Ile poduszek rzuca na sofę? 2 najlepsze sekrety

Odpowiedź na to, ile poduszek do rzucania na sofie, zależy od rodzaju i wielkości samej sofy. W tym artykule poznasz tajne formuły, których projektanci używają do ozdabiania kanapy poduszkami. Omówimy również względy przy stylizacji sofy z poduszkami do rzucania.

Ale zanim zaczniemy, czy zastanawiałeś się, co to jest poduszka do rzucania? Musisz najpierw zrozumieć ten rodzaj poduszek, aby pomóc Ci zdecydować, które poduszki do rzucania są idealne na Twoją kanapę. Więc daj to szybko przeczytać, a ten przewodnik powinien mieć więcej sensu.

Ile poduszek rzuca na sofę? 2 najlepsze sekrety

Ile poduszek powinno być na kanapie?

Uzyskaj długość sofy i odejmij ją

Liczba poduszek do rzucania na kanapie będzie zależeć od jej wielkości. Ale ponieważ ocena ilości może być trudna, szczególnie jako początkujący dekorator, możesz zmierzyć samą sofę i użyć jej jako przewodnika. Weź długość sofy i odejmij ją przez jeden, aby uzyskać liczbę poduszek do rzucania.

Na przykład kanapa o długości 6 stóp minus jedna będzie potrzebować pięciu poduszek. Ta formuła jest skuteczna pod względem wizualnym i funkcjonalności, ponieważ możesz zapewnić wystarczającą ilość miejsca do odpoczynku na kanapie.

Zachowaj nieparzysty numer poduszki

Inną zasadą, która pomoże ci określić liczbę poduszek, które będą dobrze wyglądać i najlepiej pasować do twojej kanapy, jest używanie tylko liczb nieparzystych. Pamiętaj, że układanie przedmiotów w liczby nieparzyste jest postrzegane jako bardziej atrakcyjne niż używanie liczb parzystych. W przypadku niektórych rodzajów mebli, takich jak segmentowa kanapa, większość dekoratorów wspomina nawet, że użycie nieparzystej liczby siedem jest optymalną liczbą poduszek.

Zasada liczb nieparzystych dotyczy również sztuczki z odejmowaniem jednej poduszki, ale wprowadzisz pewne poprawki. Na przykład, sofa o długości 9 stóp minus jeden daje 8 poduszek, więc zamiast tego użyjesz najbliższej liczby nieparzystej, czyli siedmiu. Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca, możesz również zmienić ósmy dodatek na mniejszą poduszkę do sofy lub rozważyć położenie koca na sofie i sprawdzić, czy styl pasuje do reszty pokoju.

Ile poduszek potrzebuję do 3-osobowej kanapy?

Jednym z najczęstszych rozmiarów sof w domach jest kanapa trzyosobowa. A dzięki temu meblowi potrzebujesz od trzech do sześciu poduszek. Ta oferta jest obszerna, ponieważ producenci nadal mogą różnić się wymiarami modeli, mimo że są sprzedawane jako sofa trzyosobowa.

Klasycznym sposobem na stylizację trzyosobowej kanapy jest posiadanie trzech poduszek rozmieszczonych na całej jej szerokości. Ale jeśli chcesz uzyskać symetryczny wygląd, możesz poeksperymentować z dwiema poduszkami do rzucania na każdym końcu. Wreszcie pięć poduszek może być świetnym sposobem na przestrzeganie zasady liczb nieparzystych przy dekorowaniu swojej trzyosobowej kanapy.

Ile poduszek potrzebuję do dwuosobowej kanapy?

Mniejsza lub krótsza dwuosobowa sofa może używać od dwóch do trzech poduszek do rzucania, aby mieć wystarczająco dużo miejsca na wygodne siedzenie. Należy jednak pamiętać, że wiedza o tym, jaki rozmiar rzucać poduszkami na sofę, jest zasadniczo czymś więcej niż same liczby. Jeśli używasz zbyt małych poduszek, przestrzeń będzie wyglądać na niedokończoną, a użycie zbyt dużych poduszek może sprawić, że podczas siedzenia poczujesz się zbyt ściśnięty.

Ile poduszek rzuca na segmentowej sofie?

Układanie poduszek do rzucania na przekroju jest łatwiejsze niż stylizowanie mniej masywnych kanap, takich jak fotelik miłosny. I chociaż liczba poduszek do wykorzystania na przekroju zależy od rozmiaru i stylu sofy, możesz wziąć pod uwagę siedem poduszek jako przewodnika. Ale jak duże powinny być poduszki do rzucania na przekroju?

Najpopularniejsze poduszki kwadratowe do stylizacji w przekroju od 16 na 16 cali do 24 na 24 cale. Możesz sprawić, by wypełniły każdy kąt kanapy lub mieć poduszki tylko na najdłuższym ramieniu klasycznego segmentu w kształcie litery L. Ostatecznie dekorowanie segmentu poduszkami do rzucania zależy od osobistego gustu, o ile pamiętasz o funkcjonalności i efekcie wizualnym.

Czy możesz mieć za dużo poduszek na kanapie?

Na sofie może być za dużo poduszek, dlatego stosowanie technik odejmowania i liczb nieparzystych jest niezbędne. Obszar ten nie tylko wygląda na zagracony, ale także poczujesz się niezręcznie, korzystając z kanapy przepełnionej poduszkami. W końcu najlepszym sposobem siedzenia na sofie jest nigdy nie garbienie się, ponieważ dostosowujesz się do poduszek.

Wniosek

Dekorowanie kanapy poduszkami nie jest tak skomplikowane, jak się wydaje. Zaczynasz od tego, ile poduszek rzucanych na sofę najlepiej sprawdzi się, a jak ujawnił ten przewodnik po dekorowaniu, możesz korzystać ze wzorów i zasad. Na przykład weź długość sofy i odejmij jedną poduszkę lub ustaw poduszki na nieparzystą liczbę.

Pamiętaj, że nie ma konkretnych zasad, jeśli chodzi o dekorowanie wnętrz. Odejście od zwykłych nie jest grzechem, ale te sztuczki pomogą początkującym stylistom odnaleźć płynność. Mamy nadzieję, że zainspirowaliśmy Cię do mieszania i dopasowywania poduszek na sofie i możesz zostawić nam komentarz, jeśli masz inny sposób na ich udekorowanie.