Jak czyścić śmierdzącą suszarkę? 5 prostych kroków!

Szukasz sposobu na wyczyszczenie śmierdzącej suszarki? Śmierdząca suszarka jest nie tylko irytująca, ale może również przenosić zapach na niektóre czystsze ubrania. Jakie jest źródło zapachu w suszarce? Nagromadzenie kłaczków w otworze wentylacyjnym może ograniczać przepływ powietrza i sprzyjać rozwojowi pleśni.

Jeśli należy usunąć akumulację, a problem należy rozwiązać, przeprowadzając pełne czyszczenie otworów wentylacyjnych. Oczekujesz, że przywita Cię świeży, przyjemny zapach po otwarciu drzwi suszarki. Jednak nie zawsze jest to zapach, który cię wita. Kiedy najmniej się tego spodziewasz, otwierasz drzwi suszarki i krzywisz się, gdy czujesz, że coś jest nie tak!

Jak czyścić śmierdzącą suszarkę? 5 prostych kroków!

Twoja suszarka nie powinna pachnieć jak zabrudzone skarpetki lub ubrania do ćwiczeń, które przez wiele dni leżały w wiadrze na pranie. Cóż, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość, czyli mamy lekarstwo na czyszczenie śmierdzącej suszarki!

Metody czyszczenia śmierdzących suszarek

Czyszczenie śmierdzącej suszarki jest łatwe i należy je wykonywać trzy razy w roku jako rutynowe czynności serwisowe suszarki. Nie tylko sprawi, że Twoje ubrania będą wyglądały świeżo i czysto, ale także wydłużą żywotność suszarki, usuwając kłaczki, które utrudniają cyrkulację powietrza i stanowią zagrożenie oparzeniami. W tym artykule dowiesz się, jak czyścić śmierdzącą suszarkę; poniżej wymieniliśmy wszystkie kroki, które pomagają w czyszczeniu śmierdzącej suszarki.

Krok 1. Odłącz suszarkę

Aby uniknąć porażenia prądem, odłącz urządzenie przed dezynfekcją. Jeśli używasz suszarki na propan, wyłącz dopływ gazu. Wyjmij suszarkę z gniazda, aby przewód był bardziej dostępny. Wyjmij elastyczny przewód przeciwpyłowy z tyłu suszarki. Wyciągnij duże kawałki kłaczków i sierści z kanału za pomocą odkurzacza wilgoci. Odkurz z tyłu portu suszarki. Odłącz zewnętrzną zaślepkę wentylacyjną i wyczyść wnętrze, podatne na gromadzenie się zanieczyszczeń.

Krok 2. Wyczyść pułapkę na kłaczki

Poluzuj pułapkę na kłaczki i użyj ręcznika, aby usunąć wszelkie zebrane kłaczki. Aby wydobyć drobne cząsteczki, wypróbuj cienki adapter dyszy odkurzacza. Opłucz pułapkę na niedźwiedzie pod bieżącą wodą i zeskrob ją miękką szczotką, aby usunąć wszelkie pozostałości przed pozostawieniem jej do wyschnięcia. Następnie oczyść kłaczki i brud zgromadzone w rurze suszarki za pomocą dyszy podciśnieniowej podczas wysychania łapacza kłaczków. Na koniec odkurz obszar nad suszarką, zwłaszcza pod otworem wentylacyjnym. Usuwanie kłaczków za pomocą odkurzacza jest bardziej wydajną i skuteczną metodą niż czyszczenie innymi rzeczami.

Krok 3. Usuń kłaczki z otworu wentylacyjnego suszarki

Odłącz otwór wentylacyjny suszarki i odsuń go od ściany. Aby usunąć kłaczki i inne przedmioty, odsącz wylot. Upewnij się, że otwory wentylacyjne i żaluzje na zewnątrz domu są również widoczne. Zmień układ suszarki i ponownie dołącz do wewnętrznego otworu wentylacyjnego. Podnieś panel filtracyjny i odkryj pułapkę na kłaczki. Zdejmij ekran i umieść go na zewnątrz. Za pomocą pędzla do usuwania kłaczków usuń grube kłaczki. Powąchaj ekran, aby sprawdzić, czy to jest przyczyną zapachu; jeśli brzydko pachnie, odłóż go do dalszego czyszczenia.

Wewnątrz odkrytej pułapki kłaczków umieść pędzel do pułapki kłaczków. Przesuń go do tyłu i do przodu przez pułapkę, aby usunąć wszelkie duże kłaczki. Aby usunąć drobny brud lub kłaczkowe granulki, usuń kłaczki za pomocą węża próżniowego. Możesz ponownie umieścić pułapkę na kłaczki, jeśli pachnie czysto.

Pomocne może być przeczytanie o tym, jak często czyścić otwór wentylacyjny suszarki i jak sprawdzić, czy otwór wentylacyjny suszarki jest zatkany.

Krok 4. Wyczyść zewnętrzną część suszarki

Teraz możesz wyczyścić zewnętrzną część suszarki za pomocą jednej porcji wybielacza i dziewięciu porcji wody w butelce ze spryskiwaczem. Rozpyl roztwór czyszczący do bębna suszarki (lub do środka), aż zostanie nasączony. Pozostaw tę mieszankę od 5 do 10 minut, aby wyeliminować zarazki i pleśń, które wytwarzają śmierdzący i nieprzyjemny zapach. Inną alternatywą jest użycie miękkiego ręcznika z mikrofibry do czyszczenia zewnętrznej części suszarki. Możesz również namoczyć ten ręcznik w białym occie. Za pomocą ściereczki wytrzyj bęben suszarki, mocząc go w białym occie i w razie potrzeby wybielacz.

Przed pozostawieniem otwartych drzwi suszarki, aby wnętrze mogło wyschnąć na powietrzu, lepiej wyczyścić gumową uszczelkę drzwi suszarki. Przed wysuszeniem użyj innego ręcznika i zanurz go w wodzie, aby był mokry i tym ręcznikiem ponownie wytrzyj suszarkę. Pomoże to pozbyć się zapachu octu i wybielacza oraz sprawi, że Twoja śmierdząca suszarka będzie świeża i czysta.

Krok 5. Wyczyść zewnętrzną część suszarki

Po wykonaniu wszystkich czynności, ostatnim krokiem jest wyczyszczenie suszarki na zewnątrz. W tym celu weź miękki ręcznik, zanurz go w czystej wodzie, a następnie potrzyj nim zewnętrzną powierzchnię suszarki, aby usunąć kłaczki i brud z zewnątrz. Możesz również przeczytać o zdejmowaniu górnej pokrywy pralki.

To okładka!

Cieszyliśmy się, że wszyscy nauczyliście się czyścić śmierdzącą suszarkę. Zawsze zdarza się, że suszarka czasami wydziela nieprzyjemny zapach z powodu regularnego użytkowania. Ten zapach przenika również do prania i sprawia, że ​​czyste ubrania śmierdzą. Powyżej wymieniliśmy wszystkie kroki, które pomagają w czyszczeniu śmierdzącej suszarki. Lepiej jest czyścić suszarkę trzy razy w roku w ten sposób, aby utrzymać ją w lepszych warunkach i bez zapachu. Dziękuję, przyjaciele, za przeczytanie tego artykułu na końcu; mamy nadzieję, że Ci pomogliśmy!