Jak często prać poszewkę na poduszkę? Co powinieneś wiedzieć!

Każde gospodarstwo domowe posiada komplet poduszek, więc jak często prać poszewkę? Większość z nas nie może spać bez przytulania się i kładzenia na bardzo miękkiej poduszce.

Poduszki to zawsze te, z którymi śpimy i przy których się budzimy. Nasze twarze trzymają się tego prawie każdego dnia i nocy.

Jak często prać poszewkę na poduszkę? Co powinieneś wiedzieć!

Poza tym w salonie zawsze znajdują się poduszki do rzucania.

Jak myślisz, ile kurzu i brudu dostaje się każdego dnia, zwłaszcza gdy masz gości?

Ogólnie rzecz biorąc, poduszki szybko łapią brud, dlatego większość z nas nakłada na poduszki poszewki, aby zapewnić im dobre przykrycie.

Gdy poszewki się zabrudzą, zdejmiesz je i wypierzesz same, nie licząc poduszki.

Sprawi, że czyszczenie będzie łatwiejsze i mniej kłopotliwe. Jak często powinniśmy zmieniać i prać poszewki, aby uniknąć konkretnych problemów z łapanym przez nie brudem?

Daj nam znać, dlaczego!

Jak często można prać poszewkę na poduszkę?

Jak często prać poszewkę na poduszkę? Poszewka służy do ochrony poduszki przed zabrudzeniem oraz dodania podkładowi estetyki i piękna, szczególnie na poduszkach do rzucania.

Jeśli chcesz stylizować swoje łóżko lub kanapy, poszewki na poduszki mogą Ci się przydać. Czy wiesz, że poszewki na poduszki mają wiele rodzajów i odmian?

Żaden z nich, biorąc pod uwagę użytą tkaninę, nie może być prany podczas użytkowania.

Ale w takim razie, jak często powinniśmy zmieniać pokrycie naszych poduszek?

Poszwy na kołdry i prześcieradła są jak poduszki, które należy regularnie czyścić. Jednak jak często należy prać typowy pokrowiec, a zaraz potem jak?

Powinieneś konsekwentnie sprawdzać znacznik uwagi na podkładkach, ale oto zalecenia dotyczące szerokich wskazówek dotyczących czyszczenia charakterystycznych, wypełnionych pianką poduszek.

Cóż, powinieneś prać zestaw poszewek w regularnych odstępach czasu, w każdym razie razem z prześcieradłami i innymi materiałami prześcieradłowymi możesz zdjąć, pozostawiając prawdziwą poduszkę na więcej.

Jeśli minęło pół roku lub dłużej, kiedy zdecydowałeś się go wyczyścić, to mimo wszystko jest to idealna okazja, aby zanurkować!

Dlaczego powinniśmy zawsze czyścić nasze poszewki na poduszki?

Kiedy odpoczywasz, twoje ciało pozbywa się ponad tysiąca martwych komórek skóry. Lubią to rysowanie pozostałości owadów, które, choć nieszkodliwe, dostarczają odchody zawierające alergeny.

Umożliwienie tym formom wywołania wszystkiego, od nieżytu nosa i astmy po podrażnienie oczu.

W tym momencie jest pot, wycieki lub oleje ze skóry i ciała, które mogły pryskać bezpośrednio na poszewkę.

Nieskazitelna poduszka i nowe prześcieradła zapewnią Ci zasłużony odpoczynek po monotonnym dniu.

Każdej nocy odpoczywasz na poduszce i doceniasz niekończące się godziny drzemki.

Możesz jednak nie rozumieć, co grasuje pod twoją nieskazitelną poszewką.

Rzeczywiście, nawet najświeższe pachnące płatki mogą zawierać szereg substancji pochodzących z codziennego kontaktu ze skórą.

Pot, typowe olejki do ciała, artykuły do ​​włosów, kosmetyki i plwocina kończą się na poszewkach na poduszki i podkładce pod spodem.

Może powodować powstawanie plam, które nadają poduszkom nieatrakcyjny żółty wygląd.

Mimo że od czasu do czasu konieczne jest zastąpienie podkładki, plamy nie oznaczają, że musisz ją wyrzucić i kupić kolejną.

Dzięki kilku pomocnym wskazówkom dotyczącym czyszczenia możesz przywrócić poszewki i poduszki do świeższego, nowego stanu.

Jak czyścimy poszewki na poduszki?

To mądra myśl, aby wyeliminować poszewki na poduszki i wyczyścić je niezależnie od poduszek.

Twoje włosy, skóra i brud stykają się z poszewkami i na ogół żółkną szybciej, gdy będą się gromadzić.

Przed wyczyszczeniem poszewki użyj płynu do mycia naczyń i wmasuj go solidnym pędzelkiem, aby usunąć osady.

W przypadku tłustych plam i różnych plam może pomóc niewielka ilość octu.

Ilekroć usuniesz większość nagromadzonego osadu, wrzuć poszewkę do pralki na gorący cykl, aby usunąć wszelkie pozostałości i przywrócić jej nowość.

Czy poduszki można też wyczyścić?

Chociaż poduszki nie są trudne do czyszczenia, zdecydowanie zaleca się poświęcenie im większej uwagi ze względu na ich inny sposób tworzenia.

Sprawdź znak na poduszce, aby uzyskać wskazówki, jak ją prać.

A jeśli nie masz już nazwy, nie stresuj się, ponieważ ogólnie produkowane i puchowe wkładki można prać w pralce.

Aby poprawić właściwości czyszczące pralki i środka czyszczącego, dodaj trochę gorącej / bulgoczącej wody, trochę suchego środka do czyszczenia ubrań i niewielką ilość barwnika do komory pralki i poczekaj, aż odpocznie przez trzydzieści minut.

Od tego momentu poduszkę można prać w pralce skoordynowanej z ustawieniem podgrzewanej wody i płynnym środkiem czyszczącym.

Dzięki wypełnieniu wkładki mogą wchłonąć środek czyszczący, dlatego należy zastosować kolejny cykl spłukiwania, aby wyeliminować cały środek czyszczący z wnętrza.

To opakowanie!

Poszewki na poduszki odgrywają bardzo ważną rolę w jednym otoczeniu.

Należy go czyścić przez większość czasu, ponieważ styka się z naszym ciałem i skórą, podobnie jak nasza pościel i prześcieradła.

A my odpowiedzieliśmy na pytanie „jak często prać poszewkę?” Mam nadzieję, że posprzątasz i zachowasz odpowiednią higienę przy obchodzeniu się z poduszkami i poszewkami.

Dobry dzień!