Jak długo trwa suszenie ubrań w suszarce? 6 zaskakujących powodów, dla których suszenie ubrań trwa dłużej!

Zastanawiasz się, ile czasu zajmuje suszenie ubrań w suszarce? Suszenie ubrań w suszarce trwa zwykle od 15 do 20 minut, w zależności od suszonych rzeczy lub czasu ustawionego w cyklu suszenia.

Większość ludzi używa suszarki do suszenia ciężkich rzeczy, takich jak koce, kołdry i dżinsy. Czasami suszenie odzieży trwało zbyt długo z powodu zatkanego otworu wentylacyjnego suszarki, problemu z przepływem powietrza i zatkanej suszarki.

Jak długo trwa suszenie ubrań w suszarce? 6 zaskakujących powodów

Nie przeciążaj suszarki podczas suszenia ubrań; postaraj się dodać mniej ubrań dla lepszej i szybszej pracy. Zimowe ubrania zwykle zabierają więcej czasu niż letnie z powodu ciężkich ubrań, takich jak kurtki, swetry i dżinsy; gdy dodasz je za jednym razem, sprawiają kłopoty i spowalniają działanie suszarki. Podejdźmy bliżej.

Czynniki wpływające na długość cyklu suszarki

Długość cyklu suszarki zależy od takich czynników, jak rodzaj suszonej tkaniny, rozmiar wsadu suszarki, problem techniczny suszarki i jej ustawienia lub brak energii elektrycznej.

Jak długo trwa suszenie ubrań w suszarce: Powody, dla których suszenie ubrań trwa długo

Istnieje kilka technicznych i użytkowych powodów, dla których suszą swoje ubrania, a te powody dadzą Ci znać, jak długo trwa suszenie ubrań w suszarce.

#1. Niska moc elektryczna

Sprawdź zasilanie, jeśli suszarka nie suszy prawidłowo odzieży. Istotna różnica między suszarkami gazowymi i elektrycznymi polega na tym, czy suszarka elektryczna wymaga podłączenia 240 V do prawidłowego działania. Ponieważ zwykła wtyczka 120 V wytwarza mniej energii, czas suszenia może być trzykrotnie dłuższy. Ponadto do obsługi suszarki nie należy używać przedłużacza. Ilość energii zużywanej przez suszarkę przekracza pojemność standardowego przedłużacza.

#2. Suszarka przeciążona

Za każdym razem, gdy suszarka jest kompletna, opisywano ją jako przeciążoną. Bębnowanie jest utrudnione, gdy suszarka jest przeładowana, ponieważ gorące powietrze nie może prawidłowo krążyć, co utrudnia bębnowanie. W takim przypadku duże obciążenie prania wymaga do wyschnięcia dwóch cykli.

Zasadniczo załaduj suszarkę do ⅔, aby zapewnić odpowiednią cyrkulację gorącego powietrza. Aby uzyskać dokładne wytyczne dotyczące ładowania suszarki marki, zapoznaj się z podręcznikiem użytkowania i konserwacji.

#3. Zbyt mokra odzież

Pralka może być obwiniana, jeśli twoje ubrania są wilgotne po praniu. Gdy ubrania są prane nawet bez cyklu wirowania iz niewystarczającym cyklem wirowania, są one zbyt lepkie, aby można je było włożyć do suszarki. W rezultacie typowy cykl suszenia jest niewystarczający do wysuszenia tych produktów. Możliwe jest również, że błąd prania powoduje, że odzież jest nadmiernie wilgotna po praniu. Przed rozpoczęciem prania sprawdź, czy ustawienia obejmują odpowiedni cykl wirowania. Jeśli po praniu odzież nadal jest zbyt wilgotna, pralka może wymagać naprawy.

#4. Brudny ekran kłaczków

Z każdym cyklem suszenia nasze ubrania zrzucają maleńkie fragmenty nici tkaniny. Podgrzane powietrze suszarki wdmuchuje te nitki do wnętrza sitka. Gdy ekran jest zatkany kłaczkami, może to utrudniać odpowiednią cyrkulację gorącego powietrza, co powoduje wydłużenie czasu schnięcia. Wyczyść filtr kłaczków po każdym cyklu suszenia, aby poprawić przepływ powietrza. Wyjmij ekran, wyczyść włókna szczotką lub ręcznikiem, a następnie zainstaluj go ponownie. Oto jak możesz usunąć kłaczki suszarki.

#5. Zatkany otwór wentylacyjny

Typową przyczyną suszenia suszarki w nieskończoność jest gromadzenie się kłaczków lub zanieczyszczeń w otworach wentylacyjnych. Zatkane otwory wentylacyjne suszarni mogą również zmniejszyć przepływ powietrza i wydłużyć okresy suszenia, a także wywołać śmiertelne pożary suszarni. Jeśli filtr kłaczków nie jest regularnie usuwany lub rury wentylacyjne suszarki nie są czyszczone raz w roku, mogą tworzyć się chodaki. Pomocne może być przeczytanie o tym, jak czyścić wąż odpowietrzający suszarki.

#6. Awaria części

Jeśli po wprowadzeniu tych poprawek nadal masz problemy z wydłużonym czasem suszenia, możliwe jest, że część suszarki uległa awarii. Źródłem problemu może być uszkodzony element grzejny suszarki elektrycznej. Wężownice z dyszami gazowymi w suszarkach propanowych mogą również nie zamykać się lub otwierać, umożliwiając przepływ gazu w kierunku palników suszarki, co powoduje utratę ciepła.

Jak skrócić cykl suszenia?

Możesz zaoszczędzić czas suszenia, używając wielu dużych suszarek do prania dużych ilości na raz. Dodatkowo poszukaj pralni samoobsługowej wyposażonej w nowoczesne, wydajne suszarki i upewnij się, że filtr kłaczków w suszarce jest czysty przed uruchomieniem prania. Na koniec pamiętaj, że jeśli kilka rzeczy nie zostanie odwodnionych po zabraniu ich do domu, to nie koniec świat! Kiedy wrócisz do domu, wywieś je do naturalnego wyschnięcia.

Jeśli chodzi o suchą odzież, należy wziąć pod uwagę wiele elementów: wielkość ładunku, produkty, rodzaj tkaniny, wilgotność powietrza, wydajność suszarki, częstotliwość suszarki, konstrukcję i długość rurki odpowietrzającej itp. wł.

To okładka!

Wiemy, że wiesz już wszystko o tym, jak długo trwa suszenie ubrań w suszarce. Możesz teraz szybko rozwiązać problemy, jeśli Twoja suszarka suszy się zbyt długo, ale staraj się nie robić niczego, co może stać się przyczyną długiego suszenia. Dziękuję, moi drodzy przyjaciele, za bycie z nami! Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiem, jak odłączyć suszarkę gazową i dlaczego suszenie mojej suszarki trwa tak długo.