Jak obić naprawdę stary fotelik?

Czy masz w garażu stary mebel, ale nie możesz go wyrzucić? Może ma dla Ciebie lub Twojej rodziny wartość sentymentalną? Cóż, na szczęście istnieje sposób na obicie naprawdę starego fotelika.

Jak obić naprawdę stary fotelik

Tkanina do pomiaru tapicerki

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, kiedy tapicerujesz naprawdę stary fotelik, jest planowanie swojego projektu. Aby prawidłowo zaprojektować, musisz najpierw zmierzyć każdy widoczny kawałek materiału na kanapie, a także niektóre części ukryte. Obejmuje to:

Jak obić naprawdę stary fotelik?
  • Tkanina na zewnętrzną część kanapy (tapicerka na skorupie sofy)
  • Tkanina wewnętrzna (tapicerka wewnętrznej części, w której siedzisz)
  • Cambric (pokrowiec, który często składa się z cienkiej tkaniny, która zakrywa spód kanapy i różni się od tkaniny obiciowej)
  • Zagniatanie (ten okrągły, tapicerowany sznurek, który możesz zobaczyć w szwach, który dodaje akcentu, a także wzmacnia szew)
  • Korzystanie z nietoperza (puszysta, amortyzująca warstwa materiału pod tapicerką). Nie musisz wymieniać starego mrugnięcia, jeśli nadal jest w doskonałym stanie.

Utwórz tabelę, aby zapisać swoje pomiary.

Kiedy tapicerujesz naprawdę stary fotelik, pamiętaj, że pomiary, które wykonujesz, dotyczą tylko tych obszarów tkaniny, które możesz zobaczyć. Wewnątrz znajduje się więcej materiału, którego nie widać, miejsca, w których materiał jest zszyty lub zszyty, aby utrzymać go na miejscu. Musisz dodać „naddatek” do każdego kawałka materiału, aby zrekompensować ukryty szew lub nakładanie się.

W tym stypendium: dodaj 4 cale z każdej strony. Całkowita szerokość i wysokość każdego kawałka materiału, który wycinasz, zwiększa się o 8 cali. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca na wewnętrzne ramiona i zewnętrzne plecy!

Twój „rozmiar kroju” to całkowita ilość materiału wymagana dla każdej sztuki: pomiar materiału plus dodatek. Jeśli poprzednie mrugnięcie jest nadal w dobrym stanie, nie ma potrzeby go zmieniać. Jeśli nie, będziesz potrzebować również wymiarów mrugnięcia.

W zależności od projektu, każda sofa w unikalny sposób wykorzystuje mrugnięcia. Poczuj całą kanapę i zmierz mrugnięcie wszędzie tam, gdzie czuł się amortyzowany. Obejmuje to wewnętrzne ramiona, wewnętrzne oparcie i wewnętrzne siedzenie nad sprężynami, ale pod poduszkami.

Najpierw zaplanuj cięcia na papierze.

Czas naszkicować części w małej skali, abyś mógł obliczyć, ile w sumie materiału będziesz potrzebować. Zanim zaczniesz, upewnij się, że wiesz, jaki duży rulon materiału wybrałeś. Chodzi o to, abyś mógł sprawnie układać cięcia tak, aby marnować jak najmniej materiału.

Zdobądź materiały

Skorzystaj z poniższej listy materiałów eksploatacyjnych jako przewodnika, aby upewnić się, że masz wszystko, czego potrzebujesz do swojego projektu (oczywiście zmieniając wymiary, aby dopasować je do swoich potrzeb). Powinieneś kupić kilka dodatkowych metrów materiału i mrugnięcia na wypadek, gdyby coś poszło nie tak i potrzebujesz więcej.

Rób dokładne notatki podczas demontażu kanapy.

Kiedy tapicerujesz naprawdę stary fotelik, musisz go zdemontować. Rozkładając, dowiesz się wiele o tym, jak go ponownie złożyć. Bardzo ważne jest, aby zwracać szczególną uwagę na szwy i śledzić, która warstwa znalazła się na wierzchu. Rób dokładne notatki o wszystkim, co robisz, w tym o tym, jak części zostały umieszczone na sofie.

