Jak gorący jest układ wydechowy suszarki?

Zastanawiasz się, jak gorące są spaliny suszarni? Cóż, nie zastanawiaj się więcej, ponieważ jesteśmy tutaj, aby ci pomóc. Temperatura spalin z suszarki może wynosić od 120 do 160 stopni Fahrenheita. Jeśli jednak wystąpią problemy z suszarką lub odpowietrznikiem, temperatura może wzrosnąć.

Gdy temperatura suszarki przekracza około 185°F, bezpieczniki są uważane za przepalone. W rezultacie jest mało prawdopodobne, aby temperatura wzrosła powyżej 185°F. Wylot wentylacyjny suszarki staje się bardzo gorący z wielu powodów, takich jak zatkany otwór wentylacyjny suszarki, zatkany ekran i koło dmuchawy.

Jak gorący jest układ wydechowy suszarki?

Tak, wszystko to prawda, moi przyjaciele. Jeśli więc chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, czytaj dalej do końca. Czytając głębiej ten post, dowiesz się, jak gorący jest wylot suszarki. Zacznijmy!

Maksymalna temperatura wylotu suszarki gazowej

W tym akapicie dowiesz się, jak gorący jest wylot suszarki. Temperatura wylotu suszarki gazowej może wynosić od około 125 ° F do 135 ° F. Dzieje się tak, ponieważ gorące powietrze i zimne powietrze mają identyczną temperaturę. W rezultacie temperatura wylotu suszarki wzrasta do tego poziomu.

Powietrze nie może normalnie wypływać, jeśli wylot jest zablokowany, podobnie jak nie może prawidłowo wypływać w innych typach suszarek. W rezultacie wylot z suszarki, jak również sama suszarka, mogą się nagrzewać. Temperatura wyższa niż 135 ° F (45 ° C) może zostać uznana za niezwykłą. W takich przypadkach zaleca się sprawdzenie układu wydechowego pod kątem jakichkolwiek problemów lub przeszkód. Zatykanie się kłaczków jest najczęstszą przyczyną tego problemu.

Jak gorący jest wyciąg z suszarki?

Więc jak gorące są spaliny z suszarki? Temperatura powietrza pochodzącego z wylotu suszarki wynosi zwykle od 125 do 135 stopni Fahrenheita. Ciepło nawiewnika wzrasta w wyniku gorącego powietrza, osiągając porównywalną temperaturę. Dzięki temu temperatura spalin jest identyczna. Cóż, 175°F to temperatura powietrza docierającego do bębna. Ogrzane powietrze pochłania wilgoć z odzieży po jej wejściu. W rezultacie ogrzane powietrze schładza się do około 135 stopni Fahrenheita. Po pewnym czasie powietrze z takim ciepłem około 125-135°F jest wysyłane przez wydech. Podsumowując jest to temperatura powietrza wywiewanego.

Powody, dla których Wylot suszarki staje się zbyt gorący

Niezwykle ważne jest zrozumienie przyczyn nietypowych temperatur wylotowych z suszarni, podobnie jak ważne jest poznanie przewidywanego wzrostu temperatury wylotowej z suszarni. Poniżej przedstawiono niektóre z najczęstszych przyczyn powstawania gorących spalin z suszarki.

#1. Zatkany odpowietrznik suszarki

Jedną z najczęstszych przyczyn anomalii temperatury w otworach wentylacyjnych jest zatkany kłaczkami otwór wentylacyjny suszarki. W efekcie spaliny suszarni nagrzewają się i osiągają nietypowe temperatury. Dobrym pomysłem może być również przeczytanie o tym, jak sprawdzić, czy otwór wentylacyjny suszarki jest zatkany.

#2. Zablokowane koło dmuchawy i sitko kłaczków

Pył może blokować koło dmuchawy i sitko, a nie tylko wydech. Gorące powietrze przepływa przez sitko w drodze z bębna do wylotu. Sito kłaczków zatrzymuje większość kłaczków. Zatkanie koła dmuchawy uniemożliwia jego najlepsze działanie. Koło dmuchawy przestaje się obracać, zatrzymując gorące powietrze. W rezultacie temperatura wewnątrz spalin wzrasta. Oto usuń kłaczki suszarki.

#3. Awaria termostatu

Termostat dostosowuje napięcie do elementu grzejnego na podstawie temperatury. Jeśli termostat ulegnie awarii, napięcie na elemencie grzejnym zostanie zmniejszone. Kiedy termostat zostanie zatkany, wysyła nieprawidłowe dane do elektronicznej płyty sterującej, powodując, że źródło ciepła emituje zbyt dużo ciepła i podnosi temperaturę wylotową suszarki.

#4. Wadliwy element grzejny

Zmiana położenia elementu grzejnego jest normalna. Element grzejny może się wysunąć i zetknąć z korpusem suszarki i spalinami. W wyniku tego suszarka i wyloty suszarni szybko się nagrzewają.

Jaka jest temperatura węża wydechowego suszarki?

Temperatura węża wentylacyjnego suszarki może wynosić od 100 do 145 stopni Fahrenheita. Poprzez ściany konstrukcji wąż wentylacyjny suszarki łączy otwór wentylacyjny suszarki z układem wydechowym. Ze względu na wygięcie rur i narożników, wąż wentylacyjny suszarki ma nieco wyższą temperaturę niż powietrze uciekające z układu wydechowego, które wynosi około 130°F.

Mimo że materiał, z którego wykonana jest rura odpowietrzająca suszarki, ma wpływ na jej ciepło, typowa temperatura mieści się zazwyczaj w podanym powyżej zakresie. Łatwiej jest pracować z miękką rurą aluminiową, ale zatrzymuje ona część ciepłego powietrza. Z drugiej strony półsztywna rura aluminiowa jest nieco trudniejsza w użyciu, ale oszczędza energię. Pomocne może być przeczytanie o tym, jak zainstalować wąż spustowy pralki.

To okładka!

Mamy nadzieję, że z tego artykułu dowiesz się, jak gorące są spaliny suszarni. Wreszcie temperatura spalin z suszarki może wynosić od 120 do 160 stopni Fahrenheita. Jednak problemy z suszarką lub wydechem mogą skutkować wyższymi temperaturami. Z kolei suszarki są wyposażone w termistor i na szczęście nie osiągają niebezpiecznie wysokich temperatur. Czyszczenie układu wydechowego suszarki może być całkiem korzystne i wymagane są częste przeglądy.Dziękujemy znajomym za to, że na koniec byli z nami!