Jak naprawić pękniętą pompę myjki ciśnieniowej? 6 prostych kroków!

Jak naprawić pękniętą pompę myjki ciśnieniowej? Napraw go podczas spawania i uszczelnij wlot wody, usuń zamarzniętą wodę z pompy i wymień tłok i o-ring.

W razie potrzeby napraw pękniętą pompę. Przygotuj się, ponieważ zepsuta pompa powoduje więcej problemów z jej używaniem.

Z tego artykułu dowiesz się, jak naprawić pękniętą pompę w myjce ciśnieniowej. Dowiedz się również, dlaczego pękła i jak najlepiej ją ulepszyć. Wykonaj czynności opisane poniżej, aby przygotować się na wypadek nieoczekiwanego uszkodzenia pompy i poznać przyczyny pęknięcia pompy.

Powody, dla których pęknięcie pompy myjki ciśnieniowej

Jednym z powszechnych powodów pęknięcia pompy w myjce ciśnieniowej jest zamarzająca woda. Ciecz unosi się i zamarza, uszkadzając pompy. Na pompę, która zwiększa ciśnienie płynu, ma wpływ woda lodowa, zimna. Tylko określona ilość wody jest utrzymywana przez pompy przed rozerwaniem. Niemniej jednak mogą pęknąć, jeśli tego nie zrobią. Gdy zauważysz uszkodzoną pompę, napraw ją natychmiast, unikając uszkodzenia lub szkody w jej użytkowaniu.

Kroki naprawy pękniętej pompy myjki ciśnieniowej

Pompa w myjce ciśnieniowej jest kluczowym elementem maszyny do wypychania wody z dyszy pod określonym ciśnieniem. Rzeczywiście, naprawa pękniętej pompy jest łatwym zadaniem. Poznaj podstawowe kroki, aby poprawić i uczynić prace bardziej nieskomplikowanymi i dostępnymi. Jak więc naprawić pękniętą pompę myjki ciśnieniowej? Wykonaj każdy z poniższych kroków, aby poprawić pękniętą pompę myjki ciśnieniowej.

Krok 1. Kontrola myjki ciśnieniowej

Proszę poszukać dokładnego położenia w pęknięciach i uzyskać szacunkową wielkość szczeliny w pompie przed jej spawaniem. Zeszlifuj wystający metal w pęknięciu i wyczyść go miękką ściereczką z mikrofibry. Sprawdź ponownie, czy nie ma wystającego metalu. Upewnij się, że pompa myjki ciśnieniowej jest idealnie wypoziomowana, bez wybojów i wgłębień.

Krok 2. Oświetlenie na gazie

Po wykonaniu pierwszego kroku zapal płomień spawalniczy. Reguluj poziom gazu za pomocą drobnego ciemnoniebieskiego ognia, który się pojawia. Wyreguluj uchwyty spawalnicze, zanim zaczniesz posługiwać się pompą. Pracuj, aż pojawi się niebieski płonący ogień. Możesz również przeczytać o tym, jak uruchomić myjkę ciśnieniową gazową.

Krok 3. Aktywacja pęknięcia

Użyj mosiężnego lutowania, aby wypełnić szczelinę i pozostawić na noc. Daj mu wystarczająco dużo czasu, aby substancja w śrubie zgromadziła się w naprawionym obszarze. Nie spiesz się, albo twoja poprawka będzie krótkotrwała i słaba.

Krok 4. Uszczelnienie wlotu wody

Zadaniem uszczelnienia wlotu jest usuwanie wilgoci wlotowej. Połącz rurę i zwiń ją z łącznikiem, aby odpowiednio związać rurki, ponieważ uszczelnia to połączenie i zapobiega wyciekom wody. Ta mieszanina z czasem pęknie lub zniknie. Ciecz wypływająca z rury i łącznika wejściowego przecieka pod ciśnieniem, co oznacza, że ​​możliwe jest uszkodzenie złącza i uszczelki wejściowej. Dezaktywuj i zmodyfikuj połączenie i wyświetlanie.

Krok 5. Usuwanie kolorowej wody z pompy

Jeśli pozwolisz wodzie dostać się do środka i zamarznąć w pompie, prędzej czy później ulegnie ona uszkodzeniu. Woda lodowa będzie stale przemieszczać się do pompy i zagrażać ciśnieniu i grubości. Jeśli w pompie spryskiwacza pojawi się pewne pęknięcie, wymaga ona naprawy. Napraw uszkodzoną pompę zamiast ją konserwować. Rozmrażaj lód wodny zamiast wywierać maksymalne ciśnienie. Oto jak wymienić olej w pompie myjki ciśnieniowej.

Krok 6. Sprawdzanie uszczelki tłoka

Osłony tłoka mogą pęknąć lub ulec uszkodzeniu w przypadku wycieku wody z pompy. Dzieje się tak również wtedy, gdy w pompie nie ma pęknięć. Posiada tłoki, które wytwarzają napięcie, aby wypchnąć z niego wodę z pompy. Zamocuj tłok w pompie, która prawidłowo utrzymuje ciśnienie wody. Napraw problem, usuwając pękniętą pompę w pojemniku. Sprawdź tłok i o-ring w nim. Wymień tłoki i oringi na nowe, aby naprawić pęknięcia w pompie.

Kilka wskazówek, jak dbać o pompę myjki ciśnieniowej

Unikaj pękniętej pompy myjki ciśnieniowej przy prawidłowym użytkowaniu i odpowiednim przechowywaniu. Postępuj jak zawsze w niektórych działaniach zapobiegawczych. Kilku mechaników stwierdziło, że zablokowane zawory w pompie myjki ciśnieniowej wymagają czyszczenia. Dlatego pompy myjek ciśnieniowych pękają lub pękają. Myjki ciśnieniowe z pękniętymi pompami nie są prawidłowo zimowane lub są pozostawione bez nadzoru przez długi czas.

Uszkodzone tłoki i wycieki to jedne z objawów. Woda uwięziona w regionie i zamarznięta z powodu konserwacji zapobiegawczej musi przylegać. Odłóż go na bok i umieść środek przeciw zamarzaniu, aby tego uniknąć. Prawidłowo spuść wodę. A następnie wykonaj powyższe kroki, które działają dobrze dla Ciebie. Jeśli to możliwe, wezwij profesjonalną pomoc, jeśli sytuacja się pogorszy. Dowiedz się więcej o pompie oleju i sposobie czyszczenia pompy myjki ciśnieniowej.

To okładka!

Teraz nauczyłeś się, jak naprawić pękniętą pompę myjki ciśnieniowej, wykonując wszystkie czynności wymienione powyżej. Zastanawiają się nad rozwiązaniem problemu. Powiedz znajomym o tych krokach, aby im pomóc, jeśli napotkają ten sam problem. Więc nie będziesz się już martwić, jeśli twoja pompa myjki ciśnieniowej stanie się niespokojna i jeśli nagle pęknie. Możesz to naprawić i w razie potrzeby zasięgnąć profesjonalnej pomocy.