Jak czyścić grzejnik ścienny? 4 proste kroki!

Chcesz nauczyć się czyścić grzejnik ścienny? Następnie poznajmy i zastosujmy te proste i niezawodne kroki w czyszczeniu. Możesz pomyśleć o odłączeniu całego grzejnika ściennego od ściany, ale nie musisz tego robić ze swoim urządzeniem. W tym artykule omówimy dwa rodzaje metod, których możesz użyć.

Wybierz sposób, w jaki będziesz sprzątać i nie martw się, ponieważ są niezawodne. W większości przypadków właściciele domów muszą czyścić grzejniki ścienne dwa razy lub przynajmniej raz w roku, aby zapobiec gromadzeniu się kurzu i znacznie łatwiej je wyczyścić.

Jak czyścić grzejnik ścienny? 4 proste kroki!

Brud i kurz również wpływają na działanie grzejnika ściennego. Dlatego należy je regularnie czyścić. Podczas czyszczenia należy użyć płaskiej śruby lub śruby krzyżakowej, aby poluzować nasadki. Aby wiedzieć, od czego zacząć, przewiń w dół!

Kroki czyszczenia grzejnika ściennego

Jeśli jeszcze nie znasz i nie masz pojęcia, jak wyczyścić grzejnik ścienny, nie musisz się martwić. Ubezpieczyłem cię. Czyszczenie nie wymaga godziny. Możesz nawet wykonywać pracę przez co najmniej 10 minut! Tak, jeszcze mi nie wierzysz? Następnie omówmy to dalej. Podczas czyszczenia grzejnika ściennego nie trzeba koniecznie wycierać go wilgotną ściereczką, ale jeśli kurz jest trudniejszy do usunięcia, być może trzeba.

Czasami twardy kurz gromadzi się przez długi czas, więc jeśli czyścisz swoje urządzenia po kilku miesiącach, powinieneś również wymienić grzejnik ścienny. Im mniejsze nagromadzenie, tym szybsze czyszczenie. Kurz jest jednym z powszechnych alergenów w pomieszczeniach, więc zanim wskoczymy na schody, zaleca się założenie maski z tkaniny, która zakryje nos i usta, aby zapobiec przedostawaniu się kurzu do nozdrzy.

Krok 1. Wyłącz prąd

Jeśli grzejnik ścienny ma wyłącznik automatyczny, znacznie lepiej jest uzyskać dostęp do zasilania elektrycznego. Nie musiałbyś wyłączać całego dopływu prądu. Wszystko, co musisz zrobić, to wejść do zlewki elektrycznej do grzejnika ściennego i wyłączyć go. Musisz wyłączyć prąd, aby uniknąć porażenia prądem. Umożliwi również wyczyszczenie grzejnika ściennego bez obaw o przepięcie i dokładne sprawdzenie przewodów. Z drugiej strony, jeśli grzejnik ścienny nie ma oddzielnych obwodów, wyłącz zasilanie elektryczne na głównym wyłączniku.

Krok 2. Zdejmij przednią pokrywę

Po wyłączeniu zasilania elektrycznego grzejnika ściennego nadszedł czas, aby zdjąć przednią pokrywę. Najpierw zlokalizuj śruby mocujące używane w przedniej pokrywie grzejnika ściennego. Zwykle jest to śruba płaska lub śruba Filipa. Poluzuj śruby znajdujące się na górze i na dole, a następnie umieść je w dostępnym miejscu. Śruby są często zagubione. Po odkręceniu śrub powoli pociągnij przednią pokrywę do siebie. Zwróć uwagę, że czasami trudno jest zdjąć przednią okładkę.

Krok 3. Zejdź z brudu

Czas usunąć brud i kurz. Możesz wyczyścić przednią pokrywę w zlewie kuchennym, zmoczyć ją wodą, wytrzeć kurz ściereczką z mydłem i spłukać. Pozwól mu wyschnąć. Tymczasem musisz użyć innej metody czyszczenia wewnętrznej części grzejnika ściennego. Możesz użyć wilgotnej szmatki lub sprężonego powietrza (podciśnienia, powietrza w puszce, sprężarki powietrza lub dyszy). Jeśli wolisz używać sprężonego powietrza i nie masz wymienionych ciśnień powietrza, możesz zamiast tego użyć dmuchawy do włosów. Wentylator w grzejniku ściennym będzie się poruszał, gdy przepływa przez niego sprężone powietrze. Aby kontrolować wentylator i kurz, który może się rozpryskiwać, przytrzymaj wentylator, aby był nieruchomy. Włącz sprężone powietrze i przesuń je najpierw wokół wentylatora, a następnie w inne części.

Jeśli nie masz urządzenia, które może wytwarzać ciśnienie, możesz użyć wilgotnej szmatki i przetrzeć nią powierzchnie. Niestety kawałki materiału mogą utknąć w elementach grzejnika ściennego, co spowoduje nagrzanie urządzenia. Tak więc, jeśli wycierasz szmatkę, upewnij się, że nie pozostawia śladów po tkaninie. Po wytarciu obszarów pozostaw je do wyschnięcia na powietrzu. Ściśle nie włączaj zasilania elektrycznego, jeśli grzejnik ścienny jest mokry, ponieważ spowoduje to natychmiastowe uszkodzenie grzejnika.

Krok 4. Załóż pokrywę i włącz zasilanie elektryczne

Po wyczyszczeniu i całkowitym wysuszeniu pokrowca możesz go teraz przymocować z powrotem do grzejnika ściennego. Weź przednią pokrywę grzejnika i umieść ją na grzejniku ściennym. Umieść górną i dolną śrubę na swoim miejscu, a następnie przymocuj ją płaską śrubą lub śrubą krzyżakową. W razie potrzeby wymień śruby, ponieważ znacząco wpłynie to na mocowanie osłony. Po pomyślnym ponownym zamontowaniu przedniej pokrywy możesz włączyć zasilanie elektryczne. Włącz grzejnik ścienny i pozwól mu działać. Viola, gotowe! Być może zainteresuje Cię również elektryczna instalacja wodociągowa.

To okładka!

Teraz, gdy w końcu nauczyłeś się, jak czyścić grzejnik ścienny, nie będziesz się mylić, jak zacząć i co musisz zrobić. Dzięki tym krokom będziesz w stanie odpowiednio wyczyścić grzejniki ścienne. Czy to był Twój pierwszy raz i czy kroki trwały dłużej niż 10 minut? Nie martw się. Twoje doświadczenie pomoże Ci w przyszłości szybciej i dokładniej czyścić grzejnik ścienny. Jeśli zauważysz otwarte przewody w grzejniku ściennym, nie ignoruj ​​ich i zadzwoń do specjalisty, aby natychmiast je naprawił. Możesz również przeczytać o tym, jak zakryć grzejnik ścienny i jak wyłączyć grzejnik ścienny kadetów.