Jak naprawić tymczasowy tag uszkodzony przez wodę: 2 pomocne kroki

Jest to problem, gdy konkretna część twojego pojazdu jest zrujnowana, a teraz chodzi o to, jak naprawić tymczasową zawieszkę uszkodzoną przez wodę. Tymczasowe tablice rejestracyjne muszą stawić czoła wielu wyzwaniom w krótkim czasie ich ważności.

Tablice rejestracyjne każdego stanu, często wykonane z tektury, są ważne przez 30 dni. Miej czas na przeczytanie kroków, jak naprawić uszkodzony karton.

W celu ułatwienia przeniesienia rejestracji stosowane są znaczniki tymczasowe. Stosunkowo materiał podłoża musi być wystarczająco wytrzymały i elastyczny, aby wytrzymać wysoką temperaturę cyfrowego drukowania biurkowego na żądanie oraz wilgoć i gruz drogowy.

Naprawianie tymczasowej tablicy rejestracyjnej uszkodzonej przez wodę

Pierwszą myślą, jaka przyjdzie ci do głowy, jest to, jak wysuszysz tymczasową zawieszkę. Rozpocznij od określonych kroków wymienionych poniżej, aby przywrócić jego użycie i ważność.

Krok 1. Suszenie w różnych formach

Suszenie na powietrzu

Suszenie mokrej tektury powietrzem to sprawdzona metoda. Jednym z najłatwiejszych sposobów na pozbycie się wilgoci jest skorzystanie z tej procedury.

W przypadku niewielkich uszkodzeń spowodowanych przez wodę preferowaną metodą jest suszenie powietrzem. Zapewnia często niezbędne w tej operacji środki bezpieczeństwa i ochrony.

Można oddzielić materiały wymagające szczególnej uwagi, takie jak papiery pokryte. Ponadto bezpośrednia kontrola oryginalnego zamówienia umożliwia zachowanie intelektualnej kontroli nad całym procesem.

Korzystanie z suszarki do włosów

Mokry tag można wysuszyć suszarką do włosów. Proces ten jednak zajmuje dużo czasu. W suszarce można suszyć jednorazowo mały kawałek tektury.

Osuszanie-osuszanie

Podczas suszenia wilgotnej tektury najlepiej sprawdza się proces osuszania-suszenia. Sprzęt można wypożyczyć od sprzedawcy, aby wykonać osuszanie w najbliższej okolicy.

Eksperci z serwisów suszarniczych mogą przeprowadzać procedury suszenia we własnym zakresie. W zależności od zawartości wilgoci w materiale, suszenie można zakończyć w ciągu kilku dni lub kilku tygodni.

Krok 2. Prostowanie wypaczonego tymczasowego tagu

Nie ma pewności, jak wyprostować wypaczoną tekturę, ponieważ dodanie do niej wilgoci powoduje pleśń, przebarwienia, zmiany tekstury i więcej wypaczeń. Mimo to możesz skorzystać z jednego lub kilku sposobów, aby go wyprostować.

Lista potrzebnych rzeczy

  • Sklejka
  • Żelazko do odzieży
  • Butelki wody lub książki
  • Mała plastikowa wanna
  • Większa plastikowa wanna z pokrywką
  • Ręcznik

1. Sucha masa

Połóż tymczasową zawieszkę (tekturę), tak aby wypukłe krawędzie — części wygięte na zewnątrz do wybrzuszenia — były skierowane do góry na kawałku sklejki lub solidnym drewnianym stole. Dociąż sklejkę książkami lub butelkami z wodą, a następnie przykryj sklejkę kolejnym arkuszem sklejki.

Następnie usuń sklejkę i ciężarki i sprawdź karton od spodu. Korzystając z tej strategii, możesz wymieniać ciężarki i zostawiać karton w improwizowanej prasie tak długo, jak chcesz; po kilku dniach wypaczenia mogą zniknąć.

