Ile czasu zajmuje odzyskanie zdjęć ślubnych?

Jeśli chcesz wiedzieć, ile czasu zajmuje odzyskanie zdjęć ślubnych, oczekuj sześciu tygodni na wyniki. Porozmawiamy więcej o oczekiwaniach po Waszym ślubie odnośnie Waszych zdjęć.

Czy szukasz również sposobów na wyświetlanie zdjęć ślubnych po ich otrzymaniu? Przeczytaj o wyjątkowych i zabawnych pomysłach na wyświetlanie zdjęć ślubnych po tym blogu.

Ile czasu zajmuje odzyskanie zdjęć ślubnych?

Kiedy otrzymasz z powrotem swoje zdjęcia ślubne: jak długo zwykle będziesz czekać?

Podczas wstępnej rozmowy kwalifikacyjnej i spotkań z potencjalnym fotografem ślubnym powinieneś omówić z nimi oczekiwany czas dostarczenia materiałów. Jednak często fotograf dostarcza edytowane i gotowe zdjęcia ślubne w ciągu dwóch do sześciu tygodni.

Pamiętaj, że po ślubie fotograf poświęci trochę czasu na przejrzenie zdjęć, wybranie najlepszych, przetworzenie i edycję zgodnie z Twoją prośbą. Ponadto pamiętaj, że jest mało prawdopodobne, aby profesjonalista dał Ci surowe i nieedytowane zdjęcia ślubne w branży fotografii ślubnej.

Jeśli więc myślisz o poproszeniu o uzyskanie nieprzetworzonych plików wcześniej, gdy fotograf edytuje ostateczne zdjęcia, Twoja prośba może nie zostać spełniona. Mimo to fotografowie ślubni różnią się swoimi pracami, więc możliwe, że masz umowę ze swoją i że również oddadzą surowe zdjęcia.

Ile czasu zajmuje fotografowi edytowanie zdjęć ślubnych?

Ukończenie edycji zdjęć ślubnych może zająć fotografowi ślubnemu nawet sześć tygodni. W międzyczasie możesz otrzymać zajawkę lub zdjęcia zwiastuna, które sprawią, że będziesz podekscytowany podczas oczekiwania.

Dlaczego fotografowie ślubni tak długo redagują? Pamiętaj, że na ich ramy czasowe mogą wpływać różne czynniki.

Dlaczego edytowanie zdjęć trwa tak długo?

Na przykład mogą również organizować inne wesela po twoim, zwłaszcza gdy jest to szczyt sezonu weselnego. W rezultacie są z dala od komputera, aby edytować Twoje, i mogą to zrobić tylko po nakręceniu wielu wydarzeń.

Liczba zdjęć zrobionych w dniu ślubu i specjalne życzenia dotyczące tego, jak chcesz, aby wypadły, również wpłynie na czas ich edycji. Fotografowie ślubni poświęcają więcej czasu na edycję zdjęć niż ich robienie.

Pamiętaj, że korzystanie z oprogramowania do edycji nie jest tak proste, jak korzystanie z naszych telefonów. Niemniej jednak bądź cierpliwy, ponieważ warto czekać.

Ile zdjęć należy uzyskać od fotografa ślubnego?

Podczas spotkania z potencjalnym fotografem ślubnym, umowa będzie określać oczekiwaną liczbę zdjęć, które otrzymasz. Zazwyczaj może wynosić od 400 zdjęć lub dwa razy więcej, w zależności od długości wydarzenia i innych próśb pary.

Zrozumiałe jest, że niektóre pary mogą chcieć uzyskać wszystkie swoje zdjęcia, ale nie jest to rozsądne. Fotograf może zrobić nawet 4000 zdjęć na weselu, a z nich tylko tysiąc lub mniej zrobi galerię ostateczną.

Dlatego edycja zdjęć ślubnych trwa tak długo. Fotograf musi usunąć z surowych plików nieatrakcyjne ujęcia, nieostre obrazy, złą ekspozycję, słabe oświetlenie, dziwne twarze i powtarzające się obrazy. A po selekcji każdy odcisk może wymagać indywidualnej obróbki.

Czy fotografowie ślubni dają Ci odbitki?

Fotografowie ślubni oferują różne pakiety. Na przykład niektóre dadzą tylko kopie cyfrowe, podczas gdy inne będą zawierać również wydrukowane zdjęcia.

Pamiętaj jednak, że wydrukowanie zdjęć będzie droższe niż uzyskanie cyfrowych zdjęć ślubnych. Dlatego wybieraj tylko niezbędne ujęcia, aby jak najlepiej wykorzystać swoje pieniądze.

Co powinno być zawarte w pakiecie zdjęć ślubnych?

 • Relacja fotograficzna w dniu ślubu/wybrana liczba godzin
 • Podróże i zakwaterowanie
 • Personel
 • Edycja
 • Obrazy
 • Wersja do druku
 • Drukowanie i albumy
 • Dodatkowe pędy

Pamiętaj, że fotografowie ślubni są różni, więc zapytaj ich o pakiety i dodatki, aby uniknąć nieporozumień.

Kto jest zwykle uwzględniany na zdjęciach ślubnych?

 • Para
 • Przyjęcie weselne / z parą
 • Druhny i ​​drużbowie / jako grupa / z parą
 • Drużyna i drużba / z panną młodą / z panem młodym
 • Rodzice / z parą
 • Rodzina / z parą
 • Bliscy przyjaciele i rodzina / z parą
 • Dzieci / z parą
 • Goście / z parą / szczerymi strzałami

Robisz wesele bez wesela? Przeczytaj, jak urządzić wesele bez druhen i drużbów.

Czy fotografowie ślubni są właścicielami zdjęć?

Fotograf ślubny jest właścicielem praw autorskich do wykonywanych zdjęć ślubnych. Dlatego fotograf ma wyłączne prawo do kopiowania, rozpowszechniania, sprzedawania, publikowania lub powielania Twoich zdjęć ślubnych.

Dlatego musisz sprawdzić umowę z fotografem, aby wiedzieć, jak wykorzystać swoje zdjęcia ślubne w przyszłości. Sprawdź również, czy fotograf udzieli Ci licencji na powielanie lub publikowanie Twoich zdjęć lub czy otrzymasz zwolnienie dotyczące praw autorskich.

Co to jest zwolnienie z praw autorskich? Zrzeczenie się praw autorskich to zasadniczo oświadczenie lub umowa, która daje pełne pozwolenie na to, co zrobić ze zdjęciami ślubnymi.

Wniosek

Czy ten artykuł był pomocny? Właśnie dowiedzieliśmy się, ile czasu zajmuje odzyskanie zdjęć ślubnych: zwykle od dwóch do sześciu tygodni po wydarzeniu.

Edycja może zająć trochę czasu, ponieważ fotograf musi wybierać spośród wielu ujęć i edytować każde zdjęcie z osobna. Ponadto fotograf może kręcić także inne wydarzenia, co ogranicza ich czas montażu.

Niemniej jednak bądź cierpliwy, a w końcu przypomnisz sobie chwile ze ślubu, gdy już będziesz mieć galerię.