Jak odbywa się kontrola szkodników w hotelu? 5 skutecznych kroków dla IPM

Jesteś ciekaw, jak odbywa się zwalczanie szkodników w hotelu? Zwalczanie szkodników w hotelu można przeprowadzić za pomocą zintegrowanego zarządzania szkodnikami (IPM).

Ta metoda zwalczania szkodników łączy wiele proaktywnych środków w celu wyeliminowania szkodników, począwszy od praktyk niechemicznych, takich jak protokoły sanitarne i konserwacyjne.

Jak odbywa się kontrola szkodników w hotelu? 5 skutecznych kroków dla IPM

Jeśli wyeliminujemy dostęp szkodników do żywności, wody i schronienia, plan IPM może znacznie kontrolować populacje szkodników, prowadząc do bezpieczniejszego środowiska dla gości hotelowych i personelu. IPM bezpiecznie monitoruje i eliminuje szkodniki, ponieważ chemiczne pestycydy nie są konieczne.

IPM traktuje pestycydy chemiczne tylko w ostateczności. Podkreśla praktyki zwalczania szkodników, które koncentrują się na środkach zapobiegawczych; przy minimalnym użyciu toksycznych chemikaliów jest bezpieczniejszy dla środowiska.

Komponenty IPM

Nadmierne stosowanie pestycydów chemicznych może prowadzić do problemów, takich jak odporność na pestycydy i zanieczyszczenie środowiska. Poniżej przedstawiono cztery wysokopoziomowe komponenty IPM.

1. Ustaw progi działania

Ustalanie progów działania ma miejsce, gdy wykonawca zwalczania szkodników koordynuje z klientem ustalenie, czy populacja szkodników przekroczyła określony próg, który jest punktem, w którym hotel powinien rozważyć natychmiastowe działanie w zakresie zwalczania szkodników.

2. Identyfikacja i monitorowanie szkodników

Ponieważ IPM opiera się na zrównoważonych praktykach ukierunkowanych na określone szkodniki, konieczne jest zidentyfikowanie przyczyny pojawiającego się problemu poprzez odpowiednie inspekcje i urządzenia monitorujące. Monitorowanie szkodników pozwala dowiedzieć się, kiedy szkodniki są bardziej aktywne i określić, czy populacja szkodników rośnie.

3. Zapobieganie szkodnikom

Zapobieganie szkodnikom obejmuje eliminację dostępu szkodników do wody, żywności i schronienia. Takie metody mogą zmniejszyć niebezpieczeństwo wszelkich problemów ze szkodnikami, które mogą się pojawić.

4. Metody zwalczania szkodników

IPM koncentruje się na metodach niechemicznych, takich jak warunki sanitarne i konserwacja obiektów, aby aktywnie pozbyć się szkodników. Opiera się na synchronizacji różnych praktyk zwalczania szkodników, w tym technik fizycznych i mechanicznych.

Metody fizyczne obejmują regulację temperatury i wilgotności, podczas gdy metody mechaniczne wykorzystują pułapki świetlne na owady, szczotki pajęczynowe i odkurzacze.

5. Ocena

Zarządzanie szkodnikami musi określić, które metody zadziałały, a które nie. Upewnij się, że zapisałeś poniższe metody do wykorzystania w przyszłości.

Powszechne szkodniki, z którymi spotykają się goście hotelowi

Spotkanie ze szkodnikami w hotelu może zrujnować pobyt gościa i często prowadzić do negatywnych komentarzy w mediach społecznościowych, niszcząc reputację hotelu. Szkodniki mogą wchodzić do hoteli dowolnej klasy, więc każdy hotel musi stosować metody zwalczania szkodników, takie jak IPM, aby kontrolować populację szkodników.

Łóżka

Zapobieganie pluskwom jest skomplikowane, ponieważ zazwyczaj są one przynoszone na teren hotelu przez samych gości i nawet luksusowe hotele mogą cierpieć z powodu plagi. Pluskwy to wysysające krew szkodniki, które są doskonałymi autostopowiczami, ponieważ przyczepiają się do wszystkiego, co zbliża je do miejsca, w którym odpoczywasz.

