Dlaczego opracowano ubezpieczenie zdrowotne? Fakty, które powinieneś wiedzieć!

Dlaczego opracowano ubezpieczenie zdrowotne? Cóż, głównym powodem powstania ubezpieczenia zdrowotnego jest to, że ludzie mogą sobie pozwolić na usługi medyczne; moi przyjaciele, poznamy szczegółowe powody, gdy głębiej zagłębisz się w ten artykuł.

Ubezpieczenie zdrowotne nie było wcześniej wymogiem życia w Stanach Zjednoczonych. Ubezpieczenie oferowane przez pracodawców zostało zintegrowane z nową ideą ubezpieczenia zdrowotnego.

Dlaczego opracowano ubezpieczenie zdrowotne? Fakty

Przeszłość i przyszłość ubezpieczeń zdrowotnych są ściśle związane z usługami objętymi polisami; zrozumienie jednego wymaga zrozumienia drugiego. Dlatego w tym artykule przyjrzyjmy się niektórym cechom, które sprawiają, że ubezpieczenie zdrowotne jest wyjątkowe w Stanach Zjednoczonych. I oczywiście zrozumiemy, jak opracowano ubezpieczenie. Więc bez zbędnych ceregieli chodźmy!

Jak to działa i co to jest?

Ubezpieczenie zdrowotne to plan finansowy, który obejmuje regularne płatności na rzecz firmy ubezpieczeniowej w celu zabezpieczenia Twojej przyszłości finansowej. W zależności od planu, twoje ubezpieczenie może pokryć całość lub część kosztów leczenia. Ubezpieczenie zdrowotne stało się wymogiem w Stanach Zjednoczonych, od nieistniejącego przez luksus do świadczenia pracodawcy.

Dostępne są oba rodzaje ubezpieczeń publicznych i prywatnych. Twoja firma może opłacić prywatne polisy lub możesz uzyskać ochronę bezpośrednio od ubezpieczyciela. Większość ludzi w USA ma jakieś prywatne ubezpieczenie. W międzyczasie rząd finansuje programy publiczne przynoszące korzyści określonym grupom ludzi, w tym biednym i starszym.

W Stanach Zjednoczonych liczba osób nieubezpieczonych spadła po raz pierwszy od 2013 r. A faktem jest, że w 2013 r. około 44 mln osób nie miało ubezpieczenia zdrowotnego. Po wprowadzeniu ustawy o przystępnej cenie liczba nieubezpieczonych Amerykanów spadła o prawie połowę do 28 milionów, czyniąc ubezpieczenie zdrowotne obowiązkowym dla wszystkich Amerykanów w 2016 r. Ale potem, w 2017 r., liczba nieubezpieczonych osób w Stanach Zjednoczonych wzrosła o 700 000.

Dlaczego opracowano ubezpieczenie zdrowotne

Przede wszystkim, dlaczego powstało ubezpieczenie zdrowotne? Istnieje wiele powodów, dla których powstało ubezpieczenie zdrowotne. Ludzie płacili za zdrowie zawodowe, co oznaczało, że wielu z nich obeszło się bez, leczyło się tylko w sytuacjach zagrożenia życia. Ze względu na swoją okropną reputację unikali szpitali. Po antybiotykach i czystości szpitale zwiększyły swoją opiekę i wskaźniki skuteczności. Jednak ze względu na duże wydatki na nowe leki, pomimo postępów, szpitale nie mogły przyciągnąć pacjentów.

W stanie Waszyngton firmy zajmujące się wyrębem miały najwcześniejsze wskazówki dotyczące ubezpieczenia zdrowotnego w latach 90. XIX wieku. W tym czasie firmy opłaciły kilku lekarzom, którzy zaoferowali swojemu personelowi opiekę medyczną. Kiedy praca fizyczna była odpowiedzialna za większość produkcji firmy, opieka firmy skracała czas wolny.

W 1929 roku grupa szpitali w Teksasie zjednoczyła się, aby znaleźć sposób, aby pacjenci mogli sobie pozwolić na opiekę medyczną. Blue Cross, pierwsza firma ubezpieczeniowa, pomogła w opłaceniu opłat szpitalnych. W zamian za miesięczną opłatę w wysokości 50 centów nauczyciele z Dallas byli jednymi z pierwszych, którzy pokryli koszty szpitala.

Do 1939 roku koncepcja zyskała popularność w lokalnych mediach i rozprzestrzeniła się na trzy miliony członków Błękitnego Krzyża w północnym Teksasie. Ubezpieczenie wypłaciłoby 5 USD dziennie za 21-dniowy pobyt w szpitalu, który dzisiaj kosztowałby 525 USD. Ponadto nauczyciele i inni nisko opłacani pracownicy mogliby skorzystać z ubezpieczenia w nagłych wypadkach medycznych, aby zapobiec bankructwu. Blue Cross zaczynał jako firma non-profit, która, w przeciwieństwie do dzisiejszych ubezpieczeń zdrowotnych, pomogła utrzymać funkcjonowanie szpitali i bezpieczeństwo finansów.

