3 kroki, jak zrobić zasłony łodzi

Cześć chłopaki, jestem tutaj, aby porozmawiać na bardzo interesujący temat, a mianowicie Jak zrobić zasłony łodzi. Czy kiedykolwiek podróżowałeś łodzią? Jeśli tak, na pewno zauważyłeś, że wewnątrz łodzi znajduje się zasłona.

Czy kiedykolwiek wyobrażałeś sobie proces planowania, projektowania, szycia i montażu zasłon? Właśnie na to będziemy zwracać uwagę w trakcie tego tematu. Jeśli jesteś gotowy do nauki, chętnie udzielę Ci tych informacji. Więc zacznijmy!

3 kroki

Przewodnik krok po kroku, jak zrobić zasłony do łodzi

Aby wykonać zasłony łodzi do użytku, wykonaj poniższe czynności, jak zrobić zasłony łodzi.

Krok 1: Instalacja zacisku montażowego

Pierwszą rzeczą do zrobienia przy wykonywaniu zasłony do łodzi jest zainstalowanie klipsa montażowego. Jeśli zastanawiasz się, czym są zamontowane klipsy, to po prostu klips, który utrzyma drążek montażowy do zasłony.

Aby zainstalować ten klips, sugeruję umieszczenie linijki metra na długości okna łodzi i narysowanie prostej poziomej linii nad oknem. Po narysowaniu linii odmierz jeden cal od obu końców zasłony. Ten 1 cal powinien być zaznaczony po długości zasłony.

Następnie umieść klips montażowy w miejscu, które właśnie wykonałeś, wywierć otwór na śrubę, która utrzyma klips na miejscu. Musisz upewnić się, że dziura nie jest zbyt głęboko w ścianie łodzi.

Po wywierceniu otworu użyj śruby i przymocuj klips do ściany łodzi.

Najpierw należy zamontować klips montażowy na obu końcach okna, a następnie dwa inne klipsy między oknem, aby uzyskać łącznie cztery klipsy montażowe na okno.

Mimo to na tym samym kroku narysuj linię pod kurtyną równoległą do tej, którą narysowałeś, a następnie zainstaluj klipsy montażowe w czterech pozycjach, tak jak w przypadku drugiej linii powyżej.

Zmierz odległość między środkiem jednego z klipów w górę a odpowiednim klipem w dół, aby uzyskać pomiar szerokości ścieżki. Zaznacz jeden cal od dwóch zacisków montażowych na końcu, a następnie zmierz ich odległość od siebie, aby uzyskać długość toru.

Krok 2: Wzorowanie tkanin

Zasłony do łodzi zwykle mają współczynnik wypełnienia wynoszący 1,25%. Aby uzyskać całkowitą szerokość materiału potrzebnego na zasłonę, musisz wykonać małe obliczenia (długość ścieżki + 2) x 1,25 /2.

Jeśli chodzi o długość tkanin, musisz wykonać następujące obliczenia: wysokość okna + 2 cale + 3 cale na rąbek.

Następnie wybierz dowolny materiał, a następnie, mając szerokość i długość zmierzoną powyżej, zmierz i wytnij dokładną ilość materiałów zgodnie z wymaganiami.

Krok 3: Szycie tkanin

Na tym etapie przystępujemy do szycia. Najpierw będziesz potrzebować taśmy zatrzaskowej na górze i obu zasłonach. Wytnij taśmę zatrzaskową na taką samą długość, jak długość materiału na zasłonę.

Następnie, na tym etapie, podwijamy zasłonę. Odmierz 3 cale z obu stron materiału i złóż, aby utworzyć rąbek o długości 1,5 cala z każdej strony.

Umieść taśmę zatrzaskową na górze i obszyciu guzików i przyszyj na maszynie do szycia.

Odmierz ½ cala od pozostałych dwóch boków i zrób rąbek ¼ cala po obu stronach.

Na koniec, na tym etapie, zainstaluj zatrzaskowy uchwyt na każdym z zatrzasków. To, co powinieneś otrzymać, powinno wyglądać jak na poniższym obrazku. Zrób dwa z nich dla każdego okna łodzi.

Tak, tak wygląda zasłona do łodzi i uważam, że powinieneś być w stanie ją teraz zrobić.

Jak zainstalować zasłony łodzi

Poprowadziłem Cię do robienia zasłon na łodzie, ale powinieneś także wiedzieć, jak je zainstalować na łodzi. W poniższych krokach przeprowadzę Cię przez proces montażu tego typu zasłony.

Krok 1: Potrzebujesz szyny do montażu powierzchniowego. Wytnij ten tor piłą ręczną, aby spełnić Twoje potrzeby. To znaczy, aby móc pokryć całą długość okna.

Krok #2: Zainstaluj obie zasłony na szynie montażowej, przesuwając każdą z dwóch zasłon na każdy koniec szyny montażowej. Zamontuj również pętlę zatrzymującą na każdym końcu toru.

Krok 3: Na koniec, aby zakończyć instalację, przenieś zasłonę i szynę montażową i zainstaluj je na klipsie montażowym. Wyjaśniłem, jak zainstalować klips montażowy, wcześniej, kiedy wyjaśniałem, jak zrobić zasłony łodzi.

Wniosek

Uważam, że powinieneś już być w stanie zrobić zasłonę łodzi. Chętnie wypróbujesz to sam i podzielisz się z nami własnymi doświadczeniami. Być może mógłbym dowiedzieć się od ciebie więcej o tym, jak robić zasłony do łodzi. Proszę kontaktować się ze mną za pośrednictwem pola komentarzy w sprawie sugestii i pytań, i zapewniam, że odpowiem na wszystkie z nich.