Jak czyścić poduszki Sunbrella za pomocą pleśni: 6 niesamowitych kroków

Oczyścić punktowo poduszkę mydłem i roztworem wybielacza. Ta metoda to najlepszy sposób na czyszczenie poduszek Sunbrella za pomocą pleśni.

Meble ogrodowe to doskonały dodatek do Twojego podwórka lub patio. Może sprawić, że obszar będzie wyglądał bardziej stylowo i wygodnie; idealne miejsce na zabawę Twoich gości!

Jak czyścić poduszki Sunbrella za pomocą pleśni: 6 niesamowitych kroków

Niestety meble ogrodowe łatwo ulegają uszkodzeniu, ponieważ są narażone na różne warunki pogodowe. Właściciele domów muszą kupić solidny materiał i odpowiednio konserwować te elementy.

Poduszki są zwykle pierwszymi, które odczuwają uszkodzenia spowodowane plamami i pleśnią. Są grube i trudne do wyschnięcia, gdy są mokre, i stanowią doskonałą pożywkę dla grzybów.

W tym artykule dowiesz się, jak dbać o poduszki Sunbrella. Teraz Twój zestaw ogrodowy pozostanie piękny!

Co to jest tkanina Sunbrella?

Meble ogrodowe muszą być wystarczająco mocne, aby wytrzymać różne warunki pogodowe, dlatego zwykle są wykonane z mocnego materiału.

Dlatego Sunbrella jest popularnym wyborem dla właścicieli domów! To wytrzymała tkanina akrylowa, która zniesie różne warunki pogodowe.

Jest również długotrwały. Będziesz mieć żywe krzesła i poduszki, które nie znikną szybko.

Ludzie zwykle używają Sunbrelli do cieni, parasoli, poduszek i tapicerki. To doskonała inwestycja w Twoje meble ogrodowe!

Korzyści z używania tkaniny Sunbrella na poduszkach

Sunbrella to najnowsza innowacja, ale właściciele domów szaleją na punkcie tej wytrzymałej tkaniny! Oto dlaczego kilka osób chce tego materiału do swoich mebli ogrodowych.

1. Nie blaknie

Tkanina Sunbrella jest barwiona w masie, dzięki czemu każdy sznurek jest nasycony barwnikiem. Dzięki tej metodzie jej kolor nie wyblaknie, niezależnie od tego, czy zostanie wystawiony na intensywne słońce czy deszcz.

2. Jest łatwy do czyszczenia

Ten materiał nie jest porowaty, więc płyny zazwyczaj spływają lub są perłowe na wierzchu. Wystarczy szybkie wytarcie, aby wszystko wyczyścić.

3. Jest trwały

Jeśli odpowiednio zadbasz o swój materiał Sunbrella, może on wytrzymać nawet 10 lat.

Proces krok po kroku usuwania pleśni z poduszek Sunbrella

Tkanina Sunbrella jest zwykle odporna na wodę i pleśń, ale czasami czas i powtarzające się uszkodzenia mogą powodować plamy, a później rozwój pleśni. Wylanie czegoś tłustego na poduszkę może również spowodować plamy.

Na szczęście czyszczenie poduszki sunbrella jest podobne do innych tkanin. Oto przewodnik, jak usunąć pleśń z poduszek zewnętrznych.

Teraz nadszedł czas, aby wyczyścić poduszki Sunbrella!

Krok 1. Usuń plamę

Możesz zrobić roztwór mydła i wody w butelce ze spryskiwaczem. Nałóż to na plamę i pozostaw na 15 minut.

Możesz również zastosować skrobię kukurydzianą, aby wchłonąć nadmiar olejków.

Krok 2. Szoruj plamę

Użyj miękkiego pędzla lub gąbki i delikatnie szoruj plamę, aż zniknie. W razie potrzeby ponownie nałóż roztwór w przypadku uporczywych śladów.

Krok 3. Stwórz rozwiązanie wybielacza dla pleśni

Umieść roztwór wybielacza, wody i mydła w butelce ze spryskiwaczem. Nałożyć na plastry z pleśnią i pozostawić na tkaninie na 15 minut.

Krok 4. Szoruj obszar pleśni

Możesz również użyć miękkiego pędzla lub gąbki do usuwania pleśni. Wyczyść całą poduszkę, aby usunąć wszystkie zarodniki.

Krok 5. Opłucz poduszki

Uruchom tkaninę pod bieżącą wodą, aby usunąć cały wybielacz.

Krok 6. Pozostaw poduszki do wyschnięcia

Możesz użyć gąbki do wchłonięcia nadmiaru wody. Następnie pozostaw Sunbrella do wyschnięcia w bezpośrednim świetle słonecznym.

Teraz Twoja poduszka wróciła do normy i jest wolna od pleśni!

Jak usunąć inne zabrudzenia z poduszek

Oprócz plam i pleśni, inne rzeczy mogą zabrudzić poduszki Sunbrella. Usuwanie brudu i brudu jest szybkie; zajmie Ci to tylko kilka minut!

Musisz przygotować mieszankę mydła i wody, podobną do tej, której używasz do plam. Włóż do miski i pozwól tkaninie zanurzyć się w płynie przez 15 minut.

Zabrudzone miejsca wyszoruj, a następnie spłucz przykrycie wodą. Pozostaw materiał do wyschnięcia na powietrzu w bezpośrednim świetle słonecznym.

Te proste wskazówki dotyczące czyszczenia utrzymają Twoje poduszki w doskonałym stanie!

Jak chronić swoją tkaninę

Teraz, po wyczyszczeniu materiału, musisz zapobiec tworzeniu się pleśni i innych zabrudzeń. Jak powinieneś to zrobić?

Po prostu zrób to, co byś zrobił z innymi materiałami na poduszki na zewnątrz. Oto przewodnik, jak zapobiegać pleśni na poduszkach zewnętrznych.

Natychmiast usuwaj wycieki

Sunbrella jest wodoodporna, ale zbyt długie pozostawanie plamy na materiale będzie miało negatywne skutki; tkanina wchłonie plamę i będzie siedliskiem pleśni.

Delikatnie przetrzyj ciecz rozlaną

Sunbrella nie jest porowata, więc płyn będzie osiadał na wierzchu tkaniny. Przetrzyj ściereczką, aby wchłonąć nadmiar wody.

Nie wolno pocierać powierzchni, ponieważ wepchnie to płyn głębiej w tkaninę. Nie zapomnij zastosować mąki kukurydzianej, jeśli jest to tłusta plama!

Czyszczenie konserwacyjne

Regularne czyszczenie to sekret utrzymania mebli i tkanin w dobrym stanie. Usuń luźny brud, który widzisz na swoich poduszkach i regularnie czyść.

Wniosek

Sunbrella to jedna z najlepszych tkanin, których możesz użyć do swoich poduszek zewnętrznych. Jest trwały, stylowy i łatwy do czyszczenia.

Czasami pleśń może rosnąć na twoich poduszkach, gdy jest stale narażona na wilgoć. Musisz wykonać odpowiednie kroki, aby oczyścić pleśń i zapobiec jej odrastaniu.

Sprawisz, że Twoje podwórko będzie piękne, gdy będziesz wiedział, jak czyścić poduszki sunbrella pleśnią. Ten kłopotliwy grzyb nie będzie pasował do twoich umiejętności czyszczenia!