Jak czyścić patio bez myjki ciśnieniowej? 4 proste metody!

Zastanawiasz się, jak wyczyścić taras bez myjki ciśnieniowej? Możesz wyczyścić patio sodą oczyszczoną, octem i wybielaczem chlorowym, jeśli nie chcesz używać myjki ciśnieniowej do czyszczenia tarasu.

Jak wiemy, myjki ciśnieniowe mogą wydawać się upraszczać rzeczy, których nie używałeś właściwie, chociaż mogą być bardzo skutecznym narzędziem. Twoja myjka ciśnieniowa wydaje się być bardzo przydatna do czyszczenia brudnej powierzchni zewnętrznej lub spryskiwania kurzu, który zaskorupiał chodnik.

Jak czyścić patio bez myjki ciśnieniowej? 4 proste metody!

Czasami jest wykorzystywany do skutecznego oczyszczenia betonowego patio z tyłu. Z drugiej strony myjka ciśnieniowa nie jest czymś, co każdy ma. Mogą one być kosztowne i możesz po prostu nie wykorzystać ich w wystarczającym stopniu, aby pokryć wydatki. Nie chodzi tylko o to, że myjka ciśnieniowa może uszkodzić dom, gdy nie używasz jej prawidłowo. Sprawdźmy to!

Metody czyszczenia tarasu bez myjki ciśnieniowej

Poniżej wymieniliśmy kilka fantastycznych technik, które pomagają oczyścić patio za pomocą myjki ciśnieniowej. Więc przestań szukać dalej, jak czyścić patio bez myjki ciśnieniowej; po prostu przeczytaj podane wskazówki.

#1. Usuń brud

Jeśli śmieci lub luźny brud stanowią problem na betonowym patio, rozwiązanie jest proste: spryskaj je lub wyszczotkuj. Dlatego musisz codziennie czyścić betonowe patio, aby zapobiec gromadzeniu się brudu i brudu. Większość brudu i gruzu może zostać zmieciona tak szybko, jak jest poluzowana i nie próbuje wtopić się w beton swojego patio. Chociaż już zaczął się osadzać, możesz użyć sprayu, aby usunąć część nagromadzonego kurzu, pod warunkiem, że nie pozostanie on zbyt długo.

Istniała również kwestia brudu i brudu gromadzącego się na twoim patio. Ilekroć to nastąpi, można użyć różnych środków czyszczących do usunięcia prawie całego brudu lub starego brudu bez narażania konstrukcji na niebezpieczeństwo za pomocą myjki elektrycznej.

Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiesz, jak wyczyścić gumę z suszarki i jak wyczyścić suszarkę LG.

#2. Używając octu

Ocet to organiczny środek czyszczący, który doskonale nadaje się do stosowania na tarasie i wokół domu. Po prostu połącz odpowiednie proporcje białego octu i wody, aby stworzyć roztwór czyszczący, który można zastosować na różnych obszarach.

Podczas wycierania brudnego betonowego patio po prostu przechodzisz do bardzo brudnych sekcji za pomocą bardziej szorstkiego narzędzia, w tym szorstkiej szczotki z włosia lub miotły do ​​szorowania przeznaczonej do podłóg, tarasów i werand. Jeśli rzeczywiście znak absolutnie nie wyjdzie po intensywnym czyszczeniu, spryskaj go skoncentrowanym octem i pozwól mu moczyć się przez dziesięć minut. Następnie może go zeskrobać, aż ocet wydaje się mieć okazję do ustalenia. Musi łatwo usunąć nawet uporczywe plamy.

#3. Używając sody oczyszczonej

Soda oczyszczona to doskonały produkt naturalny, bezpieczny ekologicznie sposób mycia zabrudzonych podłóg, a nawet betonowego tarasu. Aby zrobić organiczny środek czyszczący do brudnego tarasu, weź filiżankę i napełnij ją do połowy sodą oczyszczoną, a następnie weź z grubsza jeden galon świeżej wody i dodaj do niej sodę oczyszczoną. Możesz również przynieść całą 1/8 części płyn do mycia naczyń w płynie czyszczącym, aby wzmocnić środek czyszczący. Po przygotowaniu mieszanki wylej ją na miejsca, w których znajdziesz plamy, możesz również nałożyć ten środek czyszczący na całe patio, aby było dobrze umyte. Pozostaw na kilka minut, aby dokładnie wchłonął powierzchnię.

Dzięki temu detergent i roztwór sody oczyszczonej szybko rozkłada brud i brud na betonowym patio. Na koniec zadbaj o dokładne czyszczenie betonowego tarasu. Przy rozsądnym wysiłku brud może zacząć rosnąć. To także fantastyczna wskazówka, a następnie użyj myjki ciśnieniowej do czyszczenia tarasu.

Oto czyszczenie sodą oczyszczoną i octem.

#4. Używając wybielacza

Zawsze, gdy pracujesz z trudnymi miejscami lub uporczywymi obszarami brudu, rozpylanie chloru na betonowym patio jest zawsze ostatecznym wyborem. Pamiętaj, że chlor jest wysoce toksycznym i szkodliwym środkiem, który ze względu na ochronę należy trzymać z dala od dzieci i zwierząt domowych. Teraz weź równą ilość wybielacza i wody i dobrze je wymieszaj. Weź butelkę z rozpylaczem i dodaj do niej roztwór wybielający. Pomaga to w zapobieganiu koncentracji roztworu w określonych obszarach.

Kiedy skończysz przygotowywać roztwór wybielacza, spryskaj nim poplamiony obszar i pozwól, aby roztwór wybielający wchłonął się w powierzchnię przez około dziesięć minut.

Teraz nadszedł czas, aby zeskrobać plamy za pomocą czegoś bardziej złożonego, miotły pokładowej lub sztywnej szczotki z włosia. Używając tego silnego, wybielającego środka czyszczącego, nie możesz mieć żadnych problemów ze znalezieniem plam. Po wykonaniu wszystkich napraw nie zapomnij o oczyszczeniu betonowego tarasu słodką wodą. Wreszcie, wszystkie te wskazówki okazały się bardzo przydatne w czyszczeniu betonowego tarasu. Jeśli nie chcesz używać myjki ciśnieniowej, po prostu zastosuj te wskazówki na pokładzie. Dowiedz się, jak używać wybielacza w pralce.

To okładka!

Cieszyliśmy się, że wszyscy zrozumieliście, jak czyścić taras bez myjki ciśnieniowej. Jeśli nie stać Cię na zakup myjki ciśnieniowej do czyszczenia tarasu, wszystkie powyższe wskazówki zdziałają cuda. Dziękuję, przyjaciele, że jesteście z nami!