Jak przetestować element podgrzewacza wody? 3 proste kroki!

Zastanawiasz się, jak przetestować element podgrzewacza wody? Cóż, do tego wystarczy kilka najłatwiejszych kroków. Możesz przetestować element podgrzewacza wody za pomocą multimetru.

Ciepła woda jest potrzebna do różnych prac domowych w każdym domu. Jednak może to być irytujące, jeśli Twój podgrzewacz wody zapewnia tylko letnią wodę, która nie nadaje się do wykonywanego zadania.

Jak przetestować element podgrzewacza wody? 3 proste kroki!

Wadliwy element jest jedną z najczęstszych przyczyn nieefektywnej pracy podgrzewacza wody. Profesjonalni elektrycy domowi mogą zbadać i rozwiązać problem, ale ich zatrudnienie kosztuje od 75 do 250 USD. W rezultacie musisz zrozumieć, jak możesz przetestować elementy podgrzewacza wody i wymienić te, które nie działają. W tym celu sprawdzenie elementów i użycie multimetru to dwie fazy testowania elementu podgrzewacza wody. Ruszajmy w stronę kroków!

Kroki testowania elementu podgrzewacza wody

Testowanie elementu podgrzewacza wody jest dość łatwym zadaniem, tylko jeśli masz pełne zrozumienie tego. Cóż, przestań myśleć więcej o tym, jak przetestować element podgrzewacza wody, ponieważ poniżej szczegółowo omówiliśmy wszystko, co pomaga w testowaniu elementu podgrzewacza wody. Zacznijmy!

Krok 1. Wyłącz wyłącznik

Aby rozpocząć, wyłącz wyłącznik, który zasila Twój podgrzewacz wody. Ze względów bezpieczeństwa do grzejnika nie wolno podłączać prądu. Wyłącznik elektryczny jest zwykle metalową skrzynką zamontowaną na ścianie w piwnicy lub pralni w twoim domu. Wyłącznik, którego potrzebujesz, powinien być oznaczony jako „podgrzewacz wody”, w przeciwnym razie będzie zarządzał i kontrolował pomieszczenie, w którym znajduje się grzejnik; uważaj, aby go wyłączyć.

W każdym razie, oto jak włączyć grzejnik ścienny w mieszkaniu.

Krok 2. Poluzuj metalową płytkę

Poluzuj metalową płytkę od spodu podgrzewacza wody. Aby wyjąć płytkę, potrzebujesz śrubokręta. Regulator temperatury i elementy grzejne podgrzewacza wody będą widoczne po jego wyjęciu. Przechowuj wykręcone śruby w bezpiecznym miejscu, dopóki nie będziesz gotowy do ich ponownej instalacji. Metalowa osłona niektórych podgrzewaczy wody jest izolowana celulozą lub włóknem szklanym. Musisz go zdjąć i przykryć termostat plastikową osłoną. Można je łatwo usunąć, poluzowując wieczko za pomocą wypustek.

Myślę, że warto przeczytać o tym, kiedy wymienić podgrzewacz wody.

Krok 3. Sprawdź połączenie elektryczne

Upewnij się, że w pomieszczeniu nie ma prądu przed rozpoczęciem testów. Można to osiągnąć podłączając końcówkę czujnika napięcia do przewodów termostatu. Jeśli czujka miga lub alarmuje, napięcie jest nadal obecne. W przeciwnym razie zasilanie zostanie wyłączone i będziesz mógł kontynuować. Bezdotykowy woltomierz można kupić w warsztacie naprawczym lub online, jeśli jeszcze go nie masz. Zwykle przybierają formę ogromnego plastikowego długopisu z metalowym haczykiem na górze.

Krawędzie metalowych elementów w otwartym panelu muszą teraz zostać zidentyfikowane. Ponieważ elementy są często kilka cali w podgrzewaczu wody, powinieneś widzieć tylko dolne końce dwóch metalowych prętów. Będą przykręcone małą plastikową płytką. Niektóre grzejniki mogą mieć tylko jeden element do zidentyfikowania, w oparciu o skalę twojej nieruchomości.

Krok 4. Użyj multimetru

Używając multimetru do testowania elementu podgrzewacza wody, ustaw go na najniższy poziom oporu w omach. Narzędzie zwykle ma do tego tarczę; najniższe ustawienie różni się w zależności od modelu. Dwa przewody elektryczne poprowadzą z każdego elementu do śrub, które utrzymują go na miejscu. Usuń jeden drut z metalowego elementu, rozplątując jego luźny koniec.

Następnie weź czubek jednego z bolców i włóż go w środek jednej ze śrub elementu grzejnego. Weź drugi bolec i umieść go na środku drugiej śruby na podgrzewaczu wody. Nie musisz się martwić o porażenie prądem, ponieważ zasilanie jest wyłączone! Pokrętło lub panel, cyfrowy lub analogowy, wyświetla opór.

Opór na gadżecie powinien wynosić około 10 i 30 omów, jeśli twój element działa prawidłowo. Jeśli wskazówka nie przesuwa się lub pojawia się cyfra 0, grzałka jest uszkodzona i należy ją wymienić. Jeśli pierwszy element grzejny działa prawidłowo, możesz przejść do drugiego elementu grzejnego. Po zlokalizowaniu zepsutego elementu możesz go wymienić Ty lub producent Twojego podgrzewacza wody.

Kiedy skończysz, dokręć drut wokół śruby za pomocą szczypiec. Następnie załóż plastikową osłonę czujnika temperatury i zacznij ponownie montować wszystkie izolatory, a także metalowy panel w ich pierwotnych miejscach. Pamiętaj, aby ponownie włączyć prąd, aby podgrzewacz wody, a także obszar, w którym się znajduje, mają dostęp do prądu! Zresetuj wyłączniki, aby przywrócić prąd; ponowne włączenie zasilania może chwilę potrwać. W zależności od modelu grzejnika podgrzewanie wody może chwilę potrwać.

To okładka!

Mamy nadzieję, że czytanie tego artykułu jest dla Ciebie po prostu zabawą, a po jego przeczytaniu wszyscy lepiej zrozumiecie, jak testować element podgrzewacza wody. Metoda testowania elementu podgrzewacza wody nie jest zbyt skomplikowana. Aby uniknąć obrażeń, upewnij się, że zarówno grzejnik, jak i obszar, w którym się znajduje, są wyłączone. Użyjesz multimetru, aby sprawdzić komponenty i wykryć wszelkie wady. Jeśli wszystkie przewody wydają się być w dobrym stanie, ale nadal masz problemy z wodą, czas skontaktować się z ekspertami!

Oto 8 kroków, aby przetestować element podgrzewacza wody.