Jak czyścić podgrzewacz wody? 8 prostych kroków!

Jak czyścić podgrzewacz wody? Postępuj zgodnie ze sposobami przygotowania urządzenia, otwórz kran w domu, podłącz wąż do zaworu spustowego zbiornika i otwórz zawór spustowy.

W przeciwieństwie do tego, zbiornik pozostaje pusty, ponownie włącza dopływ zimnej wody, zamyka zawór i przywraca podgrzewacz wody do normalnego stanu. Podgrzewacz wody wytrzyma dziesięć lat przy odpowiednim czyszczeniu i konserwacji.

Kluczem do tego jest nauka prawidłowego czyszczenia urządzenia. W tym artykule zapoznasz się z procesem czyszczenia podgrzewacza wody, niezależnie od jego rodzaju.

Kroki czyszczenia podgrzewacza wody

Dowiedz się, jak wyczyścić podgrzewacz wody, wykonując poniższe czynności.

Krok 1. Przygotowanie podgrzewacza wody podczas spłukiwania

Wyłączyć termostat podgrzewacza wody. Przełącz go w tryb „pilot”, aby uniknąć kłopotów z ponownym włączeniem lampki kontrolnej. Wykonaj ten prosty krok, aby nie wyłączać gazu. W elektrycznym podgrzewaczu wody odciąć zasilanie urządzenia odpowiednim wyłącznikiem. Następnie wyłącz dopływ zimnej wody zaworem znajdującym się na górze grzejnika.

Krok 2. Otwieranie kranu ciepłej wody w domu

Opróżnij zbiornik podgrzewacza wody, otwierając kran gorącej wody. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby uniknąć tworzenia się próżni i umożliwić przepływ wody w zbiorniku; wydaje się to dziwnym wpływem fizyki, podobnie jak woda, która pozostaje w słomie, gdy trzymasz palec powyżej. Myślę, że warto przeczytać o tym, jak czyścić podgrzewacz ciepłej wody.

Krok 3. Podłączanie węża do zaworu spustowego zbiornika

Poszukaj zaworu spustowego tuż pod spodem zbiornika. Chcesz, aby wąż był kontynuowany na zewnątrz lub w ogromnym pojemniku, z dala od fundamentów domu. Wiadro nigdy nie jest na tyle gigantyczne, że grozi Ci powódź w piwnicy. Odpływ w piwnicy umożliwia umieszczenie końcówki węża obok, jednocześnie kierując tam wodę. Dowiedz się, jak opróżnić podgrzewacz ciepłej wody.

Krok 4. Otwarcie zaworu spustowego w celu opróżnienia zbiornika

Należy zwrócić uwagę, że kawałki są wydalane w zależności od osadu nagromadzonego w zbiorniku. Regularnie czyść zbiornik, a zmierzysz swoją konsystencję na podstawie liczby wypływających osadów. A jeśli woda nie wypływa ze zbiornika po otwarciu zaworu spustowego, jest to oznaką nagromadzenia osadu. Zatkał już zbiornik i zawór spustowy. Napraw to, używając mokrego i suchego odkurzacza sklepowego, który usuwa blokadę, to załatwia sprawę, ale tak nie jest; poprosić o fachową uwagę.

Krok 5. Ponowna aktywacja dopływu zimnej wody

Przed odłączeniem węża od zaworu spustowego należy ponownie włączyć dopływ zimnej wody. Woda usuwa dodatkowy osad, który pozostaje w zbiorniku. Pozwól, aby zawór spustowy działał przez kilka minut; widzisz, że woda jest czysta, gdy wypływa z węża. Ponownie włącz dopływ zimnej wody.

Krok 6. Zamykanie zaworu spustowego

Zamknij zawór spustowy po odłączeniu węża ogrodowego i ponownym włączeniu dopływu zimnej wody.

Krok 7. Zamykam krany na około minutę

W przypadku ponownego napełnienia zbiornika podgrzewacza wody z kranu często wypływa odbarwiona woda. Po kilku minutach powiadomienie już się wyjaśnia. Jeśli tak się stanie, bezpiecznie zamknij krany.

Krok 8. Przywracanie podgrzewacza wody do normalnego stanu

Ustaw termostat w normalnym stanie, ponieważ ponownie zapalasz lampkę kontrolną po wybraniu opcji jej wyłączenia. Włącz ponownie prąd, jeśli korzystasz z elektrycznego podgrzewacza wody.

Wyczyść podgrzewacz wody za pomocą octu

Jeśli podgrzewacz wody jest z osadem, lepiej użyć octu, który go przecina. Proces wymaga kilku następujących kroków.

Krok 1. Wyjmowanie pręta anodowego

Zapoznaj się z instrukcją obsługi zbiornika dla procesu. Odkręć zagłębioną śrubę kluczem.

Krok 2. Używanie lejka do umieszczania octu w zbiorniku

Dziura jest tym, co widzisz w miejscu po wyjęciu pręta anodowego. Umieść lejek obok i wlej nie więcej niż 4 galony octu do lejka i zbiornika.

Krok 3. Wymiana pręta anodowego podczas uruchamiania dopływu zimnej wody

Ponownie zamontuj pręt anodowy i przełącz dopływ zimnej wody. Spowoduje to ponowne napełnienie zbiornika i pozostawienie go z tą wodą z octem na dwadzieścia cztery godziny. Kwasowość octu powoduje zjadanie osadu. Dowiedz się, jak wymienić pręt anodowy w podgrzewaczu wody.

Krok 4. Zakończenie opróżniania, w tym płukania

Proces opróżniania i płukania musi zakończyć się zgodnie z opisem. Usuń osad i ocet ze zbiornika.

To okładka!

Wiesz już, jak wyczyścić podgrzewacz wody. Musisz dokładnie postępować zgodnie z instrukcjami. A jeśli chcesz usunąć więcej osadów, ocet jest skutecznym narzędziem do użycia. Zakończ opróżnianie, w tym spłukiwanie, a podgrzewacz wody jest gotowy do użycia. Zdziwisz się, że podgrzewacz wody wytrzymuje lata!