wody uderza w obszar pod różnymi kątami, szybko rozpuszczając zaschnięty brud i brud. W konsekwencji dysze obrotowe mogą znacznie skrócić czas czyszczenia. Można je podłączyć tylko do lancy ciśnieniowej za pomocą indywidualnych złączy i można je podłączyć do dowolnego źródła wody, w tym do węża ogrodowego.

Jakie są korzyści z zakupu dyszy Turbo?

Dysza turbo może zwiększyć prędkość piaskowania i moc myjki ciśnieniowej o 70%. Zapotrzebowanie na dyszę turbo wzrosło w ostatnim czasie. Działa tak samo, jak dwie zwykłe dysze jednocześnie. W związku z tym poszukujesz dyszy turbo, gdy musisz usunąć trudne zabrudzenia w jak najkrótszym czasie. Kiedy używasz naszej myjki ciśnieniowej ze zwykłym wężem do wody, pomaga ona cudownie wyczyścić określone obszary. Środki czyszczące do podłóg służą do usuwania najniebezpieczniejszych zabrudzeń i rdza z powierzchni.

A jeśli nie możemy dostać się do niektórych ciaśniejszych miejsc i wyeliminować uporczywy brud? Następnie na obrazie pojawia się dysza turbo. To może z łatwością wyczyścić nawet najtwardszy brud. Dysza turbo może sięgać dalej niż myjka standardowa lub myjka powierzchniowa. Co więcej, dysza turbo przyspiesza przepływ wody poprzez znaczne jej skręcenie. W efekcie zwiększa się potencjał ciśnieniowy myjki.

Nie zwiększa mocy pompy; zamiast tego zwiększa przepływ ciśnienia. Dysza turbo jest znacznie tańsza niż wąż ciśnieniowy lub środek do czyszczenia powierzchni. Za cenę węża ogrodowego każdy może dostać 1 lub 2 dysze. Co więcej, zwykły środek do czyszczenia powierzchni kosztuje około 2-4 razy więcej niż dysza turbo. Być może zainteresuje Cię również informacja o problemach z turbosprężarką do myjek ciśnieniowych i ich rozwiązaniu.

Wymiarowanie dyszy turbo

Wybór odpowiedniej dyszy turbo jest analogiczny do wyboru właściwej końcówki natryskowej. Ponieważ dysza turbo miałaby dążyć do pełnego wykorzystania najbardziej znaczącego dostępnego ciśnienia przy jednoczesnym zwiększeniu obszaru serwisowego myjki ciśnieniowej, ma to krytyczne znaczenie. Siła będzie słabsza, jeśli otwór dyszy turbosprężarki jest zbyt duży, a jeśli jest zbyt wąski, rozbije się pod wystarczającym PSI, ponieważ im niższe ciśnienie bezwzględne, tym większy otwór. Końcówki natryskowe i dysza turbo współpracują ze sobą. Możesz zmniejszyć stres, korzystając w razie potrzeby z alternatywnych końcówek z szerszymi orientacjami oczyszczania. Na przykład kąt 20 stopni dawałby mniejsze ciśnienie czyszczące niż zwykła czerwona końcówka zero stopni.

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się, co to jest turbo dysza do myjki ciśnieniowej. Nasadka Turbo odgrywa kluczową rolę w usuwaniu uporczywych cząsteczek brudu, ale dla lepszej pracy lepiej jest wybrać odpowiedni rozmiar nasadki turbo. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, która dysza myjki ciśnieniowej do samochodu i co oznaczają kolory na dyszach myjki ciśnieniowej. Dziękuję, przyjaciele, za przeczytanie tego artykułu.