9 łatwych i szybkich kroków, jak zrobić zasłony Swags

Zasłony zapewniają nie tylko prywatność, ale mogą stworzyć stylowy wygląd i sprawić, że pomieszczenie będzie wyglądać świetnie. Oprócz kolorów i faktur zasłon, można dodać trochę dodatkowego szyku. Ale czym jest swag kurtyna? Swags to luźno udrapowane i przewieszone tkaniny na ozdobnym pręcie. Przyjrzymy się 9 prostym krokom, jak zrobić swags zasłony.

Zaufaj mi, wydają się wyjątkowe! Pamiętaj, że nie możesz osiągnąć pożądanej prywatności w swoim pokoju, używając tylko zasłon ozdobnych. Jednak połączenie innych zabiegów okiennych, takich jak żaluzje, rolety, żaluzje i inne zasłony, zapewnia większą prywatność.

9 łatwych i szybkich kroków

Kroki tworzenia zasłony Swag

Luźne tkaniny są używane do robienia łupów, a to wymaga dużych materiałów. Przy prawidłowych pomiarach możesz zakupić wystarczającą ilość materiału, aby ukończyć całą dekorację.

Wykonaj poniższe czynności, aby uzyskać pożądaną zasłonę swag za pomocą sznurków:

Krok 1: naszkicuj ozdobną zasłonę na arkuszu

Pierwszym krokiem do zrobienia szykownych zasłon jest szkicowanie. Zaczynasz od naszkicowania projektu kurtyny swag na arkuszu. Ten szkic obejmuje projekt aranżacji swag kurtyny na oknie lub innym otworze.

Krok 2: Przytrzymaj lewą krawędź za pomocą pinezki

Następnym krokiem, jak zrobić szykowne zasłony, jest trzymanie za pomocą pinezki. Weź pinezkę i włóż ją w ścianę, celując w lewą krawędź. Przytrzymaj lewą krawędź tkaniny u góry, w miejscu, w którym chcesz, aby pojawił się lewy koniec łupu.

Krok 3: przytrzymaj prawą krawędź za pomocą pinezki

Zrób to samo dla prawego końca, wkładając pinezkę na ścianę.

Krok 4: użyj sznurka i krawata na lewym i prawym końcu pinezki

Po zainstalowaniu pinezek następnym krokiem, jak zrobić szykowne zasłony, jest zdobycie sznurka. Zacznij od przywiązania końca do lewej pinezki, a drugi koniec do prawej pinezki.

Krok 5: podłącz przewód do lewej pinezki

Po pomyślnym związaniu sznurka między obiema pinezkami, weź kolejny sznur i podłącz do lewej pinezki.

Krok #6: Utwórz zwis ze sznurkiem

Upuść sznur, aby uzyskać dolną krawędź proponowanego swag sag; dostosowuj, aż uzyskasz odpowiednią głębokość.

Krok #7: Wykonaj pomiar łupu

Następnym krokiem, jak zrobić swags zasłony, są pomiary. Użyj metalowej taśmy i zmierz najgłębszą część i szerokość zakutego sznurka.

Krok #8: przymocuj tkaniny

Zdobądź pożądane tkaniny i przymocuj je do sznurka tworzącego zasłonę swag.

Krok #9: Powtórz proces, jeśli potrzebujesz wielu gadżetów

Jeśli potrzebujesz wielu łupów, powinieneś powtórzyć ten proces w innych oknach.

Jak ciąć zasłony Swag

Gdy masz pod ręką swój pomiar, możesz uzyskać wystarczającą ilość tkanin, aby uzyskać pożądany efekt. Jednak dobrze będzie dobrze przyciąć tkaniny, aby fałdy wyszły dobrze. Prawidłowe zarządzanie tkaniną dla swagów powinno przecinać poprzeczne słoje.

Będziesz rysował wzory łupów na podstawie wymaganej głębokości i szerokości. Tu pojawia się potrzeba obliczeń. Być może zastanawiasz się, jak uzyskać dokładną ilość potrzebnej tkaniny.

