Co to jest koc do jogi: podstawowy przewodnik plus 3 kroki czyszczenia

Poza używaniem go do ćwiczeń, czy wiesz, co to jest koc do jogi i że istnieją inne sposoby na zmaksymalizowanie jego zastosowań?

Dzięki odpowiedniemu produktowi możesz zachować formę, a nawet znaleźć świetny sposób na wydanie gotówki.

Co to jest koc do jogi: podstawowy przewodnik plus 3 kroki czyszczenia

Czy starasz się dopasować i zastanawiasz się, czy naprawdę istnieje potrzeba zakupu koca do jogi, aby wypróbować jogę?

Ponieważ joga jest korzystna nie tylko dla twojego ciała fizycznego, ale także dla zdrowia psychicznego, zapewniamy Cię, że możesz używać koca do jogi inaczej niż kłaść go na podłodze, aby na nim usiąść.

Na rynku dostępnych jest wiele koców do jogi. Jeśli zaczynasz rozważać jogę, być może myślisz; każda gruba tkanina powinna wystarczyć.

Jeśli jednak planujesz, aby joga stała się częścią codziennej rutyny, omówimy kilka rzeczy, na które możesz zwrócić uwagę, zanim je zdobędziesz.

Co to jest koc do jogi?

Jak sama nazwa wskazuje, głównym przeznaczeniem koca do jogi jest joga.

Niezależnie od tego, czy jesteś nowy w tym ćwiczeniu, doświadczony, czy nawet jeszcze nie zacząłeś, joga ma bardzo zauważalne cechy.

Być może zauważyłeś, że przez większość czasu wymaga to utrzymywania określonej pozycji przez pewien czas, przy czym większość z nich odbywa się na podłodze.

Robienie rzeczy przez dłuższy czas może powodować pewien dyskomfort, zwłaszcza przy pierwszej próbie, i tutaj przydają się koce do jogi.

Koce do jogi pomagają, zapewniając ciepłą, wygodną powierzchnię, która pomaga wspierać i równomiernie rozkładać masę ciała oraz pomagać w wyrównaniu ciała.

Występują w różnych rozmiarach i rodzajach użytych tkanin. Jeśli próbujesz regulować swój budżet, być może widziałeś ludzi, którzy mówią, że każda tkanina wystarczy.

Jednak niektórzy długoletni praktykujący jogę (znani również jako jogini) błagaliby o inne. Większość z nich poleciłaby używanie bawełnianych, meksykańskich lub wełnianych koców do ćwiczeń jogi.

Joga wymaga regularnych powtórzeń, więc potrzebujesz miękkiego, ale wystarczająco gęstego materiału na koc, który zachowa swój kształt i formę po wielokrotnym użytkowaniu.

Oprócz uzyskania najodpowiedniejszego materiału, musisz także nauczyć się go prawidłowo składać i pielęgnować.

Koce do jogi mogą być używane na podłodze, ale poza tym są również cennym rekwizytem do niektórych ćwiczeń jogi, niezależnie od tego, czy są złożone na płasko, plisowane czy zwijane.

Każda z tych form tworzy różne poziomy wsparcia dla Twojej struktury i łatwości poruszania się.

Na przykład złożony koc do jogi może być używany w pozie Savasana, podczas gdy zwinięty koc do jogi może pomóc ci w Janu Sirsasanie wesprzeć kolano.

Oprócz jogi, kocyka do jogi możesz używać do innych ćwiczeń rozciągających, terapeutycznych, fitness i relaksacyjnych.

Chociaż może nie być odpowiedni na niektórych powierzchniach, koce do jogi są uniwersalne, aby pasowały do ​​wszystkich użytkowników i można je prać, dzięki czemu można je czyścić po każdym użyciu.

Z czego wykonane są koce do jogi?

Koce do jogi są wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu mieszanki bawełny, akrylu i poliestru lub nowych tkanin bawełnianych lub wełnianych.

Występują również w różnych wymiarach, kształtach, kolorach, grubościach i wzorach.

Tradycyjni jogini zalecają używanie meksykańskich koców do jogi, a bawełniane koce zyskują coraz większą popularność.

  • Meksykańskie koce do jogi są w większości ręcznie tkane z bardzo chłonnego materiału, który może służyć przez lata.

Te koce są często preferowane do jogi Iyengara i regeneracyjnych pozycji jogi.

  • Z drugiej strony wełniane koce do jogi są tkane tak, aby miały gładką, wykończoną stronę dla regenerujących asan i wygodnie umożliwiają pranie w pralce.
  • Bawełniane koce do jogi są bardziej nietradycyjne, z gęstszymi splotami, które sprawiają, że są gęstsze, idealne dla wsparcia i stabilności.

Pomogłoby ci skonsultować się z kilkoma praktykami jogi przed zakupem określonego produktu.

Zalecamy również sprawdzenie faktury koca przed zakupem, ponieważ niektóre z tych koców mogą powodować dyskomfort lub alergie.

Jak prać koc do jogi

Ponieważ musiałbyś często kłaść go na podłodze, a następnie leżeć na nim, koc do jogi należy prać po każdym użyciu, pomimo znaczników odporności na plamy na tkaninie.

Jest to szczególnie ważne, jeśli lubisz wykonywać ćwiczenia na świeżym powietrzu. Tutaj podzielimy się trzema prostymi krokami ich mycia.

Krok 1. Wypłucz koc do jogi

Aby zmiękczyć i usunąć trochę brudu, opłucz koc na misce pełnej zimnej wody.

Otwórz koc, gdy jest zanurzony w wodzie, aby zobaczyć wszystkie plamy na nim. Zawiruj trochę, aby wspomóc wchłanianie wody, a następnie wyciśnij całą wodę.

Krok 2. Koc należy prać ręcznie lub w pralce

Po wypłukaniu wypierz ręcznie lub w pralce koc wystarczającą ilością wody i mydła.

O ile to możliwe, nie pierz swojego koca z innymi ubraniami, aby uniknąć uszkodzenia jego tekstury i wykrwawienia.

Wybór między praniem ręcznym a praniem w pralce będzie zależał od materiału, z którego wykonany jest Twój koc. Zalecamy jednak pranie ręczne w przypadku ręcznie tkanych koców.

Krok 3. Opłucz i wysusz

Opłucz koc co najmniej trzy razy czystą zimną wodą.

Możesz dodać więcej misek do płukania według własnego uznania, w zależności od ilości piany i bąbelków pozostających po każdej partii.

Wyciśnij całą wodę do płukania, a następnie zawieś koc do wyschnięcia lub użyj suszarki o niskiej lub niskiej temperaturze.

Wniosek

Teraz, gdy dowiedzieliśmy się wiele o tym, co to jest kocyk do jogi, a także o tym, jak jest on robiony i prany, mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci zdecydować, czy go kupić, czy nie.

Ćwiczenia i dbanie o kondycję były tak ważne dla naszych pokoleń, dlatego zalecamy uzyskanie najlepszych narzędzi do wszystkich czynności.