Kiedy dziecko może przestać używać wzmacniacza? Pomysły

W tym poście na blogu dowiesz się, kiedy dziecko może przestać używać boostera. Amerykańska Akademia Pediatrii zaleca, aby dzieci korzystały z fotelika podwyższającego, dopóki nie osiągną co najmniej czterech stóp i dziewięciu cali wzrostu. Zwykle ma to miejsce w wieku od ośmiu do dwunastu lat, ale może nastąpić przed lub po, w zależności od wzrostu i wagi dziecka.

Ważniejszym czynnikiem niż wiek jest wzrost, ponieważ wpływa on zarówno na bezpieczeństwo w wypadku, jak i komfort podczas jazdy. Gdy Twoje dziecko wyrośnie ze zwykłego fotelika samochodowego – zwykle osiągając około czterech i pół stopy wzrostu – następną najlepszą opcją dla niego jest rozpoczęcie korzystania z fotelika podwyższającego z mocowaniem pasa.

Kiedy dziecko może przestać używać wzmacniacza? Pomysły

Tego typu siedzenia podnoszą pasek naramienny tak, aby prawidłowo przylegał do klatki piersiowej i klatki piersiowej, a nie tylko opierał się o obojczyk, jak w przypadku tradycyjnych pasów biodrowych stosowanych w fotelikach samochodowych.

Zgodnie z większością przepisów stanowych, dzieci w wieku od ośmiu do dwunastu lat są prawnie zobowiązane do używania pewnego rodzaju dodatkowego systemu przytrzymującego podczas jazdy pojazdem mechanicznym.

Dotyczy to nie tylko fotelików podwyższających, ale także pasów bezpieczeństwa. W rzeczywistości wiele stanów ma specjalne przepisy wymagające, aby wszyscy pasażerowie samochodów poniżej osiemnastego roku życia byli przytrzymywani pasem biodrowym/naramiennym lub innym rodzajem fotelika dziecięcego odpowiedniego dla ich wzrostu i wagi, dopóki nie osiągną zarówno wieku sześciu lat, jak i 60 funtów. cokolwiek będzie pierwsze.

Po tym momencie każde dziecko powinno nadal jeździć w zatwierdzonym foteliku podwyższającym, jeśli waży więcej niż 40 funtów, ale mniej niż 80 funtów. Jednak ci, którzy mają ponad 80 funtów, często mogą zacząć używać tylko zwykłego pasa bezpieczeństwa dla dorosłych.

Istnieje wiele powodów, dla których dzieci powinny siedzieć w fotelikach powyżej dwunastego roku życia, w tym:

  • Fotelik podwyższający podnosi Twoje dziecko, dzięki czemu można je odpowiednio przytrzymywać zarówno pasem biodrowym, jak i barkowym.
  • Jeśli masz starsze dziecko, które waży ponad 40 funtów, ale waży mniej niż 80 funtów, ten typ zwykłego samochodowego systemu przytrzymującego może być dla nich odpowiedni, o ile jest prawidłowo dopasowany. Jeśli jednak Twoje dziecko waży więcej niż 80 funtów – co oznacza, że ​​ma co najmniej 12 lat lub jest już wyższe niż cztery stopy i dziewięć cali – ten typ standardowego pasa bezpieczeństwa dla dorosłych nie będzie już pasował.

Kiedy powinienem kupić fotelik samochodowy z kabrioletem?

Przy zakupie fotelika w wersji kabriolet należy wziąć pod uwagę kilka różnych czynników. Niektórzy rodzice wolą wygodę i prostotę fotelika samochodowego dla niemowląt, ale inni chcą, aby ich dzieci były w kabriolecie od urodzenia lub nawet zanim osiągną 20 funtów! Najlepiej poczekać, aż poznasz rozmiar swojego dziecka, aby mogło wygodnie się w nim zmieścić.

Kiedy Twoje dziecko ma od 19 do 40 funtów (lub do dwóch lat), powinieneś zacząć zastanawiać się, czy ten rodzaj fotelika będzie dla Ciebie odpowiedni.

