Jak naprawić maszynę do szycia w domu: 4 typowe problemy

Jeśli chcesz wiedzieć, jak naprawić maszynę do szycia w domu, możesz skorzystać ze znajomości rozwiązań czterech typowych problemów. Porozmawiamy również o tym, co zrobić, gdy maszyna przestanie szyć. A co najlepsze, wszystkie te poprawki powinny być nadal stosunkowo łatwe dla kogoś, kto nie zna się na narzędziach.

Oprócz przeczytania tego artykułu, sprawdź, jak serwisować maszynę do szycia. Mówi o innych praktykach, które możesz wykonać, aby rozwiązać problem z jednostką.

Jak naprawić maszynę do szycia w domu: 4 typowe problemy

Jak rozwiązać problem z maszyną do szycia?

Głośna maszyna do szycia

Jeśli zauważysz, że Twoja maszyna do szycia wydaje nietypowe dźwięki, jednym z najczęstszych powodów jest splątanie nici na mechanizmie chwytacza. Sprawdź tę część maszyny do szycia i usuń nici zatrzymane między bieżnią chwytacza, aby rozwiązać problem. Pomogłaby również nauka ogólnego czyszczenia maszyny do szycia, ponieważ zanieczyszczenia i nawarstwianie się nici i kłaczków może powodować inne problemy z wydajnością maszyny do szycia.

Zerwanie nici

Czy twoja górna nić ciągle się łamie? Być może będziesz musiał sprawdzić, w jaki sposób nawleczyłeś maszynę do szycia lub samą igłę w przypadku problemów. Na przykład niewłaściwa instalacja igły lub nawet użycie niewłaściwej, tępej lub wygiętej igły może spowodować zerwanie górnej nici. Chcesz również sprawdzić, czy Twoje tarcze napinające lub sprężyna naciągowa nie mają żadnych problemów.

A jeśli to dolna nić ciągle się zrywa? Rozważ sprawdzenie naprężenia nici, jeśli jest zbyt ciasne. Należy również upewnić się, że szpulka jest prawidłowo nawleczona i że pod sprężyną napinającą bębenka nie ma węzła ani innych ciał obcych.

Złamanie igły

To może być frustrujące, gdy twoja igła ciągle się łamie w maszynie do szycia. Według Brother możesz tego uniknąć, upewniając się, że używasz odpowiedniego rozmiaru igły do ​​nici i tkaniny. Igła również nie powinna mieć uszkodzeń, co oznacza, że ​​nie jest wygięta ani tępa.

Jeśli nie możesz jeszcze wymienić igły, naucz się ostrzyć igłę do szycia, aby skutecznie przebijała się przez materiał. I na koniec, zainstaluj igłę prawidłowo, tak aby była wsunięta jak najgłębiej do zacisku płaską stroną do tyłu.

Ściegi różnią się

Jeśli rozmiar ściegu się zmienia lub zauważysz, że jednostka przeskakuje ściegi, istnieje wiele potencjalnych powodów, które możesz rozwiązać. Na przykład naprężenie i ciśnienie mogą być nieprawidłowe lub trzeba wyregulować płytkę gardzieli maszyny do szycia. Chcesz również sprawdzić psy karmiące, ponieważ mogły się nagromadzić kłaczki.

Jeśli jesteś sfrustrowany tym, dlaczego Twoja maszyna do szycia pomija ściegi, dowiedz się, dlaczego i jak je rozwiązać w naszej osobnej dyskusji.

Dlaczego moja maszyna nie szyje?

Twoja maszyna do szycia może nie szyć, jeśli wymagasz zbyt wiele od oczekiwanej wydajności. Pamiętaj, że różne materiały i projekty będą wymagały określonych nici, igieł, a nawet stopek. Na przykład skóra to trudny materiał i będziesz musiał użyć stopki do równomiernego podawania i nici poliestrowej, aby maszyna mogła na niej pracować.

Możesz również napotkać maszynę do szycia, która zaczyna się, ale zatrzymuje podczas szycia. Najpierw sprawdź, czy nie obniżyłeś przypadkowo dźwigni do obszywania dziurek i czy igła i trzpień nawijający szpulkę znajdują się we właściwych pozycjach. W przypadku niektórych jednostek, takich jak Singer, możesz obrócić pokrętło do siebie, aby ustawić igłę na najwyższy poziom, a następnie nacisnąć przycisk zmiany kierunku, aby zresetować maszynę do szycia.

Jak naprawić maszynę do szycia, która się nie rusza?

Maszyna do szycia może nagle przestać się poruszać, jeśli używasz jej od dłuższego czasu. Dzieje się tak, ponieważ silnik mógł się przegrzać, zwłaszcza jeśli urządzenie pracuje ciągle z niską prędkością. Aby rozwiązać ten problem, zatrzymaj maszynę i wyłącz ją, aby ostygła przez co najmniej 20 minut.

Co się stanie, jeśli maszyna do szycia nie szyje, nawet jeśli światło działa? Maszyny do szycia nie będą działać i poruszać się, jeśli są w trybie nawijania szpulki. Chcesz również sprawdzić, czy pedał nożny działa między innymi częściami, takimi jak igła i stopka maszyny do szycia.

Czy Twoja maszyna do szycia zamarza? Znaleźliśmy trzy sposoby na odmrożenie maszyny do szycia.

Dlaczego moja maszyna do szycia nie chwyta nici bębenkowej?

To frustrujące, gdy maszyna do szycia nie podnosi nici dolnej. Możesz jednak rozwiązać ten problem, upewniając się, że trzpień nawijacza szpulki dolnej znajduje się we właściwej pozycji po lewej stronie, aby igła podniosła nić dolną. A jeśli to nie rozwiąże problemu, przyczyną może być niewłaściwa instalacja szpulki lub igły.

Aby uzyskać więcej wskazówek, oto jak umieścić igłę w maszynie do szycia. Oczywiście musisz wiedzieć, jak prawidłowo ułożyć te części, w przeciwnym razie urządzenie nie będzie działać płynnie.

Wniosek

I to wszystko! Dyskutowaliśmy o tym, jak naprawiać maszynę do szycia w domu, a cztery najczęstsze problemy to hałasy, zrywanie igły lub nici oraz niespójna lub słaba jakość ściegu. Rozmawialiśmy również o rozwiązywaniu problemów i naprawianiu niedziałającej lub poruszającej się maszyny do szycia.

Ogólnie rzecz biorąc, prawidłowe czyszczenie i instalacja mogą rozwiązać większość problemów. Następnie zapoznaj się z instrukcją produktu, aby dowiedzieć się, co zrobić z konkretną jednostką.