Jaka jest mierzona pojemność podgrzewacza wody? 2 niesamowite opcje!

Czy wiesz, jaka jest mierzona pojemność podgrzewacza wody? Cóż, jeśli jeszcze nie, to wylądowałeś we właściwym miejscu; ponieważ jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. Istnieją dwie metody obliczania wydajności podgrzewacza wody.

W Stanach Zjednoczonych podgrzewacze wody są mierzone w „galonach”. Jednak podgrzewacze wody w krajach korzystających z systemu imperialnego, takich jak Wielka Brytania, są mierzone w „litrach”.

Obie metody są precyzyjne. Możesz nawet zmienić sprzęt na preferowany sprzęt pomiarowy. Kalkulatory konwersji można dziś znaleźć w całym Internecie. Nie ma powodu, by szkodzić mózgowi, jeśli nie potrafisz wykonać prostej matematyki. Musisz także zdawać sobie sprawę z wydajności swojego podgrzewacza wody, ponieważ pomoże ci to w maksymalnym wykorzystaniu go. Więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Jaka jest mierzona pojemność podgrzewacza wody?

Za każdym razem, gdy zamierzasz zmierzyć wydajność swojego podgrzewacza wody, musisz najpierw dowiedzieć się, jak jest szacowana. Oczywiście stworzenie jednolitej oceny całej wydajności, jaką może obsłużyć podgrzewacz wody, jest oczywiste. Ale tak czy inaczej, te formy pomiarów są poprawne. Oto pytanie; jaka jest mierzona wydajność podgrzewacza wody? Jak omówiliśmy wcześniej, istnieją dwie metody określania wydajności podgrzewacza wody. Po części jest to zdeterminowane przez system miar używany w waszym kraju.

W USA podgrzewacze wody są mierzone w „galonach”. Dzieje się tak, ponieważ kraj używa systemu metrycznego. Jednak podgrzewacze wody w krajach, które używają systemu imperialnego lub brytyjskiego imperialnego, są obliczane w litrach. Możesz nawet mieć swobodę przeliczania jednostek na preferowaną metodę pomiaru. W Internecie jest obecnie wiele kalkulatorów konwersji, których można użyć do konwersji. Nie musisz już niszczyć mózgu, jeśli nie jesteś dobry w arytmetyce.

Jak określić wydajność podgrzewacza wody?

To prosta metoda. Jednak wiele osób przeocza lub zapomina o tym etapie. Musisz być w stanie ocenić wydajność podgrzewacza wody na długo przed jego zakupem, jeśli jest to rozsądne i praktyczne. I nie musisz się martwić. Etykiety przymocowane do instalacji ciepłej wody mogą być stale sprawdzane. Gdzieś tam znajdziesz potrzebne numery w procedurze. Sprawdź w podręczniku podgrzewacza wody pozostałą część specyfikacji. Producenci mogli rozpocząć wszystko, od zapotrzebowania na energię po konserwację. Dowiedz się więcej o doborze nowego podgrzewacza wody.

Jakiego rozmiaru podgrzewacza wody potrzebujesz?

Następnym elementem, który musisz skorygować, jest wielkość wody, w której kupisz. Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedniego systemu ciepłej wody dla swojego domu lub budynku, wydaje się, że istnieją wady. Nie będziesz mieć wystarczającej ilości ciepłej wody do prowadzenia firmy, jeśli wybierzesz zbyt mały system ciepłej wody. Z obu stron najbezpieczniejszą opcją jest ogromny podgrzewacz wody. Jeśli jednak przewyższa Twoje potrzeby, może zużywać nadmierną ilość energii, powodując nieoczekiwany wzrost kosztów energii elektrycznej. Czy wolisz trzymać się z dala od takich sytuacji? Następnie przed dokonaniem zakupu należy pomyśleć o następujących aspektach.

#1. Twoja przestrzeń

Oczywiście nie otrzymasz systemu ciepłej wody, który nie będzie pasował do Twojego domu. Odkrycie przedmiotu bez odpowiedniego przechowywania do montażu byłoby bolesnym widokiem. Kupujesz system o niskim poziomie ciepłej wody tylko wtedy, gdy Twój dom lub firma ma ograniczoną przestrzeń. Są zwykle tańsze niż wysokie podgrzewacze wody; jednak brakuje im długości. Na szczęście ich niewydolność może być zrekompensowana przez szerokość ciała. Można go łatwo umieścić pod szafami lub w miejscach o ograniczonej przestrzeni nad głową. Małe podgrzewacze wody mają zwykle rozmiar od 40 do 50 galonów. Możesz uzyskać system ciepłej wody o pojemności od 151 do 189 galonów, jeśli zmienisz go na litry.

#2. Twoja potrzeba

Możesz określić potrzebny podgrzewacz wody, obliczając dzienne zużycie wody. Czy to nie brzmi zniechęcająco? Wydaje się jednak, że istnieje podejście do określania lub szacowania ilości zużytej wody na podstawie liczby obsługiwanych osób. Możesz również spojrzeć na godziny szczytu, aby zobaczyć, ile wody jest zużywane. Na przykład możesz twierdzić, że ludzie wcześnie zużywają najwięcej wody. Biorąc pod uwagę, ile osób kąpie się jednocześnie w tym czasie, nie powinno to dziwić. Co więcej, Twoje pranie i pranie działają przez cały dzień. Od 7 do 10 rano w tym czasie zużywana jest maksymalna ilość wody. Możesz jednak skrócić lub wydłużyć ten czas w zależności od swoich preferencji.

To okładka!

Mamy nadzieję, że czytanie tego artykułu to dla Was po prostu frajda, a po jego przeczytaniu wszyscy zrozumiecie, jaka jest mierzona pojemność podgrzewacza wody? Powyżej omówiliśmy całą pojemność Twojego podgrzewacza wody i sposób jej znalezienia, a także rozmiar podgrzewacza wody, którego potrzebujesz zgodnie z Twoimi wymaganiami. Dziękuję, przyjaciele, że na koniec byliście z nami!

Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, ile energii zużywa podgrzewacz wody i ile oszczędza koc podgrzewacza wody.