Co uwzględnić w zaproszeniu na ślub przeznaczenia

Ci, którzy nie są pewni, co umieścić w zaproszeniu na ślub, muszą pamiętać o pięciu elementach. W ten sposób wszystkie informacje potrzebne gościom znajdują się w zaproszeniu i można uniknąć fałszywych oczekiwań.

Pomogłoby również wiedzieć wcześniej, kto płaci za ślub docelowy. Dzieje się tak, ponieważ niektóre elementy zaproszenia na ślub docelowy będą zawierać informację, czy gospodarze pokrywają pewne wydatki, czy też goście muszą pokryć własne koszty.

Co uwzględnić w zaproszeniu na ślub przeznaczenia

Jak zrobić zaproszenie na ślub docelowy: co należy napisać

  • Miejsce weselne

Pierwszym elementem zaproszenia na ślub docelowy jest miejsce lub miejsce ślubu. Oczywiście, chcesz, aby goście zrozumieli, że miejsce będzie daleko od Twojego rodzinnego miasta, gdy tylko przeczytają zaproszenie na ślub.

Upewnij się, że wydruk jest duży i łatwy do odczytania. Co więcej, niektóre miejsca mogą mieć podobną nazwę, więc chcesz być konkretny podczas pisania miejsca docelowego zaproszenia na ślub.

W razie potrzeby dołącz mapę, aby goście dokładnie wiedzieli, gdzie odbędzie się Twój ślub. Ale po pierwsze, co i tak uważa się za ślub docelowy?

Sprawdź naszą oddzielną dyskusję na ten temat, ponieważ niektóre pary mogą się zastanawiać, czy odległość miejsca weselnego od ich rodzinnego miasta jest wystarczająca, aby uczynić z tego ślub docelowy.

  • Data i godzina ślubu

Podobnie jak w przypadku pisania innych zaproszeń ślubnych, nie zapomnij podać daty i godziny ślubu w docelowym zaproszeniu ślubnym. Nie wystarczy wiedzieć, gdzie się odbędzie, ale trzeba też poinformować ich o dacie i godzinie ślubu.

Jest to szczególnie ważne, jeśli ślub docelowy jest poza krajem. Twoi goście muszą być w stanie zarezerwować loty na czas, aby przybyć na wesele zgodnie z datą.

Pamiętaj, że każdy może również potrzebować odpowiedniego rozplanowania czasu wolnego od pracy, wiedząc, kiedy odbędzie się ślub. Wskaż format daty, aby goście zrozumieli Twoje pisanie i byli konkretni na czas, dodając rano lub po południu lub po prostu korzystając z systemu 24-godzinnego.

  • Informacje o zakwaterowaniu dla gości

Ponieważ wesela odbywają się z dala od rodzinnego miasta, oczekuj, że Twoi goście będą potrzebować zakwaterowania na noc lub dwie przed ślubem. Pary często mają też tygodniowy plan dla swoich gości weselnych, aż do samego dnia ślubu w weekend.

W związku z tym informacja o zakwaterowaniu powinna być częścią docelowego zaproszenia ślubnego. Czy już zdecydowałeś, kto płaci za pokoje hotelowe dla gości weselnych?

Następnie uwzględnij hotel i pokoje zarezerwowane dla gościa, gdy wysyłasz mu zaproszenie na ślub. Gospodarze często dostają bloki pokoi w hotelu, więc ich goście będą mieszkać w jednym miejscu.

Ale co, jeśli nie ponosisz kosztów zakwaterowania? Dołącz inną kartę do zestawu zaproszeń ślubnych, która omówi dodatkowe informacje, aby wyjaśnić, kto za co płaci.

  • Termin RSVP

Planowanie ślubów destynacyjnych jest niezwykle żmudne, ponieważ nie chcesz mieć złej liczby gości. Upewnij się, że termin RSVP jest wskazany w Twoim docelowym zaproszeniu na ślub, aby mieć pewność, że poznasz gości, którzy wezmą udział.

Termin RSVP na ślub docelowy powinien wynosić 12 tygodni wcześniej, a nie typowe sześć tygodni, jeśli nie jest to ślub poza miastem. Pozwoli to uniknąć stresu przy liczeniu gości i planowaniu budżetu na wesele docelowe.

Możesz również podać dodatkowe informacje na osobnej karcie, jeśli nie chcesz mieć plusów. Przeczytaj, jak powiedzieć bez plusów na zaproszeniu na ślub, aby uniknąć nieporozumień z gośćmi.

  • Link do strony ślubnej

Ostatnim elementem, który musi znaleźć się na Twoim docelowym zaproszeniu na ślub, jest Twoja witryna ślubna. Ponownie, pamiętaj, że masz ograniczoną przestrzeń na zaproszeniu, więc nie możesz być tak szczegółowy, jak chcesz, w niektórych typach informacji, które dołączasz.

Kolejną zaletą posiadania strony ślubnej jest to, że możesz ją regularnie aktualizować, jeśli pojawią się zmiany lub dodatkowe informacje, które chcesz przekazać swoim gościom. Na przykład, być może goście mogą sprawdzić w nim linki dotyczące podróży i zakwaterowania.

Jak wcześnie należy wysłać zaproszenia ślubne?

Jest to idealne rozwiązanie do wysyłania zaproszeń ślubnych do celu już na 6 do 8 miesięcy przed datą ślubu. Pomoże to gościom zorganizować harmonogram, zwłaszcza że jest to ślub poza miastem.

Z drugiej strony, zachowane terminy powinny być wysłane dużo wcześniej, 9 do 12 miesięcy przed ślubem docelowym. Ponownie, dzięki temu Twoi goście zostaną powiadomieni wcześnie i unikną konfliktów harmonogramów.

Martwisz się o czas wysyłania zaproszeń? Oto jak wcześnie jest za wcześnie na zaproszenia ślubne.

Jak ogłosić ślub w miejscu docelowym?

Ogłosisz ślub docelowy z wstępnym zaproszeniem, aby poinformować gości, że będą musieli przygotować się do podróży na Twój ślub. Zrób to z rocznym wyprzedzeniem, aby każdy mógł zdecydować, czy jest zdolny do takiego zaangażowania.

Wniosek

I to wszystko! Aby podsumować, co należy umieścić w zaproszeniu na ślub, upewnij się, że miejsce ślubu, data i godzina, informacje o zakwaterowaniu, termin RSVP i strona internetowa ślubu są łatwo zrozumiałe dla gości.

Następnie możesz skorzystać ze strony internetowej, aby zamieścić więcej informacji i szczegółów. I na koniec, wyślij zaproszenia już na sześć miesięcy przed ślubem, aby pomóc wszystkim w ustaleniu harmonogramu.