Jak ocalić świecę

Jeśli jesteś fanem świec zapachowych lub po prostu świec w ogóle, wiesz, że to nie wszystko na wschód, prawda? Nawet tak proste, jak świece, nadal napotykasz problemy z ich używaniem i upewnianiem się, że czerpiesz z nich jak najwięcej. Tak więc, jeśli jesteś nowy w społeczności miłośników świec, nauczymy Cię, jak oszczędzać świecę.

Jak uratować świecę, gdy jest tunelowana

Tunelowanie ma miejsce, gdy świeca pali się pusta lub pozostawia gruby, nieużywany płaszcz lub obrzeże. Można tego uniknąć, upewniając się, że początkowe spalanie jest wystarczająco długie, aby stopić świecę do krawędzi. Dzieje się tak, ponieważ wielkość kałuży wosku podczas początkowego palenia wpływa na żywotność świecy.

Jak ocalić świecę

Kolejne oparzenia nie stopią wosku poza pierwszą kałużą wosku. Dlatego może wystąpić tunelowanie, jeśli nie topi się wystarczająco blisko krawędzi świecy. Jak więc rozwiązać ten problem?

Początkowe lub pamięciowe spalanie nowej świecy powinno wynosić 1 godzinę na 1 cal średnicy. W rezultacie czas pierwszego palenia świecy o średnicy 3 cali powinien wynosić co najmniej 3 godziny. Przed ugaszeniem początkowego pożaru kałuża woskowa powinna zbliżać się do krawędzi.

Jeśli tunelowanie miało miejsce, ale nie posunęło się zbyt daleko, możesz je naprawić, „przytulając” świecę. Następnie, aby stopić miękki woskowy brzeg, dociśnij go w kierunku płomienia. Ale co, jeśli kopanie jest zbyt głębokie, aby można je było naprawić przez coś, co nazywają „przytulaniem”?

Możesz przyciąć krawędź ostrym nożem, gdy wosk jest jeszcze ciepły. Uważaj, aby nie zarysować felgi. W przeciwnym razie wosk może zacząć wyciekać.

Jak uratować świecę, gdy topi się na boki

Innym problemem, który napotkasz, jest roztopienie się świecy na boki i tak, możesz temu zapobiec. Ale najpierw przytnij knot, aby uzyskać najjaśniejsze i najczystsze oparzenie. Powinieneś wykonywać cięcie co 4 godziny czasu palenia i 14-calowej długości.

Jeśli jesteś kolekcjonerem świec lub chcesz odpowiednio dbać o swoje świece, możesz rozważyć zakup trymera do knotów. Jeśli tunelowanie jest na tyle poważne, że zmniejszenie knota nie jest wystarczające, masz kilka innych możliwości. Folia aluminiowa jest fantastycznym przewodnikiem ciepła.

Aby skorzystać z tej metody, po prostu owinąć kawałek folii aluminiowej na krawędzi pojemnika na świecę. Upewnij się, że całkowicie zakrywa nagromadzony materiał, pozostawiając jednocześnie wystarczająco dużo miejsca, aby świeca mogła się skutecznie spalać. Pamiętaj, że tlen podsyca płomienie, więc unikaj zbytniego zbliżania się do folii.

Pozostaw świecę na co najmniej 2 godziny, aby wyrównać powierzchnię. Możesz również gotować świece w piekarniku. Rozgrzej piekarnik do 175° F i usuń wszelkie etykiety z pojemnika.

Nagromadzony wosk stopi się po około pięciu minutach i zostanie równomiernie rozprowadzony. Usuń nadmiar wosku z knota przed umieszczeniem garnków na stojaku chłodzącym. Ta metoda nie jest powszechnie stosowana do topienia świec, ponieważ wymaga ścisłego nadzoru.

Jednak proces byłby szybszy, jeśli użyjesz folii aluminiowej, więc wypróbuj ten pomysł. Podgrzewanie świec w piekarniku jest niebezpieczne, ponieważ pojemnik może pęknąć. Poprowadzi Cię przez proces usuwania gorącego wosku i szkła z piekarnika.

Zastanów się, czy warto ryzykować. Oprócz trymera do knotów, do gaszenia płomienia świecy przydatny jest również tłumik do świec. Zapobiegnie rozpryskiwaniu się gorącego wosku podczas zdmuchiwania świecy.

Jak uratować świecę, jeśli jej płomień jest zbyt duży

Czy płomień na twojej świecy jest za duży? Duży płomień na świecy zwykle sugeruje, że pali się szybciej i goręcej, marnując cenne godziny palenia. Ale niestety jest też bardziej niebezpieczna.

Ten problem stwarza większe ryzyko pożaru i może rozbić szkło z powodu zwiększonego ciepła. Najczęstszą przyczyną ogromnego płomienia jest zbyt długi knot. Tak więc przed każdym użyciem przytnij knot świecy do ¼ cala.

Jak uratować świecę, jeśli knot ma wygląd grzyba

Grzybobranie w świecach jest również istotnym problemem, ponieważ powoduje powstawanie dymu lub sadzy w świecach. Zwykle występuje, gdy zapalasz świece przez ponad 4 godziny z rzędu. Dzieje się tak również wtedy, gdy zostaną umieszczone w obszarze z dużą ilością otaczających je cząsteczek kurzu.

Na knot pozostaje warstwa niecałkowicie spalonych materiałów, tworząc na wierzchu węglową nasadkę, zwaną „grzybkiem”. Więc rozwiązaniem jest, aby nigdy nie palić świeczek nieprzerwanie dłużej niż 4 godziny. Nawet jeśli gasisz je co 3 godziny, przytnij knot i zapal je ponownie.

Jak uratować świecę, jeśli knot tonie w wosku

Tonięcie knota występuje, gdy knot zanurza się w wosku. Kiedy więc zestala się, kałuża wosku zakrywa knot, powodując, że nie pozostaje on oświetlony. Sposób leczenia jest zwykle spowodowany przez tunelowanie lub krótsze czasy spalania.

Możesz rozwiązać ten problem, paląc świecę przez co najmniej dwie do trzech godzin. Następnie zbierz patyczek higieniczny i przygotuj się do użycia. Po zapaleniu knota delikatnie nałóż końcówkę Q, zanurzając jeden koniec w nowej kałuży wosku.

To ćwiczenie ma na celu wchłonięcie jak największej ilości świeżo stopionego wosku, aby uratować knot. Należy jednak zachować przy tym szczególną ostrożność. Nie dopuść do kontaktu patyczka higienicznego z jakąkolwiek częścią płomienia świecy.

Używaj patyczka higienicznego wyłącznie do kontaktu z topiącym się woskiem. Jeśli końcówka zapali się przez pomyłkę, szybko odsuń ją na bok i zdmuchnij. Po tej regulacji świeca powinna działać bez zarzutu.

Wniosek

Najczęstsze problemy, które napotkasz jako miłośnik świec, zostały wymienione powyżej. Ale na szczęście dla Ciebie przedstawiliśmy rozwiązania, które pomogą Ci w tych szczególnych czasach. Więc po prostu zrelaksuj się i trzymaj ten artykuł w rękawie, gdy pojawi się problem, i gotowe!