Jak korzystać z maszyny do szycia z bieżnikami dla początkujących?

Jeśli chcesz nauczyć się obsługi maszyny do szycia z pedałami, uprościliśmy ją do dwóch kroków. Podzielimy się nawet technikami uzyskiwania rytmu pedałowania, aby nawet początkujący mogli przyzwyczaić się do tej tradycyjnej maszyny. Spodziewaj się, że pod koniec tego artykułu dowiesz się więcej o korzystaniu z tej tradycyjnej maszyny.

Ale najpierw, czy wiesz, co to jest maszyna do szycia z pedałami? Prosimy o zapoznanie się z tą maszyną do szycia, aby zrozumieć jej mechanizm i znacznie łatwiej z niej korzystać.

Jak korzystać z maszyny do szycia z bieżnikami dla początkujących?

Jak łatwo korzystać z maszyny do szycia z bieżnikami

Krok 1. Ustaw się

Znajdź dobrą pozycję z maszyną do szycia z pedałami, aby uniknąć zmęczenia siedzenia. W przeciwieństwie do zmotoryzowanych maszyn do szycia, podczas szycia za pomocą pedału potrzebna jest koordynacja, więc właściwa i wygodna pozycja siedząca jest koniecznością. Na przykład chcesz, aby kulka lewej stopy wylądowała w lewym górnym rogu pedału, a pięta prawej stopy w prawym dolnym rogu, aby płynnie pompować pedał.

Krok 2. Ustaw szpulkę i poćwicz

Umieść kawałek materiału pod igłą do ćwiczeń, a następnie opuść stopkę dociskową. Aby zapewnić prawidłowe naprężenie, użyj tej samej nici dla główki i szpulki. Obie nitki powinny pochodzić z tej samej szpulki.

Zacznij ćwiczyć, kładąc obie stopy płasko na pedałach i obracaj kołem zamachowym, aby poruszać maszyną do szycia. Kołysz pedałem w przód iw tył stopami, aż znajdziesz rytm, który sprawi, że koło będzie się obracać. Ale ponieważ maszyny do szycia z pedałami nie mają biegu wstecznego, sam obrócisz materiał.

Czy maszyny do szycia bieżni są łatwe w użyciu?

Maszyny do szycia z bieżnikami muszą ćwiczyć, dopóki nie znajdziesz odpowiedniego rytmu. Stamtąd odkryjesz, że jest to proste w użyciu. Pamiętaj, aby nie traktować pedału jak pedału gazu; synchronizacja ma kluczowe znaczenie, aby zapobiec cofaniu się koła.

Inną sztuczką jest obracanie kołem zamachowym, aby rozpocząć każdy szew. Następnie użyj stóp, aby „zahamować” pedał, jeśli musisz zatrzymać igłę w określonej pozycji. Stamtąd przesuń igłę za pomocą pokrętła i pamiętaj, aby ćwiczyć z maszyną, aby uzyskać z niej większy komfort.

Aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących tradycyjnych modeli, przeczytaj ten artykuł o tym, jak korzystać ze starej maszyny do szycia.

Jak nawlekasz maszynę do szycia bieżni?

 • Załóż szpulkę do czółenka
 • Sprawdź, czy wątek może przejść przez wyznaczone szczeliny na dole
 • Przeprowadź nitkę przez dolne i górne szczeliny przed przejściem przez szpulkę i wyjęciem otworu, aby dotrzeć do końca czółenka
 • Przeprowadź nić przez zespół napinający
 • Sprawdź instrukcję konkretnej starej maszyny do szycia, aby uzyskać bardziej szczegółowe instrukcje
 • Co można uszyć za pomocą maszyny do szycia z bieżnikami?

  Możesz zrobić swoje ubrania za pomocą maszyny do szycia z pedałami, podobnie jak posiadanie maszyny zmotoryzowanej. Jednak większość modeli pedałów jest wykonywana tylko ze ściegiem prostym, więc możesz czuć się ograniczony podczas pracy nad niektórymi projektami. Możesz również sprawdzić, czy urządzenie nadal ma swoje nakładki lub czy możesz użyć z nim stopek, jeśli chcesz łatwo zrobić marszczenia lub obszycia.

  Możesz nawet szyć trudne materiały, takie jak dżins i skóra, za pomocą maszyny z pedałami, ponieważ żadne koła zębate nie mogą się wsunąć do środka. Pamiętaj jednak, że nie otrzymasz automatycznego szycia z pedałem, a większość starych modeli może szyć tylko do przodu. Co więcej, nie możesz szybko wykończyć szwów, ponieważ pedały nie mają ściegów zygzakowatych, więc musisz być kreatywny.

  Na czym działa maszyna do bieżni?

  Maszyna nożna jest obsługiwana przez stopy. Użyjesz stóp, aby nacisnąć pedał, a rytm sprawi, że będzie szył. Twoje stopy będą również decydować o tym, jak precyzyjnie lub szybko możesz pracować, ponieważ ruch porusza koło zamachowe połączone z kołem zamachowym, które następnie obraca się, ponieważ łączy je pas.

  Ponieważ pasek ma kluczowe znaczenie dla funkcjonowania pedału, należy zapobiegać jego szybkiemu zużyciu. Zastanów się nad zsunięciem go z koła zamachowego, zwłaszcza gdy nie będziesz używać pedału przez długi czas. Najlepiej byłoby, gdybyś również wymieniał pasek za każdym razem, gdy się rozciągnie i zużyje.

  Jeśli chcesz lepiej zrozumieć maszyny do szycia, dowiedz się, jak działa maszyna do szycia.

  Czy stare maszyny do szycia są wartościowe?

  Jeśli nie możesz użyć maszyny do szycia z pedałami i zamiast tego rozważyć jej sprzedaż, możesz sprzedać ją rozsądnie. Niektóre stare maszyny do szycia z pedałami mogą być cenne dla kolekcjonerów lub entuzjastów zabytkowych i antyków, którzy kupią je za setki, a nawet tysiące dolarów. Najpierw jednak musisz sprawdzić, czy Twoja maszyna jest wyjątkowa lub jakie ma cechy, które sprawią, że będzie wartościowa.

  Zacznij od sprawdzenia, w którym roku został wyprodukowany i odwiedź fora dotyczące posiadanego modelu.

  Wniosek

  I to wszystko! Właśnie nauczyliśmy się obsługiwać maszynę do szycia z pedałami, co okazało się zaskakująco proste. Wystarczy zająć odpowiednią pozycję siedzącą, ustawić ją, a następnie przyzwyczaić się do rytmu naciskania pedału stopami.

  Nie daj się zastraszyć tego typu maszynom, ponieważ możesz nawet zaskoczyć siebie, że cieszysz się jego prostotą.