Wskazówki dotyczące instalacji fotelika samochodowego skierowanego tyłem do kierunku jazdy dla malucha

Wielu nowych rodziców ma trudności z instalacją fotelika samochodowego tyłem do kierunku jazdy dla malucha. Przygotowaliśmy jednak ten artykuł, aby pomóc Ci w uzyskaniu odpowiedzi.

Teraz, gdy Twoje dziecko może samodzielnie siedzieć, nadszedł czas, aby pomyśleć o przejściu na fotelik samochodowy montowany tyłem do kierunku jazdy.

Wskazówki dotyczące instalacji fotelika samochodowego skierowanego tyłem do kierunku jazdy dla malucha

Wskazówki:

#1. Foteliki zwrócone tyłem do kierunku jazdy zapewniają najlepszą ochronę dzieciom, ponieważ rozkładają siłę uderzenia na cały tył głowy i ciała.

#2. Według ekspertów ds. bezpieczeństwa z KidsHealth, niemowlęta powinny jeździć w fotelikach samochodowych tyłem do kierunku jazdy / dla małych dzieci do ukończenia dwóch lat lub do ważenia 40 funtów (18 kg).

To powiedziawszy, większość dzieci może pozostawać tyłem do kierunku jazdy dłużej, jeśli są one prawidłowo dopasowane do systemu uprzęży dostarczonego z siedzeniem.

#3. Właściwy sposób oceny, czy starsze niemowlę może bezpiecznie pozostać tyłem do kierunku jazdy, będzie zależał od takich czynników, jak długość nóg i rozmiar tułowia. Rodzice często wybierają przejściowe foteliki samochodowe przodem do kierunku jazdy dla starszych dzieci i przedszkolaków.

Jak rozpoznać, kiedy Twoje dziecko wyrosło z fotelika samochodowego dla niemowląt?

Jeśli nie chcesz kupować nowego fotelika, sprawdź limit wzrostu i wagi na obecnym. Jeśli zostaną pokonane, nadszedł czas na modernizację.

Noworodki zazwyczaj mają fotelik samochodowy dla niemowląt, który może pomieścić do około 20 funtów. W tym okresie w razie wypadku dziecko jest zwrócone tyłem do kierunku jazdy.

Kolejny etap polega na tym, że niemowlęta przechodzą do fotelików przodem do kierunku jazdy z większymi ciałami zbudowanymi dla małych dzieci o wadze od 22 do 35 funtów, które utrzymują się około sześciu miesięcy, zanim w wieku około dwóch lat ponownie zamienią się w poduszki podwyższające, które pasują do dzieci o wadze od 40 do 60 funtów do dzieci. są gotowe dla dorosłych o wadze 100 funtów plus w zależności od ich wielkości i kształtu ciała w wieku 12+.

Niektórzy rodzice czekają, aby umieścić swoje dzieci w fotelikach dla dorosłych po przejściu przez poduszkę podwyższającą lub w zależności od wzrostu i wagi dziecka.

Kiedy mogę przełożyć dziecko na fotelik samochodowy montowany przodem do kierunku jazdy?

Nie ma określonego czasu, kiedy dziecko powinno przestawić się z fotelika zwróconego tyłem do kierunku jazdy na fotelik przodem do kierunku jazdy. American Academy of Pediatrics zaleca, aby rodzice trzymali swoje dzieci w pozycji tyłem do kierunku jazdy tak długo, jak to możliwe, zanim zmienią je na pozycję przodem do kierunku jazdy około 40 funtów lub ponad rok.

W niektórych krajach może to być 30 funtów, ale będzie to zależeć od tempa wzrostu i rozwoju Twojego dziecka. Na przykład, jeśli mieszkasz w miejscu o ekstremalnych warunkach klimatycznych, gdzie potrzebują lepszej ochrony przed ostrym światłem słonecznym lub zimnym wiatrem – poczekaj, aż dziecko się starzeje.

Staraj się również nie kupować nowego fotelika samochodowego z kabrioletem, zanim nie opóźnisz wyprowadzki z nosidełka dla niemowląt zwróconego tyłem do kierunku jazdy, ponieważ te foteliki są dobre przez około pięć lat. Nowy składany fotelik samochodowy będzie kosztował więcej pieniędzy, więc poczekaj, aż Twoje dziecko wyrośnie ze swojego nosidełka, zanim kupisz nowy.

Jak długo trzymasz dziecko w foteliku samochodowym dla niemowląt?

Standardowy fotelik wystarcza na około pięć lat. Oznacza to, że należy trzymać dziecko w foteliku samochodowym dla niemowląt, dopóki nie ukończy jednego roku i waży więcej niż 20 funtów.

Jeśli Twoje dziecko waży mniej, możesz nadal korzystać z kabrioletu po ukończeniu pierwszego roku życia, mimo że niektórzy producenci zalecają trzymanie go w nosidełku do sześciu miesięcy. Tylko upewnij się, że maluch nie wyrośnie ze swojego wzrostu przed osiągnięciem limitu wagi, konsultując się z pediatrą, jeśli to konieczne.

Jak przekształcić fotelik samochodowy Graco 4ever?

Następnie odepnij pas bezpieczeństwa i przełóż go przez fotelik samochodowy. Teraz możesz napiąć cały swój luz i być gotowym do jazdy z zupełnie nowym fotelikiem samochodowym Graco! Ta część może wymagać trochę cierpliwości, a także mięśni, ale po prawidłowym wykonaniu jest bardzo bezpieczna dla dziecka lub dziecka jeżdżącego w twoim pojeździe.

Następnym krokiem jest podłączenie dowolnych nieblokujących złącz zatrzaskowych LATCH, które są obecnie w większości nowszych pojazdów, jeśli mają opcję dostępną zgodnie z wytycznymi producenta.

Najniższe mocowania nie powinny wystawać na więcej niż cztery cale od spodu podstawy, zamiast tego mierzyć zgodnie z tym, jak daleko od siebie znajdują się kotwice w ich najbliższym punkcie poniżej punktów kotwiczenia górnego paska, które zawsze pozostaną nieruchome. Po zainstalowaniu upewnij się, że nie ma więcej niż jeden cal ruchu z boku na bok lub z przodu do tyłu.

Czy Graco 4Ever DLX ma zdejmowaną podstawę?

Graco Nautilus ma szybkozłączkę do fotelika. Podstawę fotelika można zdjąć, aby ułatwić wsiadanie i wysiadanie z pojazdu. Jest to również przydatne, gdy chcesz przełączać się między wieloma pojazdami lub potrzebujesz dodatkowej bazy w domu babci!

Jak zmienić fotelik samochodowy na podwyższenie?

Jak widać, pas bezpieczeństwa jest nadal najlepszą opcją dla fotelików podwyższających. Część biodrowa pasa bezpieczeństwa powinna leżeć na górnej części ud dziecka, a nie na brzuchu lub szyi. Upewnij się, że wyregulujesz go tak, aby dobrze przylegał do nich, w przeciwnym razie mogą się pod nim wyślizgnąć podczas wypadku.

Pasek na ramię powinien również znajdować się między pachami dziecka, ale ponownie upewnij się, że nie ma żadnych przerw, ponieważ może to spowodować obrażenia podczas wypadku, jeśli jego ciało przesunie się pod nim do przodu, co z kolei spowoduje złamania kości, skaleczenia i siniaki, a także urazy kręgosłupa szyjnego, gdzie głowa nagle odskakuje po uderzeniu, stykając się z oparciem samochodu, powodując siniaki wokół oczu i; również obszar twarzy.