Jak nazywa się wytwórca świec

Czy wiesz, że ludzie zrobili dla nich urządzenie do łatwego wytwarzania świec? W średniowieczu świece były bardzo przydatne, dlatego wprowadzały innowacje. Jak nazywa się producent świec?

Czy wiesz, że bycie „chandlerem” to niezbędny zawód? Przez większość historii tak było! Wszyscy polegali na świecach. Ludzie, którzy je stworzyli, żyją po zmroku.

Jak nazywa się wytwórca świec

Od najbardziej podstawowych wiejskich chat po najwspanialsze z okazałych fortyfikacji. Przez setki lat zadanie było praktycznie nie do odróżnienia od dzisiejszej procedury wytwarzania naszych wysokiej jakości świec zapachowych! Przejdźmy więc przez te terminologie; jak nazywa się producent świec?

Jak nazywa się wytwórca świec?

Żyrandol był pierwotnie biurem zamożnej średniowiecznej rodziny, która zajmowała się woskiem i świecami. Widać to również w miejscach, w których przechowywano świece. Mogła być prowadzona przez chandlera.

Gabinet był podporządkowany kuchni i tylko większe domy miały osobny gabinet. Niezależnie od tego, czy było to osobne biuro, czy nie, rola ta była znacząca w czasach przed elektrycznością. Kiedy produkcja świec odbywała się zazwyczaj prywatnie.

Znajdowało się w pobliżu innych biur domowych, takich jak browarnia i pomywalnia. Chociaż to użycie nie jest już używane, nazwa może nadal dotyczyć firmy produkującej świece. Współczesna definicja chandlera to osoba, która sprzedaje świece.

Do XVIII wieku większość profesjonalnych rzemieślników sprzedawała świece, oleje, mydło, a nawet farby. Ponieważ służyły one jako sklepy okrętowe, termin chandlery ewoluował, aby odnosić się do sklepu sprzedającego żeglarskie przedmioty dla statków i łodzi. Jednak przez jakiś czas były one określane jako żyrandole okrętowe, aby je odróżnić.

Nazwa chandlery została przyjęta przez Amerykanów dla tych żyrandoli okrętowych. Ale woleli frazę „sklep Chandlera”. Obie nazwy są nadal używane.

Chandler to ktoś, kto pracuje w branży chandlerowskiej lub prowadzi sklep chandlerowski. Termin żyrandol, który pierwotnie odnosił się do oprawy sufitowej, w której mieściło się kilka świec, jest nadal używany. Z drugiej strony żyrandole są obecnie zależne głównie od oświetlenia elektrycznego.

Historia Chandlera

Odpowiedź na pytanie, czym jest wytwórca świec, sięga wstecz do historii produkcji świec. Jak już wcześniej powiedziano, chandlery nie zawsze były tak przyjemne lub satysfakcjonujące, jak wielu praktykujących je teraz uważa. Tłuszcz łojowy był używany do wyrobu świec przez większość historii ludzkości. Innymi słowy, marnowanie mięsa!

Oznaczało to, że starożytni chandlerzy normalnie potrzebowali silnego żołądka, aby poradzić sobie ze wszystkim, co się z tym wiązało. Na szczęście od tego czasu okoliczności znacznie się poprawiły! Większość żyrandoli byłaby zlokalizowana w pobliżu garbarni i rzeźni, aby zapewnić wygodny dostęp do tłuszczu łojowego.

W rezultacie większość wyższych klas uważała tę linię pracy za odrażającą. Chandlery był postrzegany jako zawód bardzo niskoklasowy. Jak można się spodziewać, znaczenie ręcznie robionych świec zapachowych w przeszłości nie było takie samo jak dzisiaj!

Ponieważ był to zasadniczo smalec, świece wydzielały szczególnie nieprzyjemny zapach. Jest to dalekie od cudownych zapachów naszych ręcznie robionych świec. Chandleries w Szkocji miało trochę łatwiej, produkując świece z jodeł.

Natomiast świece z wosku pszczelego paliły się czysto i czysto, bez nieprzyjemnego zapachu. Jednak do wyprodukowania pojedynczej świecy 4″ potrzebna była zawrotna ilość wosku pszczelego, co czyniło ją niezwykle kosztowną. Z tego powodu, jak również ze względu na swoją wartość symboliczną, był zwykle używany w kościołach.

Na szczęście użycie łoju zaczęło zanikać pod koniec XVII wieku. Odkryto kilka alternatywnych materiałów, takich jak tran wielorybi. Następnie, pod koniec XIX wieku, pojawiło się oświetlenie gazowe, które kilkadziesiąt lat później zostało wyparte przez elektryczność.

W rezultacie większość handlowych chandlerów została skutecznie zdezaktualizowana, co zmusiło ich do szukania pracy w innych branżach. W dzisiejszych czasach wyrażenie to ma kilka konotacji. Oprócz producentów świec takich jak my, chandlery odnosi się do portowych artykułów spożywczych dla marynarzy.

Byli tam od tysiącleci przez większą część historii, chandlerowie dostarczali marynarzom świece na ich ciągłe podróże. Oczywiście te chandlery rozszerzyły się o dodatkowe produkty i zaopatrzenie żeglarskie. Dla społeczności żeglarskiej i żeglarskiej Chandler jest dziś miejscem, w którym można znaleźć wszystko, czego mogą potrzebować na morzu.

Wraz z rozwojem działalności wielorybniczej w XVIII wieku pojawiło się więcej innowacji. Spermaceti, olejek otrzymywany z zagłębienia w głowie kaszalota, stał się popularnym składnikiem do produkcji świec. Spermacet został stworzony przez krystalizację oleju z kaszalotów i był pierwszym materiałem na świece, który stał się powszechnie dostępny.

Podczas spalania wosk olbrotowy, podobnie jak wosk pszczeli, nie miał nieprzyjemnego zapachu i wytwarzał znacznie jaśniejsze światło. Był też twardszy niż łój czy wosk pszczeli, więc nie topił się ani nie wyginał w gorącym letnim słońcu. Wosk Spermaceti został użyty do wykonania pierwszych „standardowych świec”.

Pomimo przełomów w produkcji świec, branża świec znacznie spadła wraz z pojawieniem się ulepszonych technologii oświetleniowych. Są to nafta i lampy oraz odkrycie żarówki żarowej w 1879 roku. W 2000 roku z fałszywymi świecami i latarniami wykorzystującymi diody LED.

Od tego czasu jako przedmiot dekoracyjny oferowano świece. Z kolei świece zachowują swoje symboliczne znaczenie, na przykład jako wota. Świece stały się dostępne w szerokiej gamie rozmiarów, kształtów i kolorów, a zainteresowanie konsumentów świecami zapachowymi wzrosło.

Wniosek na temat tego, jak nazywa się wytwórca świec

W związku z niezwykle dużym popytem na świece w latach 90-tych wyprodukowano nowe rodzaje wosków do świec. Pomimo poczynionych postępów, producenci świec nadal byli szeroko wykorzystywani. Bez tego ludzie mieliby trudności z wprowadzaniem innowacji w wytwarzaniu świec.