2. Umiarkowanie wilgotności

Sklejkę należy pociąć na dwa kawałki, wystarczająco duże, aby zmieściły się na dnie plastikowej wanny wystarczająco dużej, aby utrzymać karton płasko. Używając wypaczonego kartonu jako podstawy, połóż arkusz sklejki na wierzchu, upewniając się, że wypukłe krawędzie są skierowane do góry.

Napełnij drugą plastikową wannę z pokrywką, która jest zarówno większa, jak i wyższa niż pierwsza, kilkoma centymetrami wody. Włóż małą plastikową puszkę wyłożoną tekturą do większego plastikowego pojemnika.

Umieść pokrywkę dużego plastikowego pojemnika na górze. Przez następne dwa lub trzy dni podnoś pokrywkę i sprawdzaj karton przynajmniej raz dziennie.

Gdy tylko zauważysz, że skręcone włókna zaczynają się rozluźniać, natychmiast je usuń. Zdejmij pokrywki obu pojemników i usuń całą sklejkę i tekturę.

Umieść karton między dwoma kawałkami sklejki i ułóż książki lub butelki z wodą na sklejce, aby zabezpieczyć go na miejscu. Nie pozostawiaj kartonu w wannie przez dłuższy czas, ponieważ spowoduje to jego zniszczenie.

Co sześć do dwunastu godzin sprawdzaj, czy karton wysechł na swoim miejscu.

Oto kilka technik ochrony tymczasowej zawieszki wykonanej z tektury przed uszkodzeniem przez wodę:

  • Laminowana okładka
  • Powłoka klejąca PVA

Zalety papieru syntetycznego Teslin

Jest łatwiejszy i tańszy w druku niż winyl, poliester lub inne tymczasowe podłoża do tablic rejestracyjnych ze względu na mikroporowatą matrycę poliolefinowo-krzemionkową Teslin, co czyni go lepszym wyborem dla dealerów samochodowych niż inne podłoża do tymczasowych tablic rejestracyjnych.

1. Niedrogi, łatwy do wydrukowania materiał

Drukarki atramentowe i laserowe mogą z łatwością obsługiwać podłoże Teslin, które drukuje jak papier celulozowy. Koszt tymczasowej tablicy rejestracyjnej wykonanej z poliestru i innych materiałów syntetycznych jest podwyższony, ponieważ muszą one zostać poddane wstępnej obróbce specjalną powłoką do pracy z drukarkami cyfrowymi.

Koszt tymczasowej tablicy rejestracyjnej wykonanej z poliestru i innych materiałów syntetycznych jest podwyższony, ponieważ muszą one zostać poddane wstępnej obróbce specjalną powłoką do pracy z drukarkami cyfrowymi. Jeśli martwisz się również drukowanymi cyframi i literami w tymczasowej zawieszce, spójrz na te techniki renowacji uszkodzonego przez wodę papieru.

2. Odporny na ścieranie

Dzięki mikroporom w podłożu Teslin drukowane informacje są bezpieczne. Ze względu na to, że atramenty i tonery pozostają na powierzchni materiałów nieporowatych, takich jak winyl i poliester, dane drukowane na tych materiałach można łatwo zeskrobać lub zmienić.

3. Odporny na wodę

Płyty temp. są chronione przed wilgocią przez wodoodporny polimer poliolefinowy w podłożu Teslin. Jest odporny na deszcz, myjnie samochodowe i śnieg.

4. Odporny na rozdarcie

Tymczasowe płyty podłoża Teslin można perforować i dziurkować bez rozdzierania i mocować do samochodów.

Wniosek

Istnieje kilka sposobów naprawy uszkodzonej przez wodę tymczasowej zawieszki, ale wszystkie dzielą się na dwie kategorie: suszenie i spłaszczanie zdeformowanego materiału spowodowanego wilgocią. Alternatywnie dostępna jest wodoodporna tymczasowa tablica rejestracyjna.

Nigdy nie chodzi tylko o naprawianie, ale także o ochronę i zapobieganie uszkodzeniu tymczasowego tagu, a nawet oficjalnej tablicy rejestracyjnej przez wodę.