Jak datować maszynę do szycia Necchi?

Porozmawiamy o tym, jak datować maszynę do szycia Necchi, zapoznając się z modelami, które wykonali w poszczególnych latach. I oczywiście nauczymy Cię, jak znaleźć numer seryjny na Twojej maszynie do szycia Necchi.

Czy interesują Cię również inne marki maszyn do szycia i jak je datować? W takim razie przejrzyj nasz blog z informacjami o różnych producentach i dowiedz się, ile lat ma moja maszyna do szycia Bernina i nie tylko.

Jak datować maszynę do szycia Necchi?

Ile lat ma moja maszyna do szycia Necchi?

lata 30.

Najłatwiejszym sposobem na określenie daty maszyny do szycia Necchi jest zidentyfikowanie posiadanego modelu, a następnie zbadanie, w którym roku została wyprodukowana w historii marki Necchi. Na przykład Necchi BU został wprowadzony w 1932 roku i według Necchi jest to pierwsza krajowa maszyna do szycia zygzakowata na rynku. A co z Supernową Necchi?

lata pięćdziesiąte

Necchi Supernova została wydana w 1954 roku i prawdopodobnie zapada w pamięć, gdy jest promowana przez Sophię Lauren. Jest to jedna z najlepszych maszyn do szycia Necchi w stylu vintage ze względu na łatwość użytkowania, wszechstronność i design. Na koniec musisz wiedzieć, że Necchi BF Mira został wprowadzony w latach 50. XX wieku i jest to coś, co pokochają kolekcjonerzy starych maszyn do szycia.

lata pięćdziesiąte do osiemdziesiątych

Inne maszyny do szycia Necchi, takie jak Necchi BU Mira, BU Nova, 524 Lydia i Mirella, zostały również wprowadzone w latach 50-tych, podczas gdy Necchi 514, 510, Esperia, Supernova Ultra zostały wyprodukowane w latach 60-tych. Wreszcie niektóre maszyny do szycia Necchi w latach 70. to Supernova Julia, Sylvia Multimatic i 512 z Necchi 592 Logica w latach 80.

Gdzie jest numer seryjny na maszynie do szycia Necchi?

Trudno wymienić konkretną część maszyny do szycia Necchi, aby znaleźć numer seryjny. W zależności od modelu Necchi można go znaleźć pod maszyną do szycia lub bezpośrednio z przodu. Niektóre modele mają również swój numer seryjny ukryty na podstawie lub szafce.

Gdzie jest numer modelu na maszynie do szycia Necchi?

Numer modelu Twojej maszyny do szycia Necchi jest zwykle napisany na okładce instrukcji pod logo marki. Możesz także przeglądać strony, na których jest również podany numer modelu. Ale jeśli zgubiłeś instrukcję, spróbuj sprawdzić futerał, jeśli twoje urządzenie go posiada.

Tabliczka na maszynie do szycia powinna również zawierać zarówno numer modelu, jak i numer seryjny. Zlokalizuj tabliczkę identyfikacyjną pod lub z boku maszyny do szycia. Ale jeśli wszystkie te opcje nie ujawniły numeru twojego modelu, zanieś maszynę do szycia Necchi do specjalisty, jeśli może on zidentyfikować dla ciebie jednostkę.

Kiedy powstała maszyna do szycia Necchi?

Firma Necchi została założona w 1919 roku, ale dopiero w 1924 roku Vittorio Necchi założył pierwszą fabrykę maszyn do szycia marki Necchi BD. Miał wówczas 40 pracowników, który następnie rozszerzył się w 1930 roku, gdzie zakład produkcyjny był w stanie wyprodukować ponad 19 000 zestawów rocznie, jednocześnie eksportując do 30 krajów. A do 1946 Necchi miał 4500 pracowników w fabryce produkującej tysiąc maszyn dziennie, które importowała Europa i Stany Zjednoczone.

Gdzie jest produkowana maszyna do szycia Necchi?

Necchi została założona we Włoszech, ale obecnie marka produkuje z Azji. Mają fabryki w Tajlandii i na Tajwanie, ponieważ maszyny do szycia były produkowane w Azji Południowo-Wschodniej, kiedy Janome był właścicielem Necchi. Dlatego jeśli twoja maszyna do szycia Necchi została wyprodukowana w latach 20. do 60., możesz oczekiwać, że została wyprodukowana we Włoszech.

Z drugiej strony uważa się, że stare modele z lat 70. do 80. były produkowane w Japonii. Podczas gdy maszyny do szycia Necchi wykonane przez Janome są również dobrej jakości, wielokrotnie nagradzany projekt i kunszt maszyn do szycia Necchi przypisuje się maszynom wyprodukowanym we Włoszech. Niektórzy wspominali również o różnicy w trwałości między tymi wyprodukowanymi za granicą a tymi z Włoch.

Chcesz bliżej zapoznać się z Janome? Przeczytaj, ile lat ma moja maszyna do szycia Janome.

Czy nadal produkują maszyny do szycia Necchi?

W chwili pisania tego tekstu nadal można kupić maszyny do szycia Necchi. Na ich stronie internetowej znajduje się lokalizator dealerów Necchi, jeśli chcesz znaleźć najbliższy sklep w Twojej okolicy. Możesz również skontaktować się z marką pod adresem [email protected] lub jeśli jesteś w USA, bezpłatny numer Necchi to (201) 710-2126.

Jeśli zajrzysz na stronę internetową marki, możesz kupić kilka modeli maszyn do szycia. Necchi ma nawet sprzedaż, więc można bezpiecznie założyć, że nadal produkuje maszyny do szycia.

Jaką marką jest Necchi?

Janome kupił markę Necchi i od 2012 roku jest dystrybutorem maszyn do szycia Necchi w USA. Jednak do tej pory Janome nie dystrybuuje już Necchi w USA. Niemniej jednak nadal chętnie odpowiedzą na pytania, jeśli Twoja maszyna znajduje się wśród modeli dystrybuowanych w tym okresie, a nowsze modele można znaleźć na stronie Skontaktuj się z nami.

Co się stanie, jeśli Twoja maszyna do szycia Necchi nie znajduje się na liście pokazanej na ich stronie internetowej? Necchi zaleca wizytę w lokalnej maszynie do szycia w celu serwisowania starszych modeli.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedzieliśmy się, jak datować maszynę do szycia Necchi i ujawniliśmy, że łatwiej to zrobić, identyfikując model, który masz. Stamtąd możesz ocenić, kiedy został wykonany między 30. a 80. rokiem życia.

Możesz również zlokalizować numer seryjny i numer modelu lub zlecić jego identyfikację przez specjalistę. Mamy nadzieję, że to było pomocne. Zostaw nam komentarz, jeśli masz.