Ilu drużbów na weselu i jak wybrać?

Odpowiedź na to, ilu drużbów zależy na weselu, ale średnia to sześciu. Porozmawiamy o tym, ile to za dużo i czy możesz mieć bardzo mało drużbów.

Dołączymy również wskazówki dotyczące wyboru drużbów, abyś był gotowy w dniu ślubu. Ale ze strony panny młodej możesz przeczytać, ile druhen jest na weselu.

Ilu drużbów na weselu i jak wybrać?

Mamy nadzieję, że nasze blogi pomogą Ci określić rozmiar przyjęcia weselnego.

Ilu drużbów powinieneś mieć na weselu?

Nie ma żadnych zasad dotyczących liczby drużbów, których musisz mieć na weselu, ale średni rozmiar większości wesel to sześciu drużbów. Sześciu drużbów jest idealnych, ponieważ nie jest ich za dużo ani za mało.

Posiadanie takiej liczby osób po stronie pana młodego również będzie dobrze wyglądać na zdjęciach. Ale jeśli nie możesz zdecydować się na liczbę, możesz również użyć liczby druhen po stronie panny młodej i mieć tylu drużbów, co ich.

W ten sposób możesz połączyć drużbę z druhną, gdy przechodzą procesję. Niemniej jednak możesz mieć tylu drużbów, ile chcesz, ponieważ drużbowie różnią się pod względem wielkości grup przyjaciół i krewnych.

Ilu drużbów jest typowych?

Większość stajennych ma sześciu drużbów, ale zazwyczaj jest też trzech do pięciu mężczyzn stojących z nim. Może obejmować jego braci, braci panny młodej i najbliższych przyjaciół pana młodego. Pamiętaj, że choć nie oczekuje się tego, to pan młody często będzie odpowiadał za wydatki swoich drużbów.

Zwykle obejmuje to ich garnitury, zakwaterowanie, podróże i przysługi, więc mądrze wybieraj drużbów, jeśli masz ograniczony budżet. Oczywiście chcesz również upewnić się, że mają dobre relacje, aby zapobiec niezręcznej atmosferze.

Jeśli nie możesz mieć wszystkich swoich ulubionych krewnych i przyjaciół jako drużbów, ponieważ liczba jest kompletna, zawsze możesz zamiast tego włączyć tych męskich gości do swojej ceremonii lub przyjęcia. Na przykład, miej kilku przyjaciół, którzy będą bileterami, MC, DJ, a nawet prowadzącym.

Ilu drużbów jest za dużo?

Jeśli trzech do pięciu drużbów wydaje ci się za mało, możesz zwiększyć liczbę o ośmiu do dziesięciu drużbów. Ale oczywiście posiadanie więcej niż dziesięciu drużbów to za dużo, zwłaszcza że będą z tobą stać z przodu.

Co więcej, chcesz mieć taką samą liczbę drużbów jak druhny. Jeśli nie jest to duże wesele, dopuszczalne powinno być również zorganizowanie małego przyjęcia weselnego.

Innym powodem, dla którego nie powinieneś mieć zbyt wielu drużbów, jest to, że niektórzy ludzie prawdopodobnie poczują się, jakby zostali przeoczeni. Wydawałoby się, że uwzględniłeś już wiele osób, ale dlaczego nadal nie są one uwzględnione?

Aby uniknąć zranienia uczuć, najlepiej jest trzymać się tylko najbliższych przyjaciół i krewnych jako drużbów. I oczywiście nie musisz również uwzględniać wszystkich swoich męskich krewnych, jeśli nie chcesz.

Czy pięciu drużbów to za dużo?

Od pięciu do sześciu drużbów to doskonała liczba na większość wesel, dużych lub małych. Powinno wystarczyć mieć przy sobie najlepszych przyjaciół, braci lub najbliższych krewnych.

Panny młode również często mają pięć druhen, więc posiadanie pięciu drużbów będzie idealne. A jeśli jest to duże wesele z więcej niż 100 gośćmi, możesz mieć dwa razy więcej drużbów.

Czy jeden drużb jest drużbą?

Bardzo kameralne wesela mają również małe wesele. Zamiast pięciu do sześciu drużbów, pan młody zazwyczaj ma tylko jednego do dwóch drużbów.

Czasami będzie miał tylko swojego drużbę i drużba, tak jak panna młoda zawiera tylko jedną druhnę i druhnę. Więc jeśli myślisz o posiadaniu tylko jednego drużba, możesz przez to przejść.

Czy możesz nie mieć drużbów?

Z wielu powodów nie ma drużba. Być może uciekasz, masz małe wesele lub masz ograniczony budżet.

Zawsze możesz świętować ze swoimi męskimi przyjaciółmi po lub przed ceremonią, jeśli nie chcesz drużbów. Oto jak urządzić wesele bez druhen i drużbów, aby uzyskać więcej pomysłów.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze drużbów?

  • Liczba druhen
  • Budżet ślubny
  • Rodzaj ślubu
  • Bliskość z krewnym lub przyjacielem
  • Bliski kontakt z zaleceniami panny młodej jako drużbami
  • Preferencje dotyczące posiadania drużbów

Czy panna młoda może wybrać drużbów?

Ty i Twój partner możecie porozmawiać o członkach wesela. Jednak w zwyczaju pan młody wybiera drużbów, a pannę młodą dla swoich druhen.

Nie krępuj się dawać sobie nawzajem sugestii, ale pamiętaj o wyborach i powodach swojego partnera. Na przykład to, że twój partner ma brata lub najlepszego przyjaciela, nie oznacza, że ​​automatycznie zostanie drużbą.

Jaki jest cel drużbów?

  • Pomóż panu młodemu przed ślubem i w jego trakcie
  • Pomoc z druhnami podczas przyjęć przedślubnych
  • Dołącz z kilkoma wydatkami ponoszonymi przez całe przyjęcie weselne
  • Pomoc z gośćmi podobnymi do bileterów

Wniosek

I to wszystko! Dowiedzieliśmy się, ilu drużbów odbywa się na weselu, które zwykle trwa sześć osób, ale niektóre wesela mają zwykle od trzech do pięciu.

Możesz mieć od ośmiu do dziesięciu drużbów na duże wesela lub dopasować liczbę druhen. Oczywiście przekroczenie dziesięciu nie jest idealne dla budżetu i taktu, ale jeśli chcesz, możesz nie mieć drużby.