Jak czyścić parasol na zewnątrz za pomocą pleśni: 5 łatwych kroków

Być może zastanawiasz się, jak wyczyścić parasol zewnętrzny pleśnią po walce z ulewnym deszczem. Nie martw się jednak, ponieważ ten przewodnik może złagodzić zmarszczenie na czole.

Leczenie parasola zewnętrznego zaatakowanego przez pleśń

Pleśń potrzebuje wilgoci i wilgoci tylko do wzrostu w niektórych obszarach. Parasol zewnętrzny nie jest wyjątkiem.

Jak czyścić parasol na zewnątrz za pomocą pleśni: 5 łatwych kroków

Krok 1. Prawidłowo zamknij parasol

Oczywiście najpierw musisz złożyć parasol, ponieważ pozostawienie go otwartego może prowadzić do poważniejszych problemów z pleśnią. Przyda się to również w samym procesie czyszczenia.

Podczas usuwania pleśni ułatwi ci życie, jeśli parasol będzie prawidłowo zamknięty. Na pewno nie chcesz rozdzierać tkaniny podczas przygotowywania jej do czyszczenia.

Krok 2. Odczep tkaninę

Następnym krokiem jest ustalenie, gdzie parasol przyczepia się do swojej podstawy. W większości parasoli musisz odłączyć od czterech do dziesięciu bolców.

Upewnij się, że tkanina jest odpięta na całej długości parasola.

Inne punkty, w których materiał łączy się z podstawą, można znaleźć na niektórych parasolach. Dokonaj dokładnej kontroli parasola, aby upewnić się, że nic nie jest połączone.

To nie jest coś, co chcesz zgrać!

Krok 3. Strząśnij widoczny brud

Usuń nadmiar brudu i zanieczyszczeń z parasola ogrodowego przed włożeniem go do pralki. Nie chcesz, żeby to dostało się do twojej pralki i powodowało długotrwałe problemy.

Krok 4. Włóż do zimnego prania

Pranie parasola jest proste, gdy jest opuszczone i wolne od luźnych zabrudzeń. Po prostu włóż go do pralki z odrobiną detergentu i długim cyklem prania na zimno.

Wybielacz można stosować, jeśli masz biały parasol. Musi jednak być całkowicie biały — a nie białawy.

W przeciwnym razie wybielacz zniszczy kolor twojego parasola. Podczas wkładania parasola zewnętrznego do pralki uważaj, aby nie pobrudzić ubrania wybielaczem.

Krok 5. Pozwól mu całkowicie wyschnąć

Bardzo ważne jest, aby Twój zewnętrzny parasol wyschł na powietrzu. Nie wkładaj go do suszarki; skurczy się i nie będziesz już mógł go powiesić na zewnątrz.

Wyschnie w ciągu kilku godzin, jeśli położysz go na słońcu.

Jeśli masz parasol w ciemnym kolorze, słońce może wyblaknąć część koloru. Zamiast tego pozwól mu wyschnąć w cieniu na noc.

Jeśli takie rozwiązanie nie zadziałało, możesz również wypróbować alternatywną metodę.

W wiadrze o pojemności 5 galonów namocz parasol w occie i płynie do naczyń lub płynie do naczyń i wodzie. Pozwól, aby roztwór czyszczący rozłożył pleśń i trudne zabrudzenia na parasolu, mocząc go przez 20 do 30 minut.

Parasol należy następnie wysuszyć na powietrzu na słońcu. Jeśli pleśń na twoim parasolu nie ustąpi, możesz go wysuszyć i ponownie namoczyć.

Z drugiej strony niektóre parasole odmawiają oczyszczenia. Jeśli zostawisz parasol na zimę lub mieszkasz w regionie, w którym pogoda jest nieprzewidywalna, stanie się brudny i spleśniały.

Większość zabrudzeń można usunąć, jednak pleśń to inna sprawa. Możliwe, że wysiłek, który wkładasz w jego czyszczenie, nie jest tego wart.

W rezultacie możesz rozważyć zainwestowanie w nowy parasol zewnętrzny. Są jednak drogie. Zanim stracisz nadzieję, spróbuj kilka razy go wyczyścić.

Konserwacja parasola zewnętrznego

Jeśli chcesz mieć ten sam problem w najbliższej przyszłości, musisz stawić mu czoła, stosując pewne środki zapobiegawcze.

Podczas silnych podmuchów lub gdy parasol nie jest używany, nie zostawiaj go otwartego. Zamknij parasol i zaciśnij pasek na środku, mocno dociskając ramiona do masztu parasola.

Gdy parasol nie jest używany, zaleca się przechowywanie go w pokrowcu, aby tkanina i rama wyglądały jak najdłużej. Zanieczyszczenia, kurz, mgła solna, pyłki, ptaki, wiatr i nadmierne nasłonecznienie powodują zużycie tkaniny.

To znacznie wydłuży żywotność tkaniny parasola, jednocześnie zmniejszając zużycie ramy. W ten sposób oszczędzasz przed wydawaniem fortuny!

Szczególnie na obszarach przybrzeżnych dobrym pomysłem jest regularne mycie parasola świeżą wodą z węża. Pomoże to w usuwaniu pozostałości soli, brudu oraz czyszczeniu ramy parasola i tkaniny.

W razie potrzeby umyj cały parasol ciepłą wodą z mydłem, aby usunąć nagromadzony brud lub brud. Zapewni to, że nie pozostały żadne pozostałości brudu.

Pomocna może być również wiedza z czym masz do czynienia. Ten artykuł o tym, jak szybko rośnie pleśń, może odpowiedzieć na niektóre z twoich pytań.

Jeśli ty lub ktokolwiek w twoim gospodarstwie domowym ma obniżoną odporność i masz obszar zaatakowany przez pleśń, spróbuj wiedzieć, jaka jest najbardziej niebezpieczna pleśń, abyś mógł wiedzieć.

Wniosek

Niezależnie od tego, czy jest to pora deszczowa, czy nie, lepiej zapamiętać te wskazówki, jak czyścić parasol zewnętrzny pleśnią. Kiedy w twój rzekomo słoneczny dzień leje deszcz i pozostawia ślady pleśni, nie będziesz tak uciskany jak inni.