Jak czyścić kabriolet z pleśnią? Prosty przewodnik w 6 krokach

Ten post składa się z sześciostopniowego przewodnika, jak wyczyścić dach kabrioletu za pomocą pleśni w zaledwie sześciu prostych krokach. Chwyć pędzel, wodę i środki czyszczące już teraz, gdy zaczynamy!

Czyszczenie spleśniałego kabrioletu to trudne zadanie. Jest to również trochę kosztowne, ponieważ będziesz potrzebować różnych środków czyszczących, aby to umożliwić.

Jak czyścić kabriolet z pleśnią? Prosty przewodnik w 6 krokach

Przede wszystkim powinieneś najpierw dowiedzieć się, czym jest składany dach i z jakich materiałów. Następnie możesz przystąpić do wykonania sześciu prostych kroków w usuwaniu pleśni w blatach kabrioletów.

Pielęgnacja samochodu jest niezbędna, więc oto link o tym, jak wyczyścić pleśń z pasów bezpieczeństwa. Druga zawiera pomocne wskazówki, jak zapobiegać powstawaniu pleśni w garażu.

Co to jest składany dach?

Blaty kabriolet są po prostu łatwe do odróżnienia. Odnosi się do samochodu osobowego, którym można jeździć z dachem lub bez.

Ten rodzaj pojazdu pozwala jeźdźcom cieszyć się świeżym powietrzem podczas jazdy bez dachu. Z drugiej strony w razie potrzeby może również zapewnić bezpieczeństwo.

Jakie materiały są wykonane z kabrioletu?

Zazwyczaj blaty kabrioletu są wykonane z tkaniny lub płótna; jednak niektórzy producenci używają również winylu. Czytaj dalej, aby sprawdzić różnicę między nimi!

Tkaninowy kabriolet

Jak wspomniano powyżej, tkanina jest najczęstszym materiałem na kabriolet. Wiele tkanin lub płóciennych kabrioletów jest zbudowanych z gumy butylowej, warstwy drelichu bawełnianego i akrylu o kwadratowym splocie.

Ponieważ są to tkaniny, wymagają większej konserwacji niż inne materiały. Jest podatny na pleśń, ponieważ tkanina nie jest wodoodporna.

Winylowy kabriolet

W przeciwieństwie do materiału tekstylnego, winyl wyróżnia się połyskiem. Ten materiał jest korzystny dla posiadaczy kabrioletów, ponieważ jest łatwy w utrzymaniu i czyszczeniu.

Niemniej jednak pleśń może również rosnąć w tym winylowym kabriolecie. Kiedy brud i kurz nagromadziły się, a nie rozwiązałeś tego odpowiednio, spodziewaj się teraz pleśni.

Dowiedz się więcej o różnicy między winylem a tkaniną stosowaną w blatach kabrioletów, nie wahaj się kliknąć linku!

Zgodnie z obietnicą, oto sześć prostych kroków w usuwaniu pleśni w kabriolecie.

Usuwanie pleśni w składanym dachu

Mimo, że blaty do kabrioletów są wykonane z dwóch różnych materiałów, proces usuwania pleśni jest niemal identyczny.

Krok 1. Spryskaj wodą

Zmocz kabriolet za pomocą węża z wodą, a następnie pozwól mu ponownie wyschnąć. Utrzymuj wąż wodny z dala od dachu kabrioletu, aby uniknąć uszkodzeń, głównie z materiału tekstylnego.

Uwaga dla posiadacza winylowego kabrioletu: po wyschnięciu nałóż odżywkę do winylu jako ochronę.

Krok 2. Zastosuj mieszankę wybielacza i wody

Wymieszaj równą porcję wody i wybielacza, a następnie nałóż go na obszar pokryty pleśnią. Pozostaw mieszaninę na około 30 minut, aby była skuteczna.

Po zakończeniu spłucz ją wodą i wytrzyj czystym ręcznikiem, aby wyschła. Płukanie i suszenie są niezbędne w tym procesie usuwania pleśni.

Krok 3. Zastosuj amoniak i wodę

Umieść mieszankę amoniaku i wody w obszarze, w którym występuje pleśń. Mieszanka musi siedzieć na dachu kabrioletu przez 30 sekund.

Niedługo nastąpi kluczowa część procesu: szczotkowanie obszaru pokrytego pleśnią. Użyj miękkiej szczotki, ponieważ może to spowodować różne uszkodzenia w zależności od użytego materiału, jeśli tego nie zrobisz.

W składanym blacie z tkaniny potrzebna jest miękka szczotka, aby upewnić się, że nie spowoduje dziur. Z drugiej strony użycie miękkiego pędzelka na winylowym blacie pozwoli uniknąć zarysowań.

Ostatnią częścią tego kroku jest ponowne spłukanie kabrioletu wodą i wysuszenie go miękkim, czystym ręcznikiem.

Krok 4. Zastosuj ocet i sodę oczyszczoną

Wlej ocet i posyp sodą oczyszczoną blat kabrioletu. Ponownie wypłucz i pozostaw do wyschnięcia po czterech godzinach.

Krok 5. Zastosuj uniwersalny komercyjny środek czyszczący

Umieść uniwersalny środek czyszczący na dachu kabrioletu. Pozostaw na około 10 minut, a następnie za pomocą miękkiej szmatki dokładnie wytrzyj obszar.

Krok 6. Zastosuj szampon samochodowy

Zrób to, aby upewnić się, że kabriolet będzie bezpieczny przed innymi bakteriami i innym rozwojem pleśni. Umyj samochód szamponem, a następnie spłucz.

Ponownie zostaw dużą odległość od domku z wodą i dachu kabrioletu podczas jego płukania. Nie pozostawiaj go w stanie wilgotnym, a jeśli posiadasz kabriolet wykonany z tego materiału, zaaplikuj odżywkę winylową,

Wniosek

Mamy nadzieję, że ten poradnik Ci pomógł, od poznania, czym jest dach kabrioletu i materiału, z którego został wykonany, po odpowiedź na pytanie, jak czyścić dach kabrioletu za pomocą pleśni.

Tylko krótkie przypomnienie, postępuj zgodnie z sześcioetapowym przewodnikiem odpowiednio i dokładnie. Nie przejmuj się wyczerpaniem z powodu długiego procesu usuwania pleśni.

Pod koniec procesu zdasz sobie sprawę, że twoje wyczerpanie jest tego warte w porównaniu do szkód, jakie pleśń może spowodować w twoim kabriolecie!