Zawiera informacje o tym, które strony zostały zszyte, a które gdzie użyto paska sczepnego itp. Ponadto, która strona elementu została umieszczona jako pierwsza, oraz kolejność, w jakiej elementy zostały usunięte. Przyda się to, gdy przyjdzie czas na ponowne złożenie kanapy.

Odwróć sofę.

Pierwszym krokiem dla wszystkich sof będzie odwrócenie ich do góry nogami. Następnie zdejmij nogi mebla, a następnie zdejmij osłonę przeciwpyłową cambric. Oto podstawowe kroki, jak zdemontować fotelik.

Usuń wszystkie zszywki ze spodu kanapy.

Kiedy tapicerujesz naprawdę stary fotelik, zdejmij wszystkie zszywki. Usuń wszystkie zszywki z dolnej części sofy za pomocą szczypiec, aby dowiedzieć się, który element usunąć jako pierwszy. Ta procedura usuwania zszywek najprawdopodobniej zajmie trochę czasu. Jeśli możesz, poproś kogoś o pomoc.

Zachowaj ostrożność podczas zdejmowania starej tapicerki.

Określ, który komponent należy najpierw usunąć. Pierwszą rzeczą, którą możesz wyjąć, jest zewnętrzny tył. Po usunięciu wszystkich zszywek odkryjesz, że krótsze boki tkaniny były utrzymywane na miejscu za pomocą pasków przyczepnych.

Włóż szczypce do zagięcia materiału, w którym znajduje się pasek mocujący i delikatnie popchnij. Powtórzyć na całej długości paska sczepnego. Zrób to dla obu stron, a następnie usuń dodatkowe zszywki, aby wyjąć pozostałą stronę tkaniny.

Usuń pozostałe kawałki tkaniny.

To, jak będziesz kontynuować, będzie zależeć od tego, jak została zbudowana twoja konkretna kanapa. Rób notatki, jak to rozmontujesz. Możesz zachować te skrawki materiału i użyć ich do sprawdzenia swoich wymiarów.

Przywróć sprężyny i podstawę kanapy.

Zacznij od wymiany sprężyn kanapy lub napraw sprężyny, jeśli uginają się, ale nadal można je naprawić. Zacznij od przyciętego na wymiar arkusza, następnie warstwy mrugnięcia i zszyj oba kawałki. Dodaj kolejną warstwę mrugnięcia wokół podstawy kanapy przed pomiarem tkaniny, aby naprawić podstawę.

Ta sekcja obejmuje szycie, zaczynając od wewnętrznej tkaniny siedziska, która pokrywa sprężynę. Możesz użyć starego niebieskiego prześcieradła na tapicerkę siedzeń wewnętrznych zamiast droższego zamszu. Następnie przytnij rogi, aby ułatwić nakładanie szmatki na podkład.

Przygotuj przewód

Następną rzeczą do zrobienia, gdy tapicerujesz naprawdę stary fotelik, jest przygotowanie sznurka. Pokrój sznurek na kawałki o odpowiednim rozmiarze. Następnie przyszyj na nim materiał, aby dopasować go do tego, czego potrzebujesz dla każdego komponentu. Będziesz potrzebować po jednym na przód każdego ramienia, po jednym na każdą stronę ramienia i jeden na górną część oparcia sofy.

Wymień pokrowce na poduszki siedziska i oparcia.

Najpierw zdejmij pokrowce i użyj ich do wycięcia kawałków materiału, które były prawie tego samego rozmiaru. Następnie dodaj zamki błyskawiczne do tylnej ściany pokryć siedzeń, aby ułatwić ich zdejmowanie i pranie w razie potrzeby. Przyklej i zszyj ściany poduszek z wycięciami w górnej i dolnej części siedziska po założeniu zamków.

Więc jak obić naprawdę stary fotelik? Końcowe przemyślenia

Mamy nadzieję, że te sposoby na obicie naprawdę starego fotelika pomogły Ci tchnąć nowe życie w Twój stary fotelik. Nie zawsze chodzi o kupowanie najnowszych mebli. Czasami wystarczy je naprawić i dodać trochę wystroju.