Jak czyścić uszczelkę drzwi pralki LG? 8 prostych kroków!

Zastanawiasz się więc, jak wyczyścić uszczelkę drzwi pralki ładowanej od przodu LG po jej zakupie, ponieważ chcesz się zrelaksować podczas prania? I z tą myślą przyniosłeś ładowaną od przodu pralkę LG. Teraz, kiedy już go masz, martwisz się, jak możesz go utrzymać. Jest kilka prostych kroków, które możesz wykonać z wiatrem, i te rzeczy poznasz, zagłębiając się w ten artykuł.

Pralka LG ładowana od przodu to droga do zrobienia. Charakteryzuje się bardzo wysoką wydajnością i zużywa mniej wody, dzięki czemu jest energooszczędny. Jedną z najważniejszych części pralek ładowanych od przodu jest duża gumowa uszczelka wokół drzwi pralki. Celem gumowej uszczelki jest zapobieganie wypływaniu wody z urządzenia.

Jak czyścić uszczelkę drzwi pralki LG? 8 prostych kroków!

Te pralki z ładowaczem czołowym również wymagają intensywnej konserwacji. Powinieneś wiedzieć, jak czyścić gumową uszczelkę podkładek i utrzymywać ją w stanie suchym. Jeśli nie możesz tego zrobić, zobaczysz nagromadzenie pleśni i pleśni na drzwiach pralki. Jest bardzo nieprzyjemny, tworzy nieprzyjemny zapach, który może rozprzestrzenić się na pralkę. Należy na bieżąco czyścić jego podkładkę. Czyszczenie pralki ładowanej od przodu zapobiega również wyciekaniu wody z drzwi pralki. W tym artykule dowiesz się, jak czyścić uszczelkę pralki ładowacza czołowego LG.

Dlaczego forma drzwi pralki ładowanej od przodu LG?

Na drzwiach pralek ładowanych od przodu LG są zainstalowane wodoodporne uszczelki. Aby zapobiec wyciekowi wody, uszczelka wykonana jest z gumowej uszczelki, która jest bardzo podatna na rozwój pleśni. Detergent i płyn do zmiękczania tkanin oraz woda zapychają uszczelkę, a woda szybko wysycha, zamieniając ją w formę. Gdy pleśń się uformuje, uruchomienie cykli wody nie pomoże w jej usunięciu, a po uformowaniu jej kolonie rosną, więc lepiej jest postępować zgodnie z instrukcjami podanymi w tym artykule, aby wyczyścić pralkę.

Kroki czyszczenia uszczelki drzwi pralki przedniej ładowania LG

Jak więc czyścić uszczelkę drzwi pralki LG? Poniżej przedstawiono proste kroki, które pomogą Ci w oczyszczeniu uszczelki podkładki:

Krok 1. Odłącz urządzenie

Przed rozpoczęciem odłącz urządzenie. Otwórz drzwi pralki ładowanej od przodu. Przed rozpoczęciem należy upewnić się, że myjka powinna być całkowicie pusta.

Krok 2. Odłącz zacisk bagażnika

Odłącz zacisk buta, który otacza uszczelkę buta drzwi wokół otworu wanny. Zrobisz to, rozszerzając sprężynę w pozycji na godzinie 6 za pomocą płaskiego śrubokręta lub narzędzia do rozprężania sprężyn. Następnie zdejmiesz uszczelkę, obszerny kawałek szarej gumy z otworu wanny.

Krok 3. Usuń obiekty

Teraz usuń wszystkie widoczne obiekty, takie jak włosy, guziki lub monety. Na uszczelce między pokrywą pralki a bębnem nie powinno być żadnych substancji. Sprawdź to właściwie. Usuń wszelkie obce przedmioty, takie jak skarpetki, które utknęły w pralce. Przyjżeć się; niektóre obszary mogą być poplamione lub nakrapiane.

Krok 4. Użyj wybielacza lub sody oczyszczonej

Bądź bardzo ostrożny podczas łączenia szklanki wybielacza chlorowego w płynie z 1 galonem ciepłej wody. Możesz również użyć sody oczyszczonej do czyszczenia formy, ponieważ jest ona łatwo dostępna w domu. Nie zapomnij założyć gumowych rękawiczek przed następnym krokiem. Kliknij ten link, aby dowiedzieć się, jak używać wybielacza w pralce.

Krok 5. Wytrzyj

Oczyścić obszar uszczelnienia tym rozcieńczonym roztworem za pomocą wilgotnej szmatki lub gąbki. Ostrożnie wytrzyj go od wewnątrz i na zewnątrz. Oczyść cały obszar, aż pleśń zostanie całkowicie zeskrobana. Możesz również wyszorować formę szczoteczką do zębów nasączoną 10% roztworem wybielacza.

Krok 6. Znowu wybielacz/soda oczyszczona

Po dokładnym oczyszczeniu pozostaw wybielacz/proszek do pieczenia i roztwór wody na uszczelkę na dobre 5 do 10 minut. Może to pomóc w dalszym usunięciu pleśni. Oto czyszczenie sodą oczyszczoną i octem.

Krok 7. Oczyść to

Weź ciepłą szmatkę lub spryskaj powierzchnię gorącą wodą, a następnie dokładnie wytrzyj, aby wyczyścić roztwór wybielacza i wody.

Krok 8. Suche na powietrzu

Drzwi pralki pozostawić otwarte na kilka godzin, aby uszczelnienie na mokro mogło być łatwo całkowicie bez dalszego zanieczyszczenia.

Wskazówki dotyczące szybszego czyszczenia podkładek LG

Oto najlepszy sposób na codzienne czyszczenie uszczelki spryskiwacza z przodu bez dodatkowego wysiłku:

  • Upewnij się, że używasz odpowiedniego detergentu do maszyny, zwłaszcza w odpowiedniej ilości, aby uniknąć nadmiaru mydlin.
  • Dokładne czyszczenie pralki po każdym cyklu prania, a dokładne czyszczenie jest KONIECZNOŚCIĄ.
  • Usuń mokre ubrania natychmiast po zakończeniu cyklu prania. Zapewnia to wyeliminowanie nadmiaru wilgoci.
  • Zawsze zostawiaj otwarte drzwiczki pralki, aby wilgoć mogła sama szybciej odparować.

To okładka!

Sprawiliśmy, że czyszczenie uszczelki drzwi pralki ładowanej od przodu LG jest dla Ciebie łatwiejsze i prostsze. Utrzymanie jej w czystości, świeżości i przyjemnej atmosferze nie jest już dla Ciebie dużym problemem. Zaoszczędzisz też kilka dolców, ponieważ brudna uszczelka podkładki może czasami prowadzić do całkowitej naprawy, jeśli od czasu do czasu nie zostanie wyczyszczona. Możesz również użyć środków czyszczących dostępnych na rynkach, w przeciwnym razie możesz użyć domowych detergentów lub sody oczyszczonej. Przeczytaj powiązane artykuły; wiesz, że pralka LG wydaje głośny dźwięk podczas wirowania i co oznacza LE na pralce LG.