Jak czyścić obrączkę w domu: najlepsze najbezpieczniejsze porady

Możesz dowiedzieć się, jak czyścić obrączkę w domu według różnych rodzajów obrączek. Jest to kompletny przewodnik, który uczy, jak prawidłowo czyścić obrączki ze złota, srebra, platyny, kamieni szlachetnych, diamentów i pereł.

Czy zauważasz też, że Twoja obrączka nie pasuje do Ciebie? Następnie możesz sprawdzić, jak zapobiec obracaniu się obrączki, aby przypadkowo nie spadła.

Jak czyścić obrączkę w domu: najlepsze najbezpieczniejsze porady

Jak bezpiecznie czyścić obrączkę w domu

Złota obrączka

Jedną z najczęstszych obrączek ślubnych jest złoto, ale pamiętaj, aby nie szczotkować ich zbyt mocno. Im czystsza jest twoja złota obrączka, tym bardziej jest podatna na zarysowania.

Kup środek czyszczący przeznaczony specjalnie do złota lub użyj delikatnego mydła do naczyń. Dodaj kilka kropli mydła do naczyń w ciepłej wodzie i zanurz w roztworze swoją złotą obrączkę.

Pozostaw pierścień w roztworze czyszczącym na pięć minut, a następnie spłucz w letniej wodzie. Następnie umieść złotą obrączkę na ściereczce z mikrofibry i wypoleruj ją do całkowitego wyschnięcia.

Przeczytaj, jakie złoto karatowe najlepiej nadaje się na obrączki ślubne, aby zidentyfikować mniej prawdopodobne typy, które można łatwo zużyć.

Srebrna obrączka

Srebrne obrączki z czasem ulegają zmatowieniu. Możesz jednak przywrócić im lśniący wygląd, używając prawdziwego srebrnego lakieru, który możesz kupić w sklepach jubilerskich.

Postępuj zgodnie z instrukcjami na srebrnej politurze i użyj odpowiedniej szmatki do czyszczenia. Ale jeśli chcesz wyczyścić srebrną obrączkę w domu, możesz użyć sody oczyszczonej.

Wymieszaj jedną część wody z trzema częściami sody oczyszczonej, aby uzyskać pastę. Następnie zwilż srebrny pierścionek i wmasuj w niego pastę z sody oczyszczonej miękką szmatką, a następnie spłucz i wypoleruj biżuterię do sucha.

Platynowa obrączka

Trwałość platyny sprawia, że ​​jest to jedna z ulubionych obrączek praktycznych par. A jeśli chcesz wyczyścić swoją platynową obrączkę, możesz użyć niektórych łatwo dostępnych przedmiotów w domu.

Rozcieńcz trochę łagodnego detergentu wodą i użyj tego roztworu, aby namoczyć platynową obrączkę i usunąć brud i nagromadzony brud. Następnie opłucz pierścień w czystej wodzie i delikatnie osusz ściereczką.

Najlepiej unikać popularnych rozwiązań dla majsterkowiczów, które wykorzystują sodę oczyszczoną lub pastę do zębów na platynowej obrączce, ponieważ mogą one spowodować więcej szkód niż pożytku. Ponadto należy pamiętać o obchodzeniu się z platynowymi obrączkami ślubnymi z zamontowanymi na nich kamieniami szlachetnymi, ponieważ będą wymagały innej metody czyszczenia.

Obrączka z kamieniem szlachetnym

Czyszczenie obrączek z kamieni szlachetnych może być trudne, ponieważ niektóre z nich są łatwe w utrzymaniu i nie są drobiazgowe, podczas gdy inne mogą szybko wyblaknąć lub odbarwić się. Na przykład, jeśli twoja obrączka jest zamontowana z turkusem, nie możesz jej po prostu namoczyć w wodzie, nawet jeśli obrączka jest wykonana z metalu, który można wyczyścić przez zanurzenie w roztworze.

Porowate kamienie szlachetne nigdy nie są idealne do namaczania podczas czyszczenia, a nawet produkty do czyszczenia biżuterii mogą zmienić kolor. Dlatego najlepiej zanieść pierścionek z kamieniem szlachetnym do profesjonalisty w celu bezpiecznego czyszczenia.

Z drugiej strony niektóre twarde klejnoty można czyścić w domu łagodnym płynem do naczyń i ciepłą wodą. Możesz dotrzeć do szczelin, szorując miękką szczoteczką do zębów, a następnie opłucz obrączkę z kamienia.

Diamentowa obrączka

Według Gemological Institute of America, diamentową biżuterię można czyścić w mieszaninie mydła do naczyń i wody. Aby usunąć nagromadzony tłuszcz, moczyć diamentową obrączkę w roztworze mydła raz lub dwa razy w tygodniu.

Możesz również użyć szczoteczki do zębów, aby dokładnie wyczyścić diamentową obrączkę, zwłaszcza jeśli ma ona trudno dostępne detale i może zbierać brud i olej. Nie szoruj jednak mocno, ponieważ nie chcesz, aby zęby lub ustawienie naprężenia pierścionka z brylantem uległy uszkodzeniu.

I na koniec opłucz oczyszczoną pierścionek z brylantem wodą przed wysuszeniem miękką szmatką. Pamiętaj, aby nigdy nie dotykać samego diamentu tak mocno, jak tylko możesz, aby wydłużyć jego żywotność.

Pełna obrączka

Moczenie nie jest preferowaną metodą czyszczenia pereł. Zamiast tego zmieszasz wodę o temperaturze pokojowej z łagodnym detergentem i zanurzysz w tym roztworze miękką szmatkę.

Możesz również użyć profesjonalnego produktu do czyszczenia perłowego, ale nigdy ostrych środków czyszczących do użytku domowego. Przetrzyj perłową obrączkę, aby delikatnie usunąć brud, aby uniknąć ścierania perły.

Następnie opłucz perłową obrączkę pod bieżącą wodą lub zetrzyj ją inną szmatką nasączoną czystą wodą. Na koniec upewnij się, że pierścionek z perłą zostanie dokładnie wysuszony.

Jak sprawić, by moja obrączka znów błyszczała?

Należy zachować ostrożność podczas używania następujących produktów w zależności od rodzaju posiadanej obrączki:

  • Przetrzeć pierścień miękką szmatką i piwem przed wypolerowaniem go do sucha
  • Namocz pierścień w płynie do czyszczenia szkła wymieszanym z płynem do naczyń na 10 minut
  • Upuść pierścień w occie na 10 minut
  • Wymieszaj kilka kropli olejku cytrynowego z wodą i namocz pierścień na 5 minut

Ale jeśli renowacja się nie powiedzie, może czas na nowe opaski. Oto, w którą rocznicę ulepszysz swoją obrączkę, aby wiedzieć, kiedy.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie nauczyłeś się, jak czyścić obrączkę w domu według różnych typów.

Konieczny jest nacisk na używanie łagodnych środków czyszczących i bycie delikatnym, jeśli potrzebne jest szorowanie. Musisz również użyć odpowiedniego produktu, aby zachować spokój, zwłaszcza jeśli Twoja obrączka jest delikatna.