Jak długo klimatyzator musi odmrażać? 5 prostych kroków!

Jak długo klimatyzator musi się odmrażać? Szacowany czas potrzebny klimatyzatorowi na odladzanie to 1-24 godziny. Jednak czas zależy od ilości tego nagromadzenia w twojej jednostce.

Jeśli używasz klimatyzatora, gdy na zewnątrz jest zbyt zimno i masz tendencję do ustawiania zbyt niskiej temperatury, wężownice parownika w końcu zamarzną.

Jak długo klimatyzator musi odmrażać? 5 prostych kroków!

Spowoduje to duży problem, w szczególności twój klimatyzator będzie miał poważną awarię. Co gorsza, jeśli wentylator będzie dmuchał powietrzem, wydmuchnie również kilka kawałków lodu. Gdy tworzy się wystarczająca ilość lodu, wyłącza wentylator parowania.

W ten sposób następują dalsze komplikacje i zwiększają ilość lodu. Jeśli nadal będziesz używać klimatyzatora w tej sytuacji, zamarznięcie spowoduje nieodwracalne szkody. Nie powinieneś lekceważyć tego problemu. Sugeruję, że musisz coś zrobić, aby znaleźć rozwiązanie.

Jeśli masz tendencję do ignorowania zamrażania swojej jednostki, zaakceptuj, że nie potrwa to dłużej, niż się spodziewałeś. Co więcej, z pewnością złamie ci kieszeń, jeśli skontaktujesz się z usługami klimatyzatora. Dlatego będziesz musiał kupić nowy.

Jak długo trwa odmrażanie klimatyzatora?

Tak więc, aby odpowiedzieć na twoje pytanie: Jak długo klimatyzator musi się odmrażać? Odmrożenie klimatyzatora może zająć od godziny do ponad 24 godzin.

Ale oczywiście wszystko zależy od tego, ile nagromadził się lód. Skoncentruj się na tych rzeczach podczas oczekiwania na odmrożenie klimatyzatora:

Poszukaj miski ociekowej, która przecieka lub rozlewa się

Jeśli masz dostęp do wewnętrznego klimatyzatora, możesz położyć na podłodze ubrania i ręczniki, aby wchłonąć wodę. Jeśli rozmrażający się lód przekroczy odpływ i kapie na ziemię, działanie to pomoże uniknąć problemów z odwadnianiem.

Miej oko na zablokowany otwór wentylacyjny kondensatu

Woda spływałaby do tacki na skropliny i ostatecznie spływała przez rurę odprowadzającą skropliny, gdy lód na wężownicy parownika stopi się.

Z drugiej strony kurz zebrany na trasie może zablokować tę rurę odpływową, powodując cofanie się wody i rozlewanie się.

Kroki odladzania klimatyzatora

Gdy klimatyzator nie generuje zimnego powietrza, może to powodować różne problemy. Na przykład cewki parownika mogą zamarznąć, co jest jednym z najczęstszych problemów.

Kondensacja zbiera się na wężownicach parownika podczas pracy systemu klimatyzacji, a przepływające przez nie chłodniejsze powietrze zamraża je. Jeśli masz zamarzniętą wężownicę parownika, postępuj zgodnie z poniższymi procedurami w celu szybkiej naprawy. Oto następujące kroki, których musisz się nauczyć:

Krok 1. Wyłącz klimatyzator

Pierwszym krokiem, który musisz zrobić, to wyłączyć klimatyzator. Jeśli klimatyzator ma port USB, który nie jest w pełni podłączony do domu, odłącz go.

Aby uniknąć przypadkowego włączenia jednostki klimatyzacyjnej przy otwartej pokrywie, wyłącz zasilanie elektryczne wyłącznikiem automatycznym. Ten krok pomoże Ci uniknąć wszelkich możliwych zagrożeń lub problemów z elektrycznością.

Krok 2. Wyłącz filtr klimatyzatora

Odłącz filtr od urządzenia, otwierając pokrywę. Wymień filtr po oczyszczeniu zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Ten etap zwykle obejmuje czyszczenie filtra wodą o obniżonym ciśnieniu w celu wyeliminowania gromadzenia się lodu.

Następnie będziesz suszyć go na słońcu. Następnie wymień filtry wymienne, wyjmując stary i zastępując go nowym, uporządkowanym.

Krok 3. Sprawdź wentylator

Oprócz lodu oceń łopatkę i części wewnętrzne pod kątem obecności zarodników pleśni lub innych blokad wentylatora. Usuń kurz, który uniemożliwia swobodne poruszanie się wentylatora.

Używając nieszkodliwej obróbki pleśni, wytrzyj ją z wnętrza urządzenia. Jeśli to działanie nie usunie grzyba, zrób roztwór wybielacza z jednym galonem wody. Następnie ponownie wyszoruj uformowane miejsca.

Krok 4. Umyj szafkę

Używając szmatki nasączonej gorącą wodą i umiarkowanym roztworem mydła, umyj wnętrze i zewnętrzną część szafki. Upewnij się, że wchodzisz we wszystkie rogi. Po wyczyszczeniu szafki opłucz ją ciepłą wodą i wysusz.

Krok 5. Włącz klimatyzator

Zamknij frontowe drzwi swojego AC. Następnie ponownie podłącz urządzenie i włącz je. Jeśli jednak Twój klimatyzator ma zwykle „opcję odmrażania”, możesz wykonać następujący proces:

Jeśli Twój klimatyzator ma opcję odmrażania, użyj jej. Pozwól programowi zakończyć swoje działanie. Czas potrzebny do zakończenia procesu można znaleźć w przewodniku po klimatyzacji. Niezależnie od tego, ustaw AC na gorącą, a nie zimną.

Wniosek

Ponownie, odmrożenie klimatyzatora zajmuje od 1 do 24 godzin. Ale znowu zależy to od typu i modelu twojej jednostki. Kroki dotyczące odmrożenia klimatyzatora różnią się, jeśli ma opcję odmrożenia, czy nie.

Jeśli twoja jednostka nie ma opcji odmrażania, musisz postępować zgodnie z 5-etapowym procesem opisanym powyżej. Jeśli jednak ma opcję odmrażania, możesz to nacisnąć i poczekać kilka minut. Mam nadzieję, że odpowiem na Twoje pytanie: jak długo klimatyzator musi się odmrażać?