Kiedy dziecko wyrasta z fotelika samochodowego dla niemowląt? Przeczytaj to!

Kiedy dziecko wyrasta z fotelika dla niemowląt? To pytanie zadają sobie wszyscy rodzice.

W związku z tym przedstawiliśmy kilka wskazówek, które pomogą Ci zrozumieć, kiedy nadszedł czas, aby Twoje dziecko przestało używać fotelika samochodowego i przejść na coś większego i bezpieczniejszego:

Kiedy dziecko wyrasta z fotelika samochodowego dla niemowląt? Przeczytaj to!

* Dziecko osiągnęło górny limit wzrostu lub wagi swojego konkretnego modelu fotelika samochodowego dla niemowląt. Zostanie to wskazane w instrukcji obsługi dołączonej do zakupu i można je również znaleźć w Internecie, wpisując kombinację numeru marki/modelu w Google.

* Zaczynasz zauważać, że między głową dziecka a górną częścią nosidełka nie ma już wystarczająco dużo miejsca (to oznaczałoby, że dziecko urosło).

* Twoje dziecko wyrosło z fotelika samochodowego dla niemowląt pod względem wagi (jest to zaznaczone na etykiecie z boku, która pokazuje, ile maksymalnie powinno ważyć, aby bezpiecznie z niego korzystać).

* Paski uprzęży zaczynają być za krótkie.

Co to znaczy, że dziecko nie zda testu fotelika samochodowego?

Test fotelika samochodowego to prosty sposób dla rodziców, aby upewnić się, że prawidłowo używają fotelika samochodowego swojego dziecka. Nieudany test fotelika samochodowego oznacza, że ​​dziecko może być narażone na niebezpieczeństwo, jeśli kiedykolwiek uczestniczyłeś w wypadku podczas prowadzenia pojazdu.

Jeśli Twoje niemowlę lub małe dziecko nie przejdzie kontroli bezpieczeństwa, nadszedł czas, aby założyć bardziej odpowiednie pasy przed ponownym wyjściem na drogę.

Co to jest badanie fotelika samochodowego na OIOM-ie?

Badania kliniczne wykazały, że badanie fotelika samochodowego pomaga niemowlętom urodzonym z chorobami układu oddechowego, takimi jak zespół niewydolności oddechowej (RDS), przejść z OIOM-u do domu bez żadnych problemów z oddychaniem.

Wyniki badań klinicznych wykazały, że 79% dzieci, które zostały umieszczone w łóżku samochodowym w ciągu dwóch godzin po urodzeniu i odwiezione do domu, przeżyło, w porównaniu do 63% dzieci, które nie poruszały się, dopóki nie mogły samodzielnie oddychać.

Oznacza to, że należy przedsięwziąć dodatkowe środki ostrożności podczas umieszczania wcześniaków w fotelikach samochodowych, ponieważ jest to dla nich trudniejsze niż urodzonym o czasie z powodu rozwoju płuc w tym momencie życia.

Pomaga również, jeśli głowa dziecka pozostaje uniesiona podczas transportu, co zapobiega gromadzeniu się płynu w płucach lub nadmiernemu dostawaniu się dwutlenku węgla, co powoduje epizody bezdechu.

Łóżko samochodowe pomaga wcześniakom pozostać ciepłym i przytulnym, dopóki nie zostaną przeniesione do tradycyjnego łóżeczka.

Amerykańska Akademia Pediatryczna zaleca, aby dzieci urodzone przed 37. tygodniem ciąży były umieszczane na szpitalnym oddziale intensywnej terapii noworodków (NICU), dopóki ich płuca, układ odpornościowy, układ nerwowy, nerki i czynność wątroby nie ustabilizują się na tyle, aby mogły oddychać. posiadać.

Łóżka samochodowe zapewniają alternatywną bezpieczną lokalizację poza OIOM-em, gdzie rodzice mogą nadal wiązać się z dzieckiem, podczas gdy więź ułatwia wcześniakom naukę prawidłowego odżywiania, co zmniejsza ryzyko wystąpienia jakichkolwiek problemów zdrowotnych w przyszłości.

Nie musisz się jednak martwić o gromadzenie się dwutlenku węgla lub epizody bezdechu podczas korzystania z fotelika samochodowego, ponieważ w przeciwieństwie do zwykłych nosidełek, foteliki samochodowe mają płaską podstawę i solidną wyściółkę.

Niemowlęta są regularnie sprawdzane pod kątem temperatury i poziomu tlenu, podczas gdy rodzice jadą do następnego miejsca, aby uzyskać możliwość nawiązania więzi, np. Wyjazd na zewnątrz lub po mieście.

Jak dziecko przechodzi test fotelika samochodowego?

Dziecko musi być w stanie usiąść prosto w foteliku z głową w jednej linii z górną częścią oparcia.

Jego ręce powinny wygodnie spoczywać przy jego boku, a on potrzebuje wystarczająco dużo miejsca na nogi, aby nie uciskały się nawzajem i nie dotykały żadnej części wnętrza samochodu.

Fotelik będzie musiał być pewnie dopasowany do poziomej powierzchni, nie zaciskając się zbytnio wokół ciała dziecka. Wreszcie, ważne jest, aby paski uprzęży nie mogły cię uciskać, gdy są dociągane przed zapięciu!

Pięciopunktowy system uprzęży zapewnia lepszą ochronę niż samo używanie nosidełka. Dobrą zasadą jest to, że jeśli Twoje kolano nie może swobodnie zginać się w pozycji siedzącej, oznacza to, że albo coś jest nie tak, albo jesteś zbyt wysoki, aby jechać z dzieckiem w samochodzie!

Pasy powinny przechodzić przez ramię i w poprzek bioder, a nie pod nimi.

Powinna być na tyle wyprostowana, aby jej głowa nie przewracała się podczas hamowania lub skręcania, ale także powinna być pochylona, ​​aby mogła spać na płaskiej powierzchni. Być może będziesz musiał sprawdzić, jak różne kąty są dla was obu, zanim usiądziecie tylko w jednej pozycji.

Dlatego ważne jest, aby mieć regulowane oparcia foteli z wieloma pozycjami do wyboru w ciągu pierwszych kilku miesięcy po powrocie dziecka ze szpitala do domu.

To prawda, co mówią o tym, że komfort jest kluczem, ponieważ jeśli mamusia nie jest wygodna, w domu też nie będzie spokoju.

Dobrą zasadą jest upewnienie się, że głowa dziecka nie odchyla się do tyłu, gdy siedzi w foteliku, co może spowodować zablokowanie jego dróg oddechowych.