Żaden gość nie chciałby wracać z hotelu z irytującymi ukąszeniami, które mogą trwać przez wiele dni. Takie doświadczenie najprawdopodobniej doprowadziłoby do skargi w mediach społecznościowych.

Kluczem do zapobiegania pluskwom jest jak najwcześniejsze zidentyfikowanie problemu. Zapobieganie tym szkodnikom wymaga zintegrowanego podejścia do ich eliminacji.

Karaluchy

Karaluchy atakują restauracje, kuchnie i toalety publiczne. Są głównie nocne, wolą przebywać w schronie w ciągu dnia i szukać pożywienia w nocy.

Znajdują schronienie w małych ciemnych miejscach w meblach, pęknięciach, opakowaniach żywności, szczelinach w konstrukcji budynku i ukrytych miejscach wzdłuż rur kanalizacyjnych i kanałów ściekowych. Karaluchy na ogół lubią ciepłe i wilgotne miejsca, ale niektóre karaluchy mają inne preferencje siedliskowe.

Karaluchy stanowią zagrożenie dla zdrowia ze względu na ich nawyki żywieniowe na zanieczyszczonych materiałach, takich jak gnijąca żywność, pleśń, kał w kanalizacji i zwłoki zwierząt. Przenoszą również patogenne mikroorganizmy, takie jak Staphylococcus, Listeria, E. coli i pasożytnicze robaki.

Właściwe praktyki czyszczenia w miejscach przechowywania i przygotowywania żywności pomagają zapobiegać karaluchom. Oprócz tego zawsze upewnij się, że system odwadniający jest w dobrym stanie.

Czy planujesz skorzystać z usługi zwalczania szkodników karaluchów? Zapoznaj się z tym artykułem, aby określić, ile kosztuje zwalczanie szkodników dla karaluchów.

Muchy

Muchy przyciągają przede wszystkim produkty spożywcze i odpady żywnościowe. Lubią zapachy żywności z kuchni i miejsc przygotowywania posiłków.

Powszechnymi gatunkami much spotykanych w hotelach są muchy domowe i muszki owocowe. Aby zapobiec rozmnażaniu się much, zawsze czyść miejsca przygotowywania żywności.

Gryzonie

Szczury i myszy są wabione zapasami żywności w kuchniach, restauracjach i magazynach odpadów. Populacja gryzoni może wzrosnąć, jeśli stosowane będą złe praktyki w obchodzeniu się z żywnością.

Gryzonie zanieczyszczają żywność i powierzchnie oraz mogą rozprzestrzeniać szereg bakterii, takich jak Salmonella i E. coli. Mogą również powodować rozległe uszkodzenia urządzeń, a nawet okablowania.

Możesz zapobiegać gryzoniom, eliminując ich dostęp do wody, jedzenia i schronienia. Odpowiednie praktyki w obszarach dostarczania, przygotowywania, przechowywania i usuwania żywności mogą pomóc w pozbyciu się gryzoni.

Wniosek

Zastanawiasz się, jak odbywa się zwalczanie szkodników w hotelu? Zwalczanie szkodników w hotelu można przeprowadzić za pomocą zintegrowanego zarządzania szkodnikami (IPM).

Jest to metoda zwalczania szkodników, która łączy w sobie wiele środków zwalczania szkodników, takich jak metody fizyczne i mechaniczne oraz kontrola biologiczna. Szkodniki prawdopodobnie nie przetrwają programu, który wykorzystuje różne sposoby zmniejszania ich populacji.

Goście hotelowi spotykają pospolite szkodniki, w tym pluskwy, karaluchy, muchy i gryzonie. Niezbędne jest ćwiczenie właściwego sposobu higieny i przygotowywania żywności, aby zapobiec przedostawaniu się tych niebezpiecznych szkodników.

Chcesz uzyskać więcej informacji na temat zwalczania szkodników? Możesz sprawdzić ten artykuł, który wyjaśnia, co obejmuje zwalczanie szkodników.