Jak przenosić lodówkę bez wózka? 5 przydatnych metod, które powinieneś wypróbować!

Jak przenieść lodówkę bez wózka? Lodówki mogą być masywne w zależności od stylu i wagi. Minilodówka, lodówka jednodrzwiowa, lodówka dwudrzwiowa, lodówka do zabudowy, lodówka trzydrzwiowa, a nawet czterodrzwiowa. Ale oczywiście robi się drożej wraz z liczbą funkcji, które ma.

Nieważne, przenoszenie lodówki może być wyzwaniem, ponieważ jest nieporęczna i delikatna, więc musisz być z nią ostrożny.

Jak przenosić lodówkę bez wózka? 5 przydatnych metod

Dlatego wy, ludzie, używalibyście wózka. Czasami jednak wózek jest poza twoim zasięgiem, więc będziesz musiał znaleźć inne sposoby na przeniesienie lodówki. Nie martw się tym, ponieważ w tym artykule znajdziesz metody przenoszenia lodówki bez użycia wózka.

Sposoby przenoszenia lodówki bez wózka

Jak przenieść lodówkę bez wózka? Albo przeprowadzasz się do nowego domu, albo przenosisz go w nowe konkretne miejsce. Są sposoby, jak zrobić to bez wysiłku. Niestety zdarza się, że wózek nie jest dostępny i musimy znaleźć inne sposoby rozwiązania naszych problemów.

Na szczęście nie musisz mieć wózka, aby móc przenosić lodówkę. Zanim to zrobisz, pamiętaj o odłączeniu lodówki, wyjęciu wszystkich przedmiotów w środku, wyczyszczeniu do wyschnięcia i zabezpieczeniu drzwi, aby była zamknięta. Chciałbyś, aby można było bezpiecznie go przenieść przed przeniesieniem.

Poza tym nie chcesz zadrapać swojej lodówki, po prostu przesuwając ją. To nie jest dobre i może zepsuć lodówkę. Poniżej znajduje się kilka metod lub sposobów, których możesz użyć do przeniesienia lodówki bez pomocy wózka lub czegokolwiek.

Metoda nr 1. Poproś o pomoc

Noszenie samej lodówki będzie trudne, więc poproś o pomoc innych ludzi, którzy pomogą Ci ją mieć. Będziesz potrzebować około trzech do czterech osób, w zależności od wagi. W ten sposób będziesz potrzebować koordynacji i dużo siły. Upewnij się, że mierzysz czas kroków i prędkości, aby płynnie wykonać ruch.

Od czasu do czasu możesz robić przerwy. Jest jednak uciążliwe, a noszenie go przez chwilę męczy. Po dotarciu na miejsce powoli ostrożnie odstaw lodówkę. Nie chciałbyś rozbić lodówki.

Metoda nr 2. Korzystanie z niektórych suwaków lub kół

Niektóre lodówki miały kółka razem z nimi, kiedy je kupowałeś. Jeśli Twoja lodówka go nie ma, możesz ją kupić, aby ułatwić przenoszenie. Istnieje również przedmiot stworzony do takich sytuacji i nazywa się to wielofunkcyjną ruchomą i regulowaną podstawą nośną.

Jest to czteroosiowy rozstaw, w którym możesz dostosować jego rozmiar do swojej lodówki. Ten produkt jest łatwy w użyciu. Wszystko, co musisz zrobić, to podnieść lodówkę na podstawę i gotowe. Możesz kupić ten produkt online lub w lokalnych sklepach ze sprzętem w niskiej cenie.

Metoda #3. Niech chodzić

Załóżmy, że nie masz dostępnej pomocy. Możesz to zrobić sam, choć będzie to wymagało dużej ostrożności. Oczyść ścieżkę do miejsca, w którym go przeniesiesz. Stań za lodówką i delikatnie kołysz ją na boki. To jak chodzenie z dzieckiem. Zajmie to trochę czasu, ale będziesz mógł go przenieść.

Metoda #4. Korzystanie z podnośników

Załóżmy, że nie masz wielu ludzi do pomocy, podnosisz lodówkę. Możesz użyć ruchomych pasków, aby podnieść lodówkę i móc ją przenosić. Ta metoda jest odpowiednia do podnoszenia przez dwie osoby. Zapewnia lepsze podparcie lodówce podczas podnoszenia.

Metoda #5. Korzystanie z rampy

Przenosząc lodówkę, należy zawsze przestrzegać środków ostrożności, aby uniknąć uszkodzeń. Ale ta metoda wiąże się z dużym ryzykiem, więc będziesz potrzebować pomocy ludzi. Po pierwsze, potrzebujesz czegoś solidnego i bezpiecznego, aby użyć go jako rampy dla lodówki. Następnie niech ktoś zaczeka po drugiej stronie rampy, aby złapać lodówkę, i inną osobę, która pomoże utrzymać lodówkę podczas zjeżdżania po rampie.

Aby to zrobić, umieść lodówkę na rampie. Upewnij się, że rampa jest nachylona przynajmniej pod kątem, który pomoże lodówce się poruszać. Powoli mocno naciskaj i podpieraj lodówkę podczas przesuwania, aby nie spadła i nie pękła. Po dotarciu na drugą stronę podnieś go pionowo i umieść na miejscu. Teraz możesz już iść.

To prawie wszystko. Istnieje wiele sposobów przenoszenia lodówki, ale zawsze należy zachować ostrożność podczas obsługi nieporęcznego urządzenia, zwłaszcza gdy robisz to sam. Niezależnie od tego, aby uzyskać więcej tematów związanych z lodówką, możesz chcieć dowiedzieć się, jak przetestować kompresor do lodówki, co może się przydać.

Wniosek

Pomimo wszystkich innych opcji przenoszenia lodówki bez wózka, użycie wózka nadal jest najlepszą opcją do jej przenoszenia.

Przygotuj materiały i zadzwoń do tych, których będziesz potrzebować, aby pomogli w przeniesieniu rzeczy. Wybierz najlepszą opcję, jaką masz. Pomoże to zapobiec uszkodzeniu lodówki i zapewni wygodę. Cokolwiek robisz, nigdy nie kładź lodówki na boku lub plecach. Spowoduje to komplikacje dla twojej lodówki.

Po dotarciu do miejsca przeznaczenia Twojej lodówki. Siedź prosto przez około dwie do czterech godzin. Pozwól, aby olej w sprężarce wrócił na swoje miejsce. Następnie możesz podłączyć przewód zasilający i zwrócić całą żywność do środka. Zawsze zapewniaj bezpieczne poruszanie się.