W ten sposób nie będzie potrzeby umieszczania ich z powrotem w tym samym miejscu, gdy będą większe i cięższe. Możesz również wziąć pod uwagę przystępność cenową, ponieważ niektóre foteliki samochodowe z kabrioletem mogą być dość drogie.

Jaki jest najbezpieczniejszy fotelik samochodowy montowany tyłem do kierunku jazdy?

Oceniając fotelik samochodowy montowany tyłem do kierunku jazdy, należy zwrócić uwagę na kilka cech:

– Pięciopunktowy system uprzęży. Zmniejsza to ryzyko wyrzucenia dziecka z fotelika podczas wypadku. Pięć punktów obejmuje dwa paski na nogi i trzy paski na ramię.

W większości przypadków będziesz musiał zapiąć je za pomocą specjalnych klipsów lub haczyków, które na początku mogą być skomplikowane, ale w końcu stają się drugą naturą, ponieważ zapinają się tak, jak pasek wokół talii podczas wsiadania do samochodu!

Pamiętaj, że wszystkie dzieci powinny jeździć na tylnym siedzeniu do 12 roku życia, chyba że nie ma innej dostępnej opcji z powodu obaw o miejsce na nogi w imieniu innego pasażera siedzącego za nimi (zwykle dotyczy to tylko sytuacji, gdy ktoś powyżej sześciu stóp kiedykolwiek usiądzie bezpośrednio za nimi).

Ochrona przed uderzeniem bocznym. Skorupa fotelika samochodowego powinna być zawsze wystarczająco wytrzymała, aby kontrolować siłę uderzenia i pochłaniać część energii podczas kolizji. Jeśli to nie jest silne, Twoje dziecko poczuje całą tę siłę, gdy zamiast tego uderzy je bezpośrednio!

Ponadto po każdej stronie znajdują się zwykle specjalne poduszki lub poduszki, które zapewniają dodatkową ochronę głowy, jeśli inny pojazd uderzyłby ich z dowolnego kierunku (co może spowodować przewrócenie się na jedno ramię).

– Dodatkowa wyściółka. Siedzenia zwrócone tyłem do kierunku jazdy mają znacznie więcej amortyzacji niż te zwrócone przodem do kierunku jazdy, ponieważ potrzebują takiego samego podparcia dla szyi, ale pamiętaj też, że dzieci często zasypiają na siedząco, więc posiadanie dużego wyściełania jest tutaj również ważne! Chociaż wiele fotelików samochodowych zwróconych tyłem do kierunku jazdy ma wbudowany zagłówek, w razie potrzeby można dodać poduszkę dla wsparcia.

– Uchwyty pasów uprzęży kołowrotka bezwładnościowego. Pomagają one zapobiegać splątaniu się lub skręcaniu pasków, gdy nie są używane, a następnie rozpinają się, gdy są najbardziej potrzebne! Ta funkcja jest ważna, ponieważ w przeciwnym razie Twoje dziecko może zostać zranione przez luźny pas barkowy podczas uderzenia.

– Lekka rama ułatwia poruszanie się między samochodami, o ile jest prawidłowo zamontowana, tak aby nie zakłócała ​​pozycji siedzących innych pasażerów, którzy przez cały czas potrzebują odpowiedniej przestrzeni na nogi (zwykle dotyczy tylko osób o wzroście powyżej sześciu stóp, które kiedykolwiek usiądą bezpośrednio za nimi). Pamiętaj, że nikt nie powinien jeździć siedząc tuż obok innej osoby, chyba że nie ma opcji na trzecie miejsce.

– Blokady pasa ułatwiają zapinanie pasa i zapobiegają pozostawieniu luzu, który może spowodować obrażenia, jeśli nie zostanie odpowiednio zabezpieczony! Ponownie stanie się to drugą naturą po pewnym czasie praktyki zarówno w swoim własnym samochodzie, jak i wynajmowanych pojazdach podczas wakacji lub podróży służbowych.

To samo dotyczy instalacji, ponieważ chcesz usunąć luzy z pasów podczas ich mocowania, aby były wystarczająco ciasne wokół ramy fotelika Twojego dziecka, ale także nie przeszkadzały mu w przestrzeni na nogi!