Kto jest gwarantem ubezpieczenia? 3 ważne wymagania, aby być gwarantem

Dobrze, że zapytasz: kto jest gwarantem ubezpieczenia? Przy ubieganiu się o ubezpieczenie potrzebny jest poręczyciel. Osoba ta zgodziła się dokonać płatności, jeśli ubezpieczający nie może opłacić składki. Obowiązkiem gwaranta jest zapłata w przypadku niewykonania zobowiązania.

Firmy ubezpieczeniowe przyjęły taką metodę, zwłaszcza w przypadku studentów lub zamężnych kobiet, które skorzystały z polisy składkowej, ponieważ czasami nie mogą zagwarantować, że ich klient będzie mógł zapłacić firmie ubezpieczeniowej. W ten sposób gwarant jest wliczony w cenę. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Kto jest gwarantem ubezpieczenia? 3 ważne wymagania

Gwarant ubezpieczeniowy

Kto jest gwarantem ubezpieczenia? Kiedy mówimy, że jest gwarantem ubezpieczenia, osoba trzecia zatwierdziła umowę. Dlatego strona lub osoba gwarantuje, że spełnią się wszelkie obietnice złożone przez pierwszą stronę. Jeśli jednak z jakiegoś powodu pierwsza strona nie dotrzyma obietnic, poręczyciel powinien wziąć na siebie zobowiązania.

Gwaranci ubezpieczeniowi zazwyczaj pojawiają się na umowie. Jest to zwykle wskazane na stronie deklaracji polisy, więc powinieneś sprawdzić tę stronę, aby poznać gwaranta danej polisy ubezpieczeniowej. Pierwsza wskazana nazwa ubezpieczonego to gwarant.

Wymagania dotyczące bycia gwarantem

Nie każdy może być gwarantem. Aby zostać gwarantem, trzeba spełnić kilka warunków. Obejmuje następujące kwalifikacje:

  • Osoba musi mieć co najmniej 21 lat;
  • Posiadanie dobrej historii kredytowej; i
  • Miej oddzielne konto od pożyczkobiorcy.

Odpowiedzialność gwaranta

Gwarant pracuje jako zabezpieczenie do ubezpieczenia innej osoby. Generalnie osoba ta gwarantuje pełną spłatę ubezpieczenia lub spłatę kredytu z polisy ubezpieczeniowej, jeśli właściciel polisy za nie zapłaci.

Jeśli jesteś gwarantem ubezpieczenia, będziesz musiał podpisać umowę z właścicielem polisy. Dobrze jest być gwarantem kogoś, ale pamiętaj o wymaganiach i ryzyku.

Zwykle osoby ze słabą historią kredytową lub te, które nie mają majątku do wykorzystania jako zabezpieczenie pożyczki, potrzebowałyby poręczyciela. Potrzebowaliby poręczyciela, aby zaciągnąć pożyczkę, a nawet ubiegać się o polisę ubezpieczeniową. Dowiedz się, kim jest gwarant i co robi, jeśli nie rozumiesz.

Wybór gwaranta

Być może twoja zdolność kredytowa jest niska. Następnie będziesz musiał poszukać poręczyciela, który pomoże Ci uzyskać pożyczkę lub plan polisy. Ale to nie jest proste zadanie. Będziesz musiał spełnić kilka wymagań, a nie wszyscy chcieliby zostać poręczycielem, ponieważ wiąże się to z ryzykiem i odpowiedzialnością.

Znajdując poręczyciela, wybierz kogoś z wysoką zdolnością kredytową. Powinna to być ktoś bliski, na przykład przyjaciel, rodzic chrzestny, rodzeństwo lub rodzic.

Wymagania dotyczące tego, kto może być gwarantem ubezpieczeniowym, różnią się w zależności od ubezpieczycieli. Na przykład niektóre nie zezwalają na gwarantów powiązanych finansowo z właścicielem polisy, więc partnerzy lub małżonkowie są wykluczeni.

Najczęściej zadawane pytania

W tym dziale odpowiemy na najczęściej zadawane pytania dotyczące gwarantów ubezpieczeniowych.

#1. Czy historia kredytowa gwarantów jest sprawdzona, czy nie?

Tak, pożyczkodawca będzie musiał sprawdzić zdolność kredytową gwaranta, aby w pełni zrozumieć sytuację finansową. Dzięki temu pożyczkodawca może ocenić, czy gwarant może zapłacić, jeśli pożyczkobiorca nie może.

#2. Jakie ryzyko wiąże się z byciem gwarantem?

Bycie gwarantem wiąże się z pewnym ryzykiem. Poręczyciel jest zobowiązany do dokonania spłaty w przypadku niewywiązania się kredytobiorcy. W związku z tym nie możesz zgodzić się na zostanie poręczycielem, jeśli nie chcesz pokryć należnych spłat. Co więcej, może to wpłynąć na Twoją zdolność kredytową w tym sensie, że bycie gwarantem oznacza, że ​​weźmiesz pełną odpowiedzialność za pożyczkę, nawet jeśli to nie Ty otrzymujesz środki.

#3. Czy możliwe jest usunięcie gwaranta ubezpieczenia?

Nie, nie możesz usunąć gwaranta ubezpieczenia z umowy ubezpieczenia.

Po podpisaniu umowy pożyczki przez wszystkie strony nie ma możliwości usunięcia ani zmiany poręczyciela. Ale w przypadku, gdy kredytobiorca wcześniej zapłacił za ubezpieczenie, firma ubezpieczeniowa może usunąć gwaranta ubezpieczenia z umowy. Oznacza to, że najłatwiejszym sposobem na usunięcie poręczyciela jest zamknięcie rachunku kredytowego.

#4. Ile pożyczek może zagwarantować osoba?

Jeśli chodzi o poręczenie pożyczki, nie ma limitu. Dzieje się tak, jeśli dana osoba przeszła odpowiednie kontrole kredytowe i przystępność cenową. Więc jeśli chcesz, możesz zostać gwarantem kilku ubezpieczeń. Ale to stwarza większe ryzyko finansowe. Może to również niekorzystnie wpłynąć na Twoją zdolność kredytową.

#5. Jakie są rzeczy do rozważenia, szukając pożyczek gwaranta?

Jeśli szukasz pożyczki z poręczycielem, musisz wziąć pod uwagę kilka czynników. Obejmuje to czas trwania pożyczki, kwotę pożyczki, terminy zatwierdzenia, oferowane warunki, stopy procentowe, a także reputację pożyczkodawcy. I to prawie wszystko. Jeśli chcesz być gwarantem, wróć do górnej części i poznaj wszystkie wymagania oraz to, co to znaczy być gwarantem.

To okładka!

Warto wiedzieć, kto jest gwarantem ubezpieczenia, czy jesteś ubezpieczonym, ubezpieczycielem, czy samym gwarantem. Ma to kluczowe znaczenie, ponieważ gwarant będzie odpowiedzialny za spłaty w przypadku niewykonania zobowiązania.

Więc jeśli zostaniesz poproszony o zostanie gwarantem, musisz pomyśleć dwa razy.

Niezależnie od tego, w przypadku ubezpieczenia medycznego zazwyczaj korzysta się z poręczyciela, więc aby upewnić się, że możesz spłacić ubezpieczenie na czas i nie polegać na poręczycielu, naucz się dbać o swoje ciało, odżywiając się zdrowo i codziennie ćwicząc. Dowiedz się, co powinieneś robić na siłowni pierwszego dnia.