Z drugiej strony Blue Cross nie obejmował wówczas wizyt u lekarza. Inna grupa w Kalifornii próbowała rozwiązać ten problem, tworząc Niebieską Tarczę, która obejmuje wizyty u lekarzy. W 1939 roku obie firmy połączyły się w Blue Cross Blue Shield, istniejącą do dziś.

W latach 30. szpitale chroniły życie, które w przeciwnym razie mogłoby zostać utracone z powodu przełomów w medycynie. Te postępy, takie jak dożylne środki znieczulające, zwiększyły wydatki na opiekę zdrowotną. Jednak ubezpieczyciele, którzy zaoferowali 5 USD dziennie za pobyt w szpitalu, nie pokryliby niezbędnych wydatków. W efekcie oczekiwano znacznego wzrostu popytu na ubezpieczenia, aby przeciwdziałać rosnącym cenom.

Podczas Wielkiego Kryzysu ludzie ograniczyli cięcia, w tym unikali drogich pobytów medycznych. Chociaż Blue Cross jest powszechnie dostępny w większości stanów, pozostaje niepopularny w klimacie, w którym ludzie szukają sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy, gdzie tylko mogą. Kiedy wybuchła II wojna światowa, Amerykanie ścigali się do walki, ale ci, którzy pozostali, musieli pracować, głównie po to, by nakarmić produkcyjny silnik wojny.

Aby zachęcić pracowników z mniejszych osób do pracy dla nich, właściciele produkcji zaczęli oferować zachęty, takie jak ubezpieczenie zdrowotne w miejscu pracy. W 1942 r. wprowadzono rozporządzenie zakazujące firmom wykorzystywania wyższych wynagrodzeń w celu przekonywania pracowników.

W 1943 roku Urząd Skarbowy zmienił polisę ubezpieczenia zdrowotnego dla pracodawców. Nie podlegały już opodatkowaniu. W 1954 r. wprowadzono nowe przepisy, które jeszcze bardziej umoŜliwiły pracodawcy wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego w rejestrach podatkowych. Liczby pokazały, ile osób poparły nowe wytyczne. W 1940 roku tylko 9% populacji Ameryki miało ubezpieczenie zdrowotne; do 1953 r. liczba ta wzrosła do 63%.

Kolejna fala postępów w medycynie, jak szczepionka na polio, zwiększyła koszty hospitalizacji w latach pięćdziesiątych. Ubezpieczenie stało się jeszcze bardziej potrzebne, gdy ceny wzrosły, ale osobom, które nie miały ubezpieczenia na pracę, trudniej było je uzyskać. Wreszcie w latach sześćdziesiątych prezydent Lyndon B. Johnson wprowadził prawo Medicaid i Medicare, aby pomóc osobom starszym i biednym w opłacaniu usług zdrowotnych.

Organizacje utrzymania zdrowia (HMO) stały się nową nazwą grupowych planów zdrowotnych za prezydenta Nixona. Na początku lat 70. utworzono PPO, aby zapewnić konsumentom dodatkowe opcje dla lekarzy. Oba tego rodzaju schematy i ich modyfikacje są nadal dostępne.

W dzisiejszym społeczeństwie wielu Amerykanów oczekuje objęcia opieką zdrowotną w swojej pracy. Stany Zjednoczone są jedynym krajem na świecie, który ma tak rozpowszechnione ubezpieczenie zdrowotne w miejscu pracy.

Przeciętny Amerykanin jest teraz w stanie zapewnić leczenie bez bankructwa, dzięki ubezpieczeniu. Pomocna może być wiedza, jak uzyskać ubezpieczenie zdrowotne na pokrycie ludzkiego hormonu wzrostu. Cóż, 20% osób bez ubezpieczenia poszło bez porady, ponieważ nie było ich stać na wypłatę z własnej kieszeni. Osoby nieubezpieczone miały nawet 24% opóźnionego leczenia. Połowa populacji nie miałaby miejsca bez ubezpieczenia zdrowotnego, gdyby coś było nie tak z ich zdrowiem. Pomocny może być również ten artykuł o tym, ile kosztuje kolonoskopia bez ubezpieczenia.

To okładka!

Ubezpieczenie zdrowotne pomaga w szukaniu opieki, jeśli coś pójdzie nie tak. Jeśli jesteś objęty ubezpieczeniem, nie musisz martwić się o wydatki na leczenie profilaktyczne. Idź do lekarza na regularne kontrole i dbaj o swoje zdrowie, jeśli nadal można je wyleczyć, może pomóc we wczesnym wykryciu problemów. Wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego to fantastyczny sposób na zabezpieczenie zdrowia i finansów. Tak, dlatego ubezpieczenie często zapewnia spokój ducha. W każdym razie wiesz już, dlaczego powstało ubezpieczenie zdrowotne.