Jak czyścić czarną płytę kuchenną? 5 kroków do uzyskania nowej i błyszczącej płyty kuchennej!

Jak czyścić czarną płytę kuchenną? Piece do czyszczenia są jednak łatwe do czyszczenia; niektóre piece są po prostu zbudowane inaczej niż inne. Odkrycia i innowacje doprowadziły do ​​tego, że wiele urządzeń i urządzeń jest obecnie masowo produkowanych i sprzedawanych na rynku. A jedno z tych urządzeń to piece.

Jeśli chodzi o piece, istnieje wiele różnych marek, kolorów i wszystkiego, z czego możesz wybierać.

Jak czyścić czarną płytę kuchenną? 5 kroków do uzyskania nowej i błyszczącej płyty kuchennej!

Teraz większość ludzi chce tego estetycznego typu kuchni, więc powinni kupić czarną płytę kuchenną. Chociaż czasami w kuchni może być bałagan, musisz nauczyć się czyścić czarną płytę kuchenną. Niezależnie od tego, jaką czyścisz płytę kuchenną, nie ma to znaczenia; jedyną różnicą jest kolor.

Poza tym nie ma wielu istotnych różnic, które powinniśmy dalej omawiać. Niezależnie od tego przejdźmy dalej i porozmawiajmy na ten temat podczas dalszej lektury artykułu. Więc pozostań na miejscu i kontynuuj czytanie. Tutaj możesz również wkrótce nauczyć się kilku terminów.

Czyszczenie czarnej płyty kuchennej; Kroki, aby uzyskać nowy i lśniący blat kuchenny

Jak czyścić czarną płytę kuchenną? Dla tych, którzy mają pomysł, czyszczenie blatów kuchennych może wydawać się łatwe. Ale dla innych, którzy są w tym nowi, ale w końcu się do tego przyzwyczaisz. Niemniej jednak oto instrukcja, która może Ci się przydać w każdej chwili:

Krok 1. Usuń ruszty pieca

Cóż, podczas czyszczenia płyty kuchennej może być konieczne dokładne czyszczenie, ponieważ żywność, która mogła rozlać się podczas poprzednich gotowania, trafiła do trudno dostępnych miejsc. Tak więc pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, to usunąć kratki samego urządzenia, aby lepiej zrozumieć, co kryje się pod rogami.

Proszę umieścić je w miejscu, w którym jakakolwiek substancja nie może ich zabrudzić. Równie dobrze można go wyczyścić, aby uniknąć przykrego zapachu, aby nie uszkodziły urządzenia ani samego rusztu. Gdy to zrobisz, przejdźmy do drugiego kroku, aby kontynuować proces.

Krok 2. Wyczyść kratki

Teraz, gdy kratki zostały usunięte z płyty kuchennej i mogłeś ją zabrudzić, możesz teraz zanurzyć ją w ciepłej wodzie, ponieważ ciepło usuwa wszystko, co przywiera lub trzyma się miejsca. Pozostaw na kilka minut, a następnie zmyj mydłem do naczyń na całej powierzchni.

Szorowanie nie jest zalecane dla tej części.

Następnie spłucz i pozostaw na powierzchni, na której można ją szybko wysuszyć. Nie zaleca się nakładania mokrych części bezpośrednio na charakter pieca, ponieważ farba może być wrażliwa na chemikalia nałożone na ruszty. Zamiast tego poklep je ściereczką, gdy są prawie suche; to ułatwi pracę.

Krok 3. Posyp i użyj sody oczyszczonej na całej płycie kuchennej

Z niektórymi płynami lub materiałami używanymi w gospodarstwie domowym możesz z łatwością usunąć wszelkie zabrudzenia bez obaw i wiele innych. Na dzień dzisiejszy użyjemy sody oczyszczonej jako środka do wykonania zadania za Ciebie. Możesz użyć go na sucho lub wymieszać w wodzie, aby uzyskać pastę. Każda z nich zadziała, chociaż może to zająć trochę czasu.

Posyp go obficie po wszystkich obszarach, upewniając się, że pokrył każdy zakamarek, tak aby głębokość urządzenia po zakończeniu była bardzo czysta. Jeśli to nie zadziała, spróbuj zrobić to jeszcze raz. Może to zająć trochę czasu, ale możesz to zrobić.

Gdy obszar będzie gotowy do pracy, przygotuj ze sobą peeling lub szmatkę. W następnym kroku musimy usunąć cały bałagan na kuchence. Ponadto szorowanie nie uszkadza powierzchni, dzięki czemu jest doskonałym narzędziem do czyszczenia brudnych powierzchni, takich jak czarna płyta kuchenna. Nie musisz walczyć z palnikami do szorowania.

Teraz wszystko, co musimy zrobić, to wyszorować. Aby zapobiec zarysowaniom na kuchence, zanurz ją powoli w ciepłej wodzie i przeczyść powierzchnię w kierunku od góry do dołu, aby zabrudzenia schodziły tylko w jeden sposób. Następnie pamiętaj, aby zakończyć, czyszcząc go jeszcze raz ciepłą wodą. W ten sposób cały brud i pozostałości całkowicie znikną.

Z drugiej strony soda oczyszczona jest niezwykle pomocna w naszym gospodarstwie domowym. Ale jeśli zdarzy ci się, że zabraknie ci go podczas czyszczenia szklanego kuchenki, będzie to kłopot, ale nie musisz się martwić, ponieważ nadal będziesz w stanie wyczyścić szklany piec nawet bez sody oczyszczonej. Oto jak wyczyścić szklaną kuchenkę za pomocą sody oczyszczonej i nadtlenku.

Krok 4. Ostatni krok!

Na koniec przygotuj trochę octu i spryskaj nim płytę kuchenną. Odczekaj co najmniej dwie do trzech minut, aby zadziałało skutecznie. Po zakończeniu wytrzyj go miękką gąbką lub ręcznikiem, ponieważ jego zapach może być dla Ciebie niezbędny. Samo usunięcie się może zająć kilka dni. I tak czyści się czarną płytę kuchenną.

To okładka!

Teraz masz już pomysł, jak wyczyścić czarną płytę kuchenną. Należy jednak pamiętać o tych krokach, ponieważ mogą się przydać, gdy płyta kuchenna wymaga czyszczenia. Nie wymaga to również pomocy profesjonalisty i można to zrobić za pomocą prostych narzędzi, które można znaleźć w domu. I na koniec, jeśli masz czas, możesz przeczytać więcej i dowiedzieć się, jak wyczyścić spaloną płytę kuchenną. To wszystko!