Dlaczego nie możesz nosić czerwonego na wesele: etykieta gościa

Ci, którzy są ciekawi, dlaczego nie mogą nosić czerwieni na ślub, muszą pamiętać o dwóch powodach. Jednym z nich jest podstawowa etykieta gościa weselnego, aby zachować dyskretny wygląd, a drugim jest to, że niektóre kultury rezerwują czerwień dla panny młodej.

Poniżej bardziej szczegółowo omówimy nakazy i zakazy dotyczące czerwieni w strojach gości weselnych. A jeśli chodzi o panny młode, sprawdź, co oznacza czerwona suknia ślubna.

Dlaczego nie możesz nosić czerwonego na wesele: etykieta gościa

Oto dlaczego nie możesz nosić czerwonego na wesele

Czerwony to przyciągający wzrok kolor na wesele

Pierwszym powodem, dla którego goście powinni unikać noszenia czerwieni na weselu, jest to, że czerwień jest intensywnym, głośnym i przyciągającym wzrok kolorem. Wyróżni się z tłumu i może wydawać się, że próbujesz zwrócić na siebie uwagę, nawet jeśli nie jest to twoją intencją.

Czerwień również nie jest popularnym kolorem w ślubnej palecie. Jeśli jednak wesele, w którym bierzesz udział, jest tradycyjne z bielą i innymi pastelowymi kolorami jako tematem, czerwień będzie jeszcze bardziej przyciągać wzrok.

Oprócz czerwonego zalecamy zapoznanie się z różnymi kolorami, których nie należy nosić na weselu. Chociaż nie wszystkie wesela są takie same, goście powinni wiedzieć, jakie kolory są powszechnie marszczone na stroju gościa weselnego.

Panny młode są jedynymi, które mogą nosić czerwień na wesele

Drugim powodem, dla którego gość nie może ubrać się na wesele, jest kultura pary młodej. Na przykład chińskie panny młode powinny nosić czerwony, ponieważ ten kolor tradycyjnie reprezentuje szczęście i szczęście.

Czerwony jest również znany z tego, że symbolizuje ochronę, ponieważ odpędza złe duchy. Jeśli bierzesz udział w chińskim weselu, poproś kogoś bliskiego parze o akceptowalne kolory gości, aby uniknąć przypadkowego obraźliwego wyglądu.

Oprócz chińskich ślubów należy również uważać lub unikać czytania podczas udziału w hinduskim weselu. Jest uważany za święty kolor reprezentujący nowe początki, dlatego indyjskie panny młode również często noszą czerwień.

Czy to niegrzeczne nosić czerwony na wesele?

Noszenie czerwieni na wesele można uznać za niegrzeczne, zwłaszcza że w niektórych kulturach ten kolor jest ślubny. Gość noszący ten sam kolor co panna młoda będzie zawsze postrzegany negatywnie, ponieważ wydaje się, że próbuje przyćmić pannę młodą.

Podobnie jak w przypadku zwykłej uprzejmości unikania bieli w sukni lub stroju dla gości weselnych, lepiej całkowicie unikać czerwieni. Jednak jest też przypadek, w którym goście mogą ubrać się na czerwono na wesele.

Być może wesele ma czerwony motyw lub para specjalnie poprosiła o ten kolor na swoim stroju gościa weselnego. Ale oczywiście możesz też nosić ciemniejsze odcienie czerwieni na ślubach letnich, jesiennych i innych sezonowych, gdzie ciepłe kolory będą wyglądały fantastycznie na gościach.

Kluczem jest nigdy nie wybieranie jaskrawoczerwonego stroju, a sam styl stroju nie powinien być zbyt ekstrawagancki. Dla gości płci męskiej bordowy jest również klasą garnituru, o ile nie jest to kolor noszony przez drużbów lub samego pana młodego.

Aby uzyskać dodatkowe informacje, oto jaki kolor garnitur na wesele.

Czy dopuszczalne jest noszenie czerwonej sukienki na wesele?

Wesela różnią się motywami i zasadami ubioru. Dlatego niektóre imprezy mogą przyjmować gości ubranych w czerwone sukienki.

Jeśli w palecie ślubnej znajduje się czerwień, wybierz ciemniejszą czerwoną sukienkę, która nie odsłania lub jest zbyt ekstrawagancka, która wygląda na ślubną lub przyciąga wzrok. Powinieneś również wprowadzić do swojego stroju inne kolory, takie jak buty w neutralnych kolorach, zamiast nosić całkowicie czerwony strój.

I oczywiście noś czerwoną sukienkę tylko wtedy, gdy nie jest to kolor wesela. Kobiety na wszystkich weselach powinny nosić inny kolor niż druhny.

Czy noszenie czerwieni na wesele oznacza, że ​​spałeś z panem młodym?

Goście często będą wzywani, jeśli zdecydują się założyć czerwony na wesele, ponieważ miało to skandaliczne znaczenie. Kobiety, które ubierają się na czerwono na wesele, wskazywały, że spały z panem młodym.

Ta konotacja wywodzi się z bycia „szkarłatną kobietą”, chociaż nie dotyczy wszystkich ślubów. Ale jeśli nie masz pewności, możesz oszczędzić sobie niepokoju i po prostu założyć inny kolor na wesele.

Czy panna młoda może nosić czerwony?

Panna młoda może ubrać się na wesele w kolorze czerwonym, zwłaszcza że więcej kobiet woli ślub nietradycyjny lub niesztampowy. Jedyną potencjalną kwestią jest to, czy ceremonia odbywa się w konserwatywnym miejscu, czy też możesz mieć bardzo tradycyjnych krewnych, którzy uznaliby, że czerwony kolor nie pasuje do sukni ślubnej.

Niemniej jednak to twój ślub, a właściwa komunikacja powinna wcześniej rozwiązać nieporozumienia. Możesz także porozmawiać ze swoim panem młodym, aby twoje ślubne stroje wzajemnie się uzupełniały; może na przykład założy bordowy garnitur lub czerwoną wewnętrzną koszulę pasującą do twojej czerwonej sukni ślubnej.

Czy czerwony kolor jest dobry na wesele?

Nic tak nie pokazuje śmiałości i wyjątkowości jak czerwony ślub. Aby wyglądała elegancko i nie wyglądała tandetnie, rozważ białą, czerwoną i ciemnozieloną paletę na swój ślub.

Wniosek

I to wszystko! Podsumowując, dlaczego nie możesz nosić czerwonego na wesele, jest to odważny kolor i niektóre kultury rezerwują go dla panny młodej.

Niemniej jednak czerwień może być fantastyczna na wesele, ponieważ reprezentuje miłość, siłę, a nawet szczęście.