Nie bój się; możesz korzystać z różnych kalkulatorów online, które dadzą ci wskazówki. Te wskazówki są oparte na pomiarze łupu, metodzie montażu, wzorze tkaniny i rodzaju tkaniny.

Ogólna zasada mówi, że swag tkaniny powinny mieć dwa metry, jeśli mają 45 cali średnicy.

Kroki przycinania zasłon w prawo

Krok 1: Połóż materiał na stole

Rozłóż materiał na stole roboczym i znajdź podstawy, zaginając krawędź cięcia u dołu lub u góry. Takie działanie pomaga utworzyć wyrównanie z dowolną krawędzią krajki, a do zaznaczenia zagięcia można użyć prostych szpilek.

Krok 2: Złóż część łupu

Biorąc pod uwagę długość zasłony, zacznij składać wzór części łupinowej do połowy.

Krok 3: Używanie żelazka na elementach łupanych

Spraw, aby linie z zagięcia były bardzo widoczne, naciskając je.

Krok 4: Dopasuj tkaniny i wzór

Weź szpilki i dopasuj do siebie tkaninę i wzór.

Krok 5: połącz ze sobą tkaniny i wzór

Przypnij oba i zacznij ciąć wokół linii. Upewnij się, że dodajesz trochę naddatku podczas cięcia, aby zapewnić miejsce na obszycia.

Krok #6: Przypnij górną krawędź łupu do deski do prasowania

Przypnij górną krawędź łupu do deski do prasowania, aby przejrzeć swoją pracę. Pracując od lewej do prawej, zepnij krawędzie razem, aż zagięcia zaczną tworzyć pożądany łuk.

Krok 7: Użyj pomiaru okna

Zastosuj pomiar długości ogona zasłony na swoim materiale.

Poradniki dotyczące tworzenia wzoru zasłony Swag

Poniżej znajduje się sposób wykonania określonego wzoru na łupy z pięcioma zakładkami.

Krok 1: Musisz uzyskać podstawowy kształt utworzony na arkuszu; zacznij od zaznaczenia szerokości i umieść na nim gotowy łup zasłony.

Uzyskaj zmierzoną długość wagi łańcucha i dokonaj ewentualnych korekt. Najlepiej byłoby uformować łup, ćwicząc z innym kawałkiem materiału, czymś prostszym, co pomoże ci zrobić wszystko dobrze.

Krok 2: Przytnij tkaninę do odpowiedniego kształtu i zaznacz miejsca na plisy. Dostosuj kawałek materiału, aby pomóc w uformowaniu łuku.

Krok 3: Sprawdź plisy, aby upewnić się, że pojawiają się nawet w poprzek środkowej pionowej linii i są widoczne z tyłu. Następnie stwórz swoje wzory.

Łatwe sposoby na zrobienie zakładki i zasłony Swag?

Krok 1: Możesz zacząć robić swoje plisy, składając i przypinając fałdy. Następnie ustaw czas strony, aby uzyskać doskonale ukształtowany łańcuch boczny. Jeśli pracowałeś z tkaniną testową, zdobądź gotową tkaninę zasłonową i układ na stole.

Krok #2: Zacznij przypinać krótką odległość tuż pod szczytem po prawej stronie. Kontynuuj składanie na tak krótkich dystansach i przypinaj do góry, aż dotrzesz do krawędzi.

Po zakończeniu upewnij się, że zrobiłeś to samo dla lewej strony serwety. Następnie zawieś plisowaną zasłonę na oknie.

Wniosek

Swags tworzą wyjątkowy wygląd okien i mogą pomóc poprawić estetykę Twojego pokoju. Jeśli tęskniłeś za jednym w swoim oknie, możesz to zrobić w mgnieniu oka, wykonując opisane powyżej kroki, jak zrobić swagowe zasłony. Rzut oka przez ten kawałek pomoże ci zmierzyć, wyciąć i stworzyć atrakcyjny wzór swag.