Jak naprawić zwisające sprężyny w foteliku miłosnym?

Czy masz obwisły fotelik miłosny? Chcesz zaoszczędzić na naprawach, samodzielnie je naprawiając? Ten artykuł pomoże Ci naprawić zwisające sprężyny w foteliku.

Widok zwisającego fotelika nie jest przyjemnym widokiem! To plaga we wnętrzu Twojego domu. Nie mówiąc już o tym, jak niewygodny jest ten mebel.

Jak naprawić zwisające sprężyny w foteliku miłosnym?

Ale jak to robisz? Dlaczego nie zatrudnić majsterkowicza? Czy to wymaga naprawy?

Wyniesienie i powrót do domu fotelika może być kosztowne i niewygodne. Ale jesteś bohaterem rodziny, jeśli możesz to naprawić sam. W tej chwili nauczymy Cię, jak nim zostać.

Co to jest sofa dwuosobowa?

Sofa dwuosobowa, często nazywana maleńką dwuosobową kanapą, to mebel do siedzenia dla dwóch osób (pary). Fotel może być pojedynczo lub jako część zestawu do salonu. Fotel może mieć kilka wzorów i kształtów, w tym dolne oparcia z wyższymi podłokietnikami.

Fotel jest dostępny w kilku rozmiarach, aby pomieścić różne pokoje i lokalizacje; dlatego nie ma standardowej długości. Odległość podłokietnika od górnego podłokietnika fotelika dwuosobowego może wynosić od 48 do 72 cali.

Jak naprawić zwisające sprężyny w foteliku?

Zapadasz się w dwuosobową kanapę, a twój tyłeczek nie chce przestać się ruszać. Kontynuuje opadanie, aż poczujesz się, jakbyś siedział w dole. To najprawdopodobniej sprężyny, które opadają pod całkowitym ciężarem.

Sprężyny nie działają w nieskończoność, więc jeśli myślisz o ich zmianie, równie dobrze możesz kupić nowy fotelik. Jeśli jednak Twój fotelik nadal wygląda dobrze, istnieje kilka prostych sposobów na naprawienie zwisającej sprężyny w foteliku. Przejdźmy więc do tych kroków.

Krok 1 Rozłóż swoją dwuosobową kanapę, aby odkryć sprężyny.

Odwróć swoją kanapę, aby uzyskać dostęp do dolnej części. W razie potrzeby zdejmij nakładkę z tkaniny z ramy. Aby łatwiej było odwiązać pętle łączące go z dnem sofy, zdejmij nóżki sofy.

Powoli zdejmuj załączniki. Zapobiegnie to uszkodzeniu materiałów. Następnie, aby popracować nad wnętrzem konstrukcji fotelika i sprawdzić sprężyny, odwróć go do góry.

Krok 2 Zidentyfikuj problemy ze sprężynami i odpowiednio je napraw.

Najbardziej typowym problemem w przypadku sprężyn dwumiejscowych jest luźne połączenie. Jeśli jednak same sprężyny są uszkodzone, podobne sprężyny do fotelików miłosnych powinny być łatwe do kupienia w lokalnym sklepie meblowym. Najpierw sprawdź, jak są przymocowane do Twojego fotelika i napraw uszkodzone elementy.

Kiedy skończysz, odwróć dwuosobową kanapę i ponownie połącz tapicerkę za pomocą zszywacza. Połącz nogi fotelika. Regularnie sprawdzaj swój fotelik pod kątem sprężyn, które mogły wyskoczyć lub czy siedzenie zaczęło piszczeć.

Różne rodzaje sprężyn dwumiejscowych i jak je właściwie naprawić

Aby skutecznie naprawić swoją dwuosobową kanapę, należy najpierw określić rodzaj sprężyny meblowej, z której korzysta. Fotelik miłosny zazwyczaj wykorzystuje sprężynę śrubową lub sprężynę zygzakowatą. Więc jak możesz odróżnić?

Sprężyny śrubowe

Sprężyny zwijane, zwane również serpentynami, jak sama nazwa wskazuje, przypominają plątaninę skręconych sprężyn. Fotel może zawierać wiele zwiniętych sprężyn zarówno na ramie, jak i na poduszkach. Są one również na ogół pokryte bawełną i są polecane przez profesjonalistów, jeśli chcesz mieć trwały fotelik miłosny.

Możesz naprawić sprężyny zwojowe typu loveseat, wiążąc je sznurkiem. Z drugiej strony rodzaj wiązania będzie się różnić w zależności od stylu mebli. Warto połączyć te z odpinanymi poduszkami, aby stworzyć płaskie blaty.

Z drugiej strony te ze stałymi poduszkami muszą być połączone z okrągłymi blatami. Najpopularniejszymi technikami podtrzymywania zwiniętych sprężyn za pomocą wiązań są wiązania dwukierunkowe i czterokierunkowe. Jednak, aby skutecznie ponownie zawiązać sprężyny śrubowe w foteliku dwuosobowym, należy zapoznać się z wiązaniem overhand i wiązaniem sprężyn goździkowych.

Sprężyny zygzakowe

Jeśli kanapa nie jest zbyt głęboka, idealne są sprężyny zygzakowate lub faliste. Są również tańsze niż sprężyny zwijane, chociaż mają krótszą żywotność. Sprężyny zygzakowe wykorzystują drut stalowy, który rdzewieje szybciej.

W rezultacie sprężyny zygzakowate są rodzajem sprężyn, które wystają z poduszek fotelika. Jeśli fotelik ugina się, ale sprężyny zygzakowate nie są uszkodzone, należy ponownie przymocować do ich zacisków sprężynowych. Ponieważ jednak sprężyny nie są zbyt elastyczne, nie może być to łatwe.

Więc zamiast tego połącz sprężyny zygzakowatych fotelików za pomocą opasek zaciskowych, aby je zacisnąć. Możesz również wymienić zaciski sprężynowe na nowe. Możesz go łatwo znaleźć w Internecie.

Następnie każdy łącznik powinien być przykręcony na swoim miejscu. Upewnij się, że każda sprężyna może dosięgnąć odpowiedniego haka. Na koniec przymocuj sprężyny zygzakowatej sofy na miejscu za pomocą dolnych śrub.

Wniosek

W tym artykule znajdziesz proste techniki, które możesz zabrać do domu, jak naprawić zwisające sprężyny w foteliku. Tapicerowie i naprawiacze mebli mogą pomóc w bardziej złożonych kwestiach. Jeśli ładnie poprosisz, prawdopodobnie chętnie udzielą ci poufnych informacji.

W rezultacie nie wyrzucaj zwisającego fotelika. Zamiast tego możesz dać mu świeży powiew życia i lepiej z niego korzystać. Uwolnij w sobie wewnętrznego projektanta i zmień swój obwisły fotelik!