Jak ocienić klimatyzator? 2 najlepsze metody!

Jak zacienić klimatyzator? Zastanawiasz się, dlaczego koszt Twoich rachunków w ciągu roku drastycznie wzrósł niż wcześniej? Jest wiele powodów, dla których tak się dzieje. Jednym z nich jest miejsce, w którym umieszcza się klimatyzator.

Ten czynnik ma kluczowe znaczenie zwłaszcza dla centralnego systemu klimatyzacji, ponieważ ma tendencję do zużywania większej ilości energii, jeśli jest wystawiony na działanie promieni słonecznych.

Jak ocienić klimatyzator? 2 najlepsze metody!

Jedną z metod, które możesz spróbować, jest umieszczenie urządzenia w cieniu drzew, aby urządzenie było chłodne i z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Dzięki temu urządzenie będzie w stanie bez wysiłku wytwarzać chłodniejsze powietrze, jeśli jest w cieniu, ponieważ jest również otoczone chłodnym powietrzem. Niezależnie od tego dowiesz się o tym więcej, czytając dalej.

Metody zacieniania klimatyzatora

Dzięki kreatywności różnych ludzi w tworzeniu własnych w znacznie prostszych formach, ludzie mogą je teraz znaleźć w całym Internecie i na nim bazować. Chociaż trudno im będzie znaleźć taki, który najbardziej im odpowiada, więc aby Ci w tym pomóc, wybraliśmy metody, które naszym zdaniem mogą komuś pomóc.

Jednak wybraliśmy również metody, które naszym zdaniem mogą być bardzo wydajne, a jednocześnie wystarczająco tanie dla tych, którzy nie mają budżetu na swoje jednostki klimatyzacji. W ten sposób możemy pomóc każdemu przezwyciężyć te problemy i spokojnie odpocząć po bardzo długim i męczącym dniu pracy.

Pamiętaj, że jest to również dla twojego dobra, ponieważ zacienienie może pomóc w obniżeniu kosztów rachunków za prąd w ciągu roku i może pomóc w zwiększeniu wydajności urządzenia. Niezależnie od tego, oto metody zacieniania klimatyzatora:

Metoda nr 1. Instalowanie urządzenia po północnej stronie domu

Jak wszyscy wiemy, północna strona każdego domu jest najlepszą i najbardziej zrelaksowaną pozycją, aby coś postawić i uniknąć uderzenia ciepła w ten konkretny obszar. To sprawia, że ​​jest to doskonała pozycja do zainstalowania klimatyzatora. Cóż, nadal możesz pozostawić swój AC w ​​cieniu w innych częściach domu, chociaż jest to najlepsza opcja.

Ponieważ pozostaje najchłodniejszy przez cały dzień, nie musisz się martwić, że zostanie uderzony przez słońce i zmniejszy jego skuteczność. Niezależnie od tego, czy twoja jednostka znajduje się na północ od domu; będziesz musiał zrobić więcej, a nie tylko położyć na nim maleńki cień, aby odnieść sukces wystarczająco doskonały. Dzieje się tak, ponieważ powietrze otaczające obszar wpływa na wydajność klimatyzatora.

Metoda nr 2. Sadzenie drzew

Najprawdopodobniej to, co będziesz musiał zrobić, aby zmaksymalizować skuteczność swojej jednostki, to sadzenie drzew wokół obszaru, na którym jest umieszczona. Zapewnia cień dla twojego urządzenia, chociaż zajmie trochę czasu, zanim stanie się domniemany. Gdy klimatyzator znajduje się po południowej stronie domu.

Powinieneś wybrać wysokie drzewa, a posiadanie szerokich koron z dużą ilością liści znajduje się po zachodniej, wschodniej lub południowej stronie, nie wymagalibyśmy stawiania zbyt wielu drzew, takich jak te duże po południowej stronie. Zamiast tego, jako alternatywę, wybierz drzewa rosnące na niższym poziomie na ziemi, ponieważ nie będzie to wymagało zakrywania obszarów niektórymi drzewami.

Metody te są przydatne, jeśli planujesz posadzić około dwóch do trzech drzew otaczających obszar, w którym znajduje się klimatyzator. Oczywiście oznacza to maksymalizację jego wydajności i obniżenie rachunków w ciągu roku; czemu? Ciepło sprawia, że ​​twoje urządzenie zużywa więcej mocy, co czasami prowadzi do przegrzania. I przesuwaj granice, zmuszając go do cięższej pracy; z tym będzie cię to kosztować ponad rok.

Ile można zaoszczędzić, zacieniając klimatyzator?

Według naszych badań zacienienie urządzenia może sprawić, że będzie ono działać wydajniej przy mniejszym zużyciu energii o dziesięć procent. Ale to nie jedyna korzyść, jaką daje. Około roku twoje rachunki mogą zostać odcięte o sto lub więcej dolarów.

Jeśli chcesz zacząć zacieniać swoje urządzenie lub okna, zalecamy sadzenie krzewów, drzew i roślin, aby mieć bardziej zrelaksowane środowisko. Możesz go znaleźć w tym artykule, jeśli chcesz sprawdzić, co możesz zyskać dzięki cieniowaniu.

Wniosek

To wszystko na temat „jak zacienić klimatyzator?” Chłodny cień odgrywa znaczącą rolę w obniżeniu rocznych kosztów, nawet podczas korzystania z klimatyzatora, a dzięki temu mamy nadzieję, że wykorzystasz je w przyszłości. Znowu sadzenie drzew to tylko jeden ze sposobów na przykrycie odżywki i ochłodzenie otoczenia.

Mając to na uwadze, mam nadzieję, że udało Ci się to opanować, aby móc zastosować go do przyszłego użycia przy cieniowaniu. Ale jeśli to wszystko nie zadziała, zamiast tego zadzwoń do specjalisty, który wykona tę pracę. Aby przeczytać więcej pomocnych artykułów, sprawdź, jak dodać freon do klimatyzatora okiennego.