Jak uzyskać oparzenia ze szklanego pieca? 3 proste kroki do naśladowania

Jak uzyskać ślady przypalenia z pieca ze szklanym blatem? Płyta kuchenna wykonana ze szkła może poprawić wygląd Twojej kuchni, ponieważ będzie wyglądać nowocześnie i elegancko. To pozostanie prawdą, jeśli będziesz wiedział, jak wyczyścić ślady przypaleń z pieca ze szklanym blatem. Płaska powierzchnia zapewni Ci dodatkową przestrzeń i łatwo ją wyczyścić zwykłą ściereczką.

Jednak pomimo regularnego czyszczenia i wycierania płyty kuchennej, niektóre ślady przypaleń, nawarstwianie się i zabrudzenia gromadziłyby się i trudno byłoby je zetrzeć. Jeśli masz trudności z czyszczeniem spalonej płyty kuchennej, pamiętaj, że możesz potrzebować do tego smaru do łokci.

Jak uzyskać oparzenia ze szklanego pieca? 3 proste kroki do naśladowania

Unikaj używania ostrych domowych środków czyszczących. Dzieje się tak, ponieważ mogą trwale porysować płytę kuchenną. Zamiast tego po prostu zdobądź te naturalne środki czyszczące, które mogą już być obecne w twojej spiżarni.

Kroki, aby usunąć ślady spalania ze szklanego pieca

Jak uzyskać ślady przypalenia z pieca ze szklanym blatem? Zanim zaczniesz czyścić płytę kuchenną, zwróć uwagę na kilka ważnych rzeczy. Po pierwsze, nie należy czyścić, jeśli jest jeszcze gorące, ponieważ można się poparzyć i pęknąć szkło. Kolejną ważną wskazówką do zapamiętania jest używanie delikatnych narzędzi i środków czyszczących, ale unikaj szorstkich gąbek i wełny stalowej.

Więc teraz zacznijmy! Oto kroki, które powinieneś podjąć, aby usunąć ślady przypalenia z pieca.

Krok 1. Skrobanie płyty kuchennej

zanim przejdziemy do procesu czyszczenia, spróbuj najpierw zeskrobać przypalone jedzenie. Nie chciałbyś porysować płyty kuchennej, więc może to nie brzmieć dla Ciebie atrakcyjnie. Ale przy odpowiedniej technice możesz to zrobić dobrze.

Zacznij od przesunięcia żyletki lub plastikowej skrobaczki po szklanej kuchence. Najpierw chwyć ostrze, ustawiając je pod kątem 45 stopni. Następnie delikatnie naciskaj podczas skrobania. Ostrze powinno być pomocne w zrównaniu się z płytą kuchenną, ale nie należy go dociskać w jej kierunku. Następnie należy wytrzeć wszystkie zanieczyszczenia i luźne okruchy, które wydobyłeś podczas skrobania pieca. Następnie spróbuj przesunąć dłonią po płycie kuchennej, aby sprawdzić, czy jest gładka.

Jeśli nie, spryskaj ślady niewielką ilością białego octu i pozostaw na około 20 minut. Po tym czasie ponownie zeskrobać szklany blat pieca. Zawartość kwasu w occie może pomóc w zmiękczeniu brudu.

Krok 2. Stosowanie sody oczyszczonej

Jednym z najczęściej używanych środków czyszczących jest soda oczyszczona, ponieważ jest nieco ścierna. Często może rozwiązać trudne problemy z czyszczeniem. Mimo to jest na tyle delikatny, że nie powoduje uszkodzeń delikatnych powierzchni.

Aby tego użyć wystarczy wymieszać sodę oczyszczoną (2 łyżki stołowe) i wodę, aby uzyskać pastę. Dodaj więcej wody lub sody oczyszczonej, aby uzyskać odpowiednią konsystencję. Następnie rozłóż przeszłość na wierzchu pieca. Swobodnie nakładaj na ślady wypalenia.

Ponownie, jeśli są uporczywe ślady oparzeń, może pomóc biały ocet. Rozpyl na wierzch pasty z sody oczyszczonej, aby pognieść mus czyszczący. Pozostaw na 15 minut. Następnie wyszoruj szklany piec za pomocą miękkiej gąbki. W przypadku pozostawienia śladów przypalenia można nałożyć kolejną warstwę pasty. Powtórz proces.

Krok 3. Płukanie i polerowanie

Po usunięciu wszystkich śladów przypalenia, musisz teraz zmyć sodę oczyszczoną. Wypoleruj również szklany blat, aby pozbyć się wszelkich smug. Aby to zrobić, weź ciepłą wodę i płyn do naczyń i użyj ich do wytarcia płyty kuchennej.

Pamiętaj, aby podczas korzystania z kuchenki zmyć również ocet i sodę oczyszczoną. Teraz weź czysty, suchy ręcznik i wytrzyj piec do wyschnięcia. Aby wypolerować pozostałe smugi, weź wilgotną szmatkę i wytrzyj ją okrężnymi ruchami. Jeśli chcesz, możesz również zastosować niektóre pasty do polerowania. Na koniec osusz go czystą szmatką.

Alternatywne

Połączenie octu i sody oczyszczonej jest często szybkim i łatwym sposobem na pozbycie się śladów po przypaleniach. Ale niektóre uporczywe plamy mogą się utrzymywać. Jeśli więc powyższa formuła nie działa, nie martw się, ponieważ istnieją inne rozwiązania. Niezależnie od tego soda oczyszczona służy również do czyszczenia lodówki. Oto jak wyczyścić lodówkę sodą oczyszczoną.

Jednym z nich jest oryginalna Magic Eraser. Po prostu zwilż i wyszoruj ślady po oparzeniach. Często jest to najskuteczniejsze rozwiązanie, jeśli inne metody nie zadziałają. Po zakończeniu pamiętaj o spłukaniu i wypolerowaniu pieca. Podczas czyszczenia pamiętaj, aby nie nagrzewać pieca. Ale możesz użyć ciepła, aby zmiękczyć przypaloną żywność i zgromadzić się na kuchence. Aby to zrobić, nałóż sodę oczyszczoną.

Pozwalając mu usiąść, namocz ściereczkę z mikrofibry w gorącej wodzie z mydłem. Następnie połóż kolejną szmatkę na sodzie oczyszczonej i pozostaw na około 15 minut. Następnie weź ręcznik, który wcześniej namoczyłeś w wodzie z mydłem i użyj go do wycierania płyty kuchennej.

To okładka!

Kroki, jak usunąć ślady przypalenia ze szklanego blatu, są niezbędne do utrzymania go w czystości i eleganckim wyglądzie. Tylko w 3 prostych krokach będziesz w stanie konserwować swoje urządzenie. Przed czyszczeniem kuchenki pamiętaj, aby nie dotykać jej zaraz po ugotowaniu, ponieważ nadal będzie gorąca. Przestrzegaj środków ostrożności i używaj odpowiednich narzędzi, aby utrzymać piec w czystości i zachować jego jakość. Z drugiej strony możesz przeczytać i dowiedzieć się, dlaczego Twoja lodówka jest ciepła. To wszystko.