Jak gorący może być piec? Przeczytaj te niesamowite fakty!

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak gorący może być piec? Jeśli mówimy o piecu powszechnie dostępnym na rynku, to najbardziej znany jest piec na gaz LPG. LPG jest gazem ziemnym i wytwarza niebieski płomień, który może osiągnąć nawet 1960 °C lub 3560 °F; zauważ, że była to tylko temperatura ognia.

Istnieją różne typy pieców i wszystkie różnią się rodzajem paliwa i sposobem zastosowanej funkcji, która może zmienić ich maksymalną tolerancję na ciepło oraz temperaturę samego ciepła. Wysokiej jakości piec może tolerować nawet 200-300°C emitowanego ciepła.

Jak gorący może być piec? Przeczytaj te niesamowite fakty!

Wszyscy są ciekawi, jaka jest najwyższa temperatura, jaką może tolerować ich piec. A więc wszyscy są zainteresowani lub wszyscy chcą przedsięwziąć środki ostrożności. Może to być również czynnikiem w monitorowaniu ciepła pieca i jest to niska, średnia lub wysoka moc cieplna, która zostanie dostarczona do pieca.

Rodzaje pieców

Większość z nas używa trzech głównych typów pieców. Po pierwsze, kuchenka gazowa działa na każdy gaz palny, w szczególności gaz ziemny, propan, butan i najczęściej LPG (gaz płynny).

Kuchenka elektryczna jest powszechnym zamiennikiem kuchenki gazowej, jest często używana przez osoby mieszkające w kondominium, ponieważ kuchenka gazowa może być kłopotliwa, jeśli mieszkasz na 50. piętrze.

Wreszcie piec indukcyjny wykorzystuje miedziane cewki; w przeciwieństwie do kuchenki elektrycznej, kuchenka indukcyjna ogrzewa bezpośrednio naczynia kuchenne jest bardziej wydajne, ponieważ dostarcza 90% ciepła.

Te cztery rodzaje pieców są najczęściej używane w każdym gospodarstwie domowym. Piec węglowy, przed powstaniem innych pieców, jako paliwo wykorzystywał węgiel i drewno. Mimo że wprowadzamy innowacje, wciąż są ludzie, którzy korzystają z pieców węglowych. Uważają, że użycie aromatycznego drewna może zmienić naturalny smak potrawy. Możesz przeczytać o tym, jak palić węgiel w piecu na drewno.

Zalety i wady korzystania z pieca

Każdy z wymienionych pieców ma swoją wydajność i pierwszeństwo. Ogólnie rzecz biorąc, najważniejszą korzyścią, jaką możesz osiągnąć, jest możliwość kontrolowania mocy cieplnej, a płomień jest równomiernie rozprowadzany na patelni. Płomień jest również spontaniczny. Pokrętło zarządza również kontrolą temperatury pieca. Odczytaj temperaturę palnika na kuchence.

Typowe wady każdego typu są następujące: kuchenki gazowe mogą być niebezpieczne, jeśli nie są przestrzegane odpowiednie środki ostrożności; mówi się, że sporadycznie powodują one pożar domu. Piece elektryczne i indukcyjne działają w oparciu o energię elektryczną; w przypadku braku prądu lub braku prądu nie możemy z nich korzystać. Ponadto niektóre raporty mówią, że zwykle ulegają poparzeniu, ponieważ nie mogą stwierdzić, czy jest włączony, czy wyłączony. Pomocne może być przeczytanie, jakiego rodzaju gniazdka potrzebuje kuchenka elektryczna.

Należy przestrzegać środków ostrożności podczas korzystania z pieca

Po pierwsze, gotuj ostrożnie; musisz poprawnie ustawić swój piec na podstawie podanej instrukcji. Jeśli używasz kuchenki gazowej, umieść ją w bardziej wentylowanym miejscu, w którym nie może nastąpić spalanie. Następnie należy upewnić się, że dzieci nie mogą bawić się w miejscu, w którym znajduje się piec, aby uniknąć niepotrzebnych wypadków lub poparzeń.

Upewnij się, że wokół pieca nie ma przedmiotów łatwopalnych, które mogą spowodować rozprzestrzenianie się ognia. Te rzeczy to papier, cienkie ubrania, plastik, a nawet łatwopalne przyprawy, takie jak oleje i tym podobne. Nigdy nie zostawiaj pustego garnka lub patelni, gdy piec się pali. Poinformuj każdą osobę w gospodarstwie domowym, jak korzystać z pieca i jak go wyłączyć. Zawsze trzymaj gaśnicę w pobliżu miejsca do gotowania.

Na koniec, jeśli piec nie jest używany, zamknij pokrywę. Jeśli jest to kuchenka elektryczna lub indukcyjna, wyłącz ją i wyjmij wtyczkę z gniazdka. Jeśli jest to piec węglowy, upewnij się, że nie pali się jeszcze węgiel ani drewno.

Idealne ustawienie płomienia podczas gotowania

Czy zastanawiałeś się kiedyś, w jaki sposób szefom kuchni udaje się kontrolować stopień nagrzania pieca? Używają tego, co nazywają podpalaniem, szczególnie w przemyśle spożywczym, gdzie stosują różne poziomy ciepła i prędkości gotowania dla określonych menu i potraw. W regulacji poziomu ciepła piec ręczny miał pokrętła, na których wyświetlane są liczby od 1 do 5, a nawet wskaźnik koloru od zielonego do czerwonego, podczas gdy kuchenki elektryczne i indukcyjne zwykle wykorzystują pomiary cyfrowe.

Niskie ciepło jest zwykle numerem 1, na wskaźniku kolorowym jest zielony i zwykle używa się go podczas gotowania na wolnym ogniu i podgrzewania patelni z olejem. Niskie ciepło jest również używane, gdy utrzymują zupę w cieple.

Średnie ciepło to zazwyczaj środek ustawienia, numer 3 lub żółty, jeśli mierzy się go kolorowym wskaźnikiem. Średnie ciepło jest uważane za standardowe ciepło do gotowania prostych potraw, ponieważ nie jest prawdopodobne, aby się rozgotowało.

Wysoka temperatura nie jest powszechnie zalecana podczas gotowania, ponieważ wiąże się z dużym ryzykiem, że jedzenie może się rozgotować, a nawet przypalić. Pozostawia również sadzę na patelni lub garnku, którego używałeś w dużym ogniu.

Wysoka temperatura to cyfra 5 i kolor czerwony w pomiarze ciepła znajdującym się na pokrętle pieca i zaleca się go używać tylko podczas gotowania płynu lub przyrządzania gulaszu.

Wniosek

Mamy nadzieję, że udało Ci się zrozumieć, jak gorący może być piec. Możesz użyć tego jako przewodnika lub przepisu, aby utrzymać siebie i swoją rodzinę z dala od niebezpieczeństw. Możesz przeczytać powiązane artykuły, przeczytać jak malować piec.