Kiedy wynaleziono suszarkę do włosów? Przeczytaj te niesamowite fakty!

Chcesz wiedzieć, kiedy wynaleziono suszarkę do włosów? Zabierzemy Cię w historię Twojego ulubionego produktu do stylizacji włosów, jakim jest suszarka do włosów. My, dziewczyny, uwielbiamy stylizować włosy, a nasze życie jest niepełne bez prawdziwej suszarki do włosów.

Zastanawiasz się, jak kobiety w dawnych czasach suszyły włosy. To był prosty wiek.

Kiedy wynaleziono suszarkę do włosów? Przeczytaj te niesamowite fakty!

Kobiety mają tylko grzebienie i olejki do nakładania na włosy. Nie było żadnych serum, musów ani innych wymyślnych produktów do włosów, które mamy dzisiaj. Przede wszystkim nie było też prądu. Suszarka do włosów wymaga prądu do działania i usuwania wilgoci z włosów. Więc co oni wtedy zrobili? Siedzą na zewnątrz w słońcu lub w przewiewnym pomieszczeniu i czeszą włosy aż do całkowitego wyschnięcia.

Kiedy wynaleziono suszarkę do włosów?

Pokrótce odpowiedzieliśmy na twoje pytanie, kiedy w tej sekcji została wynaleziona suszarka do włosów. Francuski kosmetyczka Alexander Ferdinand Godefroy w swoim salonie kosmetycznym wynalazł suszarkę do włosów w 1888 roku. Musimy być jej wdzięczni, ponieważ zapoczątkował trend maszynowego suszenia włosów, który dodaje nam wiele komfortu w życiu. Wynalazł suszarkę do włosów z czepkiem, która była podłączona do rury kominowej kuchenki gazowej. Jak niedorzeczne jest uczucie suszenia włosów kuchenką gazową? Ale tak właśnie zaczynają się nowe rzeczy, dopóki nie osiągną szczytów.

Historia XX wieku

Był czas na początku XX wieku, kiedy odkurzacz był używany do szybkiego suszenia włosów poprzez podłączenie węża do wylotu odkurzacza. Wszystko to działo się aż do 1920 roku. To był rok, w którym suszarki do włosów zaczęły pojawiać się na rynku, a ostatecznie w domach. Kobiety zaczęły używać ich do zabijania zabójczych włosów. To była życzliwość wielu firm, w tym National Stamping i Electric Works pod nazwą White Cross. Amerykańskie Racine Universal Motor Company i Hamilton Beach Co również dodały swój udział w produkcji ręcznych suszarek do włosów.

Ale korzystanie z ręcznych suszarek do włosów nie było filiżanką herbaty jak dzisiaj, ponieważ były ciężkie do przenoszenia, ważyły ​​2 funty równe 0,9 kg. ponieważ te suszarki do włosów były wykonane z metalu, w przeciwieństwie do tych plastikowych, jak dzisiaj. Moc zaledwie 100 watów była również minusem wczesnych ręcznych suszarek do włosów. W 1930 roku prawie każdy salon miał suszarkę do włosów z kapturem i używano jej na dużą skalę do suszenia i stylizacji włosów swoich klientów. W 1950 roku suszarki na czepce przeniesione z salonów do domów nie były już niczym dziwnym.

Do roku 1954 firma GEC zmieniła wygląd suszarki, zmieniając położenie silnika z zewnątrz na wnętrze obudowy. Dzięki temu suszarki są bezpieczne w użytkowaniu i mają estetyczny wygląd. To było w roku 1960, kiedy producenci skupili się całkowicie na tym, aby suszarki do włosów były lekkie i przenośne. Park maszynowy pozostał prawie taki sam, jak w przypadku suszarek do włosów wykonanych z metalu w roku 1920. Z czasem wzrosła również jakość suszarek pod względem mocy i mocy. W roku 1990 moc pobierana przez suszarkę osiągnęła moc 1500 watów.

W roku 1970 środki bezpieczeństwa zostały wydane przez Komisję Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich, która daje kobietom gwarancję, że mogą korzystać z suszarek bez obawy porażenia prądem.

Historia XXI wieku

Od roku 1991 wyłącznik ziemnozwarciowy był obowiązkowy w suszarce. Był używany jako ochrona przed porażeniem prądem w przypadku kontaktu suszarki z wodą. To był główny powód, dla którego zauważalny spadek śmiertelności zaobserwowano w 2000 r., kiedy tylko cztery osoby zmarły w ciągu roku po porażeniu prądem podczas suszenia włosów.

W roku 2016 firma Dyson zmieniła położenie silnika z tyłu na spód uchwytu suszarki do włosów, aby zapewnić dodatkowe wrażenia estetyczne.

W dzisiejszych czasach 90% naszych domów ma jedną lub więcej suszarek do włosów, a firmy ścigają się, aby zapewnić taką, która nie uszkadza włosów i sprawia, że ​​nie puszą się. W dzisiejszych czasach suszarki do włosów to coś więcej niż tylko urządzenia do usuwania wilgoci z roku. Firmy dodają wiele nasadek, aby przenieść stylizację włosów na wyższy poziom, a najpopularniejsze są koncentrator, dyfuzor, pik, nasadki maski. Bezprzewodowe suszarki nadmuchowe zdominują rynek. Są one jednak korzystne tylko w celach turystycznych.

Ponadto ludzie uwielbiają gorące aerografy, które są mniej suszarką, a bardziej stylizatorem. Gorące aerografy są dostępne w beczkach statycznych i obrotowych. W każdym razie dowiedz się, jak gorąca jest suszarka do włosów.

To okładka!

Mamy nadzieję, że otrzymałeś odpowiedź na pytanie, kiedy wynaleziono suszarkę do włosów. Historia suszarek do włosów jest zaskakująca, przyjemna i tragiczna jak śmierć setek ludzi w połowie XX wieku. Czy to nie było? Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, ile watów zużywa suszarka do włosów i jak działa suszarka do włosów.