Kiedy zmienić pieluchę z noworodka na rozmiar 1?

Gdy Twoje nowo narodzone dziecko rośnie i rozwija się, możesz się zastanawiać, kiedy zmienić pieluchy dla noworodków na pieluchy w rozmiarze 1. To poważna decyzja, którą wielu rodziców podejmuje, gdy ich dziecko osiąga 12-miesięczny kamień milowy.

W tym poście na blogu dowiemy się, kiedy zmienić pieluchę dla noworodków na rozmiar 1 i jakie mogą być z tego korzyści.

Kiedy zmienić pieluchę z noworodka na rozmiar 1?

Kiedy zmienić pieluchę noworodkową na rozmiar 1

Gdy Twoje dziecko osiągnie około dziesięciu funtów, nadszedł czas, aby zmienić pieluchy dla noworodków na pieluchy w rozmiarze 1. Pamiętaj, aby sprawdzić wskazówki dotyczące wagi pieluchy na opakowaniu, ponieważ różne marki mogą mieć różne zalecenia.

Będziesz także chciał zacząć używać pieluchy w rozmiarze 1, gdy talia Twojego dziecka mierzy około 14 cali. Ponownie, upewnij się, że sprawdziłeś markę pieluch, której używasz, pod kątem ich konkretnych pomiarów.

Ważne jest, abyś nie czekał zbyt długo z zamianą, w przeciwnym razie Twoje dziecko może poczuć się niekomfortowo i zacząć wyciekać z pieluchy. Pieluchy w rozmiarze 1 są przeznaczone dla niemowląt, które ważą od ośmiu do czternastu funtów. Jeśli Twoje dziecko nie mieści się w tym przedziale wagowym, będziesz musiała znaleźć pieluchę w większym rozmiarze lub przerzucić się na pieluchy materiałowe.

Pieluchy materiałowe są świetną opcją dla niemowląt, które ważą więcej niż czternaście funtów, ponieważ można ich używać, dopóki dziecko nie osiągnie około trzydziestu pięciu funtów.

Jeśli nie masz pewności, czy chcesz przejść na pieluchy materiałowe, zawsze możesz spróbować używać ich przez kilka tygodni i zobaczyć, jak to pójdzie. Większość ludzi uważa, że ​​uwielbiają wygodę pieluch jednorazowych, ale inni wolą korzyści dla środowiska wynikające z używania pieluch tekstylnych.

Bez względu na to, jaki rodzaj pieluchy wybierzesz, pamiętaj, aby często zmieniać pieluchę dla dziecka, aby było wygodne i zdrowe.

Noworodki zazwyczaj muszą być zmieniane co dwie godziny, podczas gdy małe dzieci mogą potrzebować zmiany tylko co cztery godziny. Śledź, jak często zmieniasz pieluchę dziecka, aby mieć pewność, że zawsze ma pod ręką świeżą, czystą.

Kiedy nadchodzi czas zmiany pieluch w rozmiarze 1 na pieluchy w rozmiarze 2, większość dzieci ma od dwunastu do osiemnastu funtów.

Ponownie, przed zmianą należy sprawdzić u marki używanej tkaniny lub jednorazowej pieluchy, aby uzyskać szczegółowe zalecenia dotyczące wagi.

Pieluchy w rozmiarze dwa zwykle pasują do niemowląt, które ważą od czternastu do dwudziestu ośmiu funtów. Będziesz także chciał zmierzyć talię malucha, gdy zdecydujesz, czy potrzebuje rozmiaru dwa zamiast jedynki; ten pomiar powinien wynosić około 19 cali.

Podobnie jak w przypadku mniejszych pieluch, pamiętaj, aby nie czekać zbyt długo przed ponowną zmianą rozmiaru. W przeciwnym razie Twoje maleństwo może przeciekać i mieć mniej niż wygodne dopasowanie. I, jak zawsze, pamiętaj, aby często zmieniać pieluchę dziecku, aby pozostało zdrowe i szczęśliwe.

Średnia waga dziecka, które może przejść z pieluch w rozmiarze 1 do 2, wynosi 16 funtów. Pieluchy w rozmiarze 2 są przeznaczone dla niemowląt, które ważą od czternastu do dwudziestu ośmiu funtów. Niektóre dzieci będą potrzebowały pieluch w rozmiarze 3, jeśli ważą ponad 28 funtów.

W zależności od marki wybranej pieluchy, pieluszkę można kontynuować, dopóki dziecko nie waży 35 funtów lub więcej. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące zmiany pieluch dla noworodków na rozmiar jeden, nie wahaj się zapytać swojego pediatrę. Będą w stanie pomóc Ci w podjęciu najlepszej decyzji dla Twojego dziecka.

Skąd wiesz, kiedy zmienić rozmiar pieluch?

Najlepszym sposobem sprawdzenia, czy pielucha jest prawidłowo dopasowana, jest sprawdzenie, czy nie przecieka. Przecieki mogą oznaczać, że między nogami dziecka a miejscem, w którym pieluszka styka się z jego ciałem, są szczeliny lub że pielucha nie przylega prawidłowo do talii dziecka.

Pierwszym miejscem, w którym należy szukać przecieku, jest okolica nóg, ponieważ wydaje się, że jest to jedna z tych części pieluch, które zawsze zawodzą.

Jeśli żadne przecieki nie pojawiają się nigdzie na twoim dziecku, spróbuj spojrzeć na wszystkie inne obszary, takie jak tył, przód i boki, zanim rozważysz zmianę rozmiaru, ponieważ chociaż pielucha o mniejszym rozmiarze może wydawać się bardziej odpowiednia w niektórych przypadkach, większe rozmiary lepiej podtrzymują rosnące dzieci.

Kiedy już ustalisz, że nie ma przecieków, a Twoje dziecko zaczyna rosnąć, prawdopodobnie nadszedł czas, aby zmienić rozmiar pieluchy.

Podsumowując, kiedy wiesz, jak zmieniać rozmiary pieluch? Rozmiar pieluch należy zmieniać, gdy maluch zaczyna rosnąć i jeśli zauważysz przecieki w różnych miejscach pieluchy. Zawsze sprawdzaj, czy nie ma przecieków przed podjęciem decyzji, ponieważ będzie to najlepszy sposób na stwierdzenie, czy pielucha jest prawidłowo dopasowana!

Czy zakładki na pieluchy powinny zachodzić na siebie?

Trwa debata na temat tego, czy zakładki na pieluchy powinny zachodzić na siebie, czy nie. Niektórzy rodzice i opiekunowie uważają, że zakładki powinny zachodzić na siebie, aby pielucha była pewniejsza dla dziecka, podczas gdy inni uważają, że nakładanie zakładek stwarza potencjalne ryzyko zadławienia, jeśli zostaną oddzielone od pieluchy. Ostatecznie to od rodzica lub opiekuna zależy, co jest najlepsze dla ich indywidualnego dziecka.

Jeśli zdecydujesz się na nakładanie zakładek na pieluchy, ważne jest, aby upewnić się, że są one bezpiecznie zapięte i nie poluzują się. Możesz to zrobić, sprawdzając je regularnie i upewniając się, że spod zachodzących na siebie zakładek nie wystaje nadmiar materiału. Jeśli tak, przytnij go przed ponownym zamocowaniem zaczepów.

Wiele firm produkujących pieluchy i pokrowce z tkaniny zaleca, aby ze względów bezpieczeństwa nie zachodziły zakładki na pieluchy, ale nie obowiązują żadne przepisy prawne dotyczące tego problemu. Jeśli masz wątpliwości, zapytaj swojego opiekuna, co woli, zanim włożysz dziecko do pieluch jednego z opiekunów.

Czy lepiej, aby pieluchy były za duże czy za małe?

Większe pieluchy są często uważane za bardziej chłonne, jednak mogą również powodować przeciekanie z powodu wadliwego dopasowania. Przymierzając pieluchy, sprawdź brzegi i upewnij się, że nie ma